Golf IV nie odpala.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jaanasek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 21, 2021 22:58

Golf IV nie odpala.

Post autor: Jaanasek » czw sty 21, 2021 23:08

Cześć, mam problem z golfem IV 1.9 TDI 90KM. Otóż ostatnimi czasy nie jeżdżę dużo samochodem, jednak podczas ostatnich mrozów postanowiłem go przepalić. W piątek i sobotę zapalił bez problemu i zrobłem nim kilka kilometrów. Problem wystąpił w niedziele rano po nocy,w której było -20 stopni. Samochód nie odpalał- wgl bez reakcji. Próbowałem odpalić na kablach jednak nic to nie dało, ładowanie akumulatora prostownikiem również(16godzin). Napięcie na akumulatorze aktualnie wskazuje ok. 12,9V. Podczas przekręcenia kluczykiem kontrolki zaświecają się normalnie, można używać świateł,radia itd. Jednak po przekręceniu kluczyka pojawia się jakieś pstryknięcie(coś w stylu przekaźnika lub zwarcia) i nic się nie dzieje. Miał ktoś może podobny problem albo ma pomysł co może być nie tak? :)



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Re: Golf IV nie odpala.

Post autor: hak64 » pt sty 22, 2021 08:23

Jeśli rozrusznik nie kręci, to albo dostała się tam wilgoć i przymarzł, albo nie dostaje prądu. W pierwszym przypadku wystarczy wstawić auto do ogrzewanego garażu, albo poczekać na plusowe temperatury. W drugim sprawdzić klemy, kable, styki i bezpieczniki. Jeśli masz stary akumulator (4-5 lat lub więcej) to go wymień, bo diesel potrzebuje sporo prądu na rozruch.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości