Nie działa centralny zamek z pilota

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

deterek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 31, 2017 09:53

Nie działa centralny zamek z pilota

Post autor: deterek123 » sob wrz 16, 2023 23:25

Witam niedawno nabyłem golfa mk7 variant z 2013r. i tak : jeden pilot działa bez zastrzeżeń, w drugim była słaba bateria (dioda ledwo się żarzyła - nie działał) - założyłem nową baterię (ponad 3V napięcia), dioda się zapala przy naciskaniu ale centralny nie reaguje. Zrobiłem jeszcze tak że otworzyłem auto sprawnym kluczykiem, a ten nie działający włożyłem do stacyjki i normalnie auto można było odpalić ale centralny nadal na tym pilocie nie reaguje. Jak myślicie pewnie uszkodzony - nie wysyła sygnału? Czy może jakoś trzeba sparować ponownie z autem? Jak to teraz ugryźć/zdiagnozować (jestem z okolic Łodzi)? Nie bardzo jestem w temacie VW, bo ostatnie lata były francuzy. Pozdrawiam



deterek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 31, 2017 09:53

Re: Nie działa centralny zamek z pilota

Post autor: deterek123 » pn wrz 18, 2023 18:49

Ktoś podpowie?



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 846
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Re: Nie działa centralny zamek z pilota

Post autor: Bednarus » pn wrz 18, 2023 23:26

W niektórych starszych modelach działała taka metoda:
Sprawnym kluczykiem odpalasz samochód. Następnie kluczykiem, który chcesz zakodować zamykasz auto przekręcając kluczyk w zamku. Następnie wciskasz dowolny przycisk na pilocie. Nie mam pojęcia, czy ta metoda zadziała w Twoim aucie, ale warto sprobować. Nic nie zepsujesz jak się nie uda.



deterek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 31, 2017 09:53

Re: Nie działa centralny zamek z pilota

Post autor: deterek123 » wt wrz 19, 2023 01:51

Jutro sprawdzę ten sposób (przetłumaczone z instrukcji obsługi) :
"Zdjąć zaślepkę z zewnętrznej klamki drzwi kierowcy ⇒ Awaryjne zamykanie i otwieranie-
Naciśnij przycisk (otwórz) na kluczyku z pilotem zdalnego sterowania. Stań bezpośrednio obok pojazdu
robić tak.
Ręcznie odblokuj pojazd za pomocą klucza w ciągu 1 minuty. Synchronizacja została zakończona.
Załóż ponownie zatyczkę na klamkę drzwi kierowcy"



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości