[inny] Niegasnąca kontrolka DPF,szarpie przy redukcji -VW PASSAT B6 DSG

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Juni1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 29, 2018 21:56

[inny] Niegasnąca kontrolka DPF,szarpie przy redukcji -VW PASSAT B6 DSG

Post autor: Juni1988 » pn paź 29, 2018 22:27

Witam.

Czy ktoś miał taką sytuację lub podobną,z niegasnącą kontrolką od DPF-a ? Auto to VW Passat B6 2.0 TDI-PD na Siemensie 170km DSG 2007rok. Wszystko zaczęło się po wymianie oleju w silniku oraz filtra paliwa i powietrza. Po wizycie u mechanika i całej tej wymianie,jadać do domu po dystansie ok 15km auto zgasło na krzyżówce i nie chciało już zapalić.Laweta ,auto z powrotem do mechanika,okazało się,że padła pompa paliwa.Wymienili na nową firmy Airtex.Wszystko po wymianie ok.Auto stało ok 2h ,po tym czasie, ponownie musiałem jechać,idę zapalam auto i ... zapaliła się kontrolka od DPF. Pojechałem do innego mechanika,został wymieniony czujnik różnicy ciśnień ,zaadaptowany jako nowy w systemie i nic,nie pomogło. Z kolej u innego mechanika,diagnoza zapchany DPF. Pojechałem na autostradę,jazda na 3-4 biegu,obroty 2500-3500 obr/min ,przejechałem ok 20-25km ,i nic,kontrolka nie zgasła. Wszystkie diagnozy i naprawy , odwiedzone warsztaty były wykonywane w Niemczech.Podpinany był VAG, VCDS i nic zero błędów.
[/size][/size]


Próbowaliśmy sprawdzić kable,są ok,całe. Wymieniliśmy filtr paliwa na nowy z Boscha,troszkę lepiej,jakby mniej szarpał,ale jeszcze odczuwalne. Pomyślałem,pojadę do Polski.

W Polsce pojechałem do mechanika,od problemów z DPF. W warsztacie,został ściągniety DPF, włożony do maszyny,wyczyszczony pod ciśnieniem,poziom zabrudzenia 0, sadzy 0,popiołu 0 - w 99,8 jak nowy.

Niestety i to nic nie dało,kontrolka od DPF świeci dalej.

Podpinany był do VAG,VCDS, Boschem KTSEM i nic,nie pokazuje żadnych błędów.Wszystkie parametry w normie,auto jeździ normalnie,ma moc,turbo załącza się normalnie,jedyny mankament to zaczęło poszarpywać przy zmianie biegów z 2 na 3,3 na 4 itd,tak jak by miał czkawkę,bardziej odczuwalne na zimnym silniku,na ciepłym już mniej ale też,wcześniej nie było żądnych szarpnięć,zmieniał biegi fajnie jak na DSG.

Po ok 6,7 wizytach w warsztatach w Niemczech i w Polsce,problem nie ustał,kontrolka dalej się święci ,auto poszarpuje przy redukcjach.Zero pomysłów co to może być,czy ktoś miał podobną sytuację lub wie gdzie szukać problemu,pomocy!!!!



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[inny] Re: Niegasnąca kontrolka DPF,szarpie przy redukcji -VW PASSAT B6 DSG

Post autor: grg474 » wt paź 30, 2018 21:04

Takie pytanie - czy którykolwiek z tych mechaników komputerem uruchomił procedurę wypalania?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości