[mk2] 1.6 Diesel piszczenie skrzyni na czwartym biegu, ciężko wchodzi 1 bieg, brak 5 biegu.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MK2GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 05:24

[mk2] 1.6 Diesel piszczenie skrzyni na czwartym biegu, ciężko wchodzi 1 bieg, brak 5 biegu.

Post autor: MK2GTD » śr paź 10, 2018 02:45

Witam, piszę w sprawie golfa 1.6 Diesel. Otóż bardzo ciężko wchodzi jedynka (90% przypadków trzeba wrzucać dwójkę i do jedynki inaczej nie wchodzi), wsteczny wchodzi okej bez zgrzytów. Ponadto w miejscu piątki nagminnie wchodzi mi trójka (brak piątego biegu, możliwe że to skrzynia 4? W miejscu 5 na gałce lewarka zmiany biegów mam ledwie widoczną literkę E lub F) Oraz najważniejszy kłopot pisk skrzyni podczas jazdy na czwartym biegu (tylko przy przyśpieszaniu i utrzymywaniu prędkości, ogólnie z wciśniętym gazem - po puszczeniu gazu natychmiast cisza). Gdzie szukać przyczyny? Skrzynia trup, czy spróbować np. wymienić olej? Oraz co z tą jedynką oraz piątką, próbować regulować na wodzikach ? Mam tak w drugim golfie po wymianie sanek straciłem piątkę (choć sama jedynka i pozostałe biegi wchodzą tam okej) i do tej pory nie wiem jak to wyregulować, czy w ogóle jest jakaś regulacja oraz jaka była tego przyczyna? Czyżby silnik nie siadł jak należy na poduszkach?

Dodam, że sprzęgło bierze bardzo wysoko, praktycznie na samej górze ostatni centymetr natychmiast wysprzęgla. Nie chcę teraz zwalać skrzyni, zmieniać sprzęgła czy robić jej remontu, więc czy można z tym jeździć? Auto potrzebuję na około dwa miesiące do pracy i nie wiem, czy jest sens zmieniać (lub dolać) oleju do skrzyni, czy raczej daremna to będzie czynność?




Edit:

Poluzowałem dziś wybierak, poustawiałem metodą prób i błędów i udało się ustawić że wsteczny, jedynka, dwójka, trójka i czwórka wchodzą bardzo ładnie (mimo że na całym wybieraku widzę że gumy są już poparciałe to już jeździ się dość komfortowo tzn nie szukam biegów, czuję że wchodzi ten który chcę) lecz nadal skrzynia piszczy na czwartym biegu, oraz nadal nie mam piątki. W drugim golfie swego czasu zniknęła mi piątka tzn była tylko wtedy kiedy wcisnąłem lewarek zmiany biegów w dół (jak do wstecznego) i wtedy wchodziła. Po wymianie sanek, kpl poduszek silnik/skrzynia nie ma piątki w ogóle, i do dziś nie wiem co jest powodem, może tutaj jest ten sam problem ?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk2] Re: 1.6 Diesel piszczenie skrzyni na czwartym biegu, ciężko wchodzi 1 bieg, brak 5 biegu.

Post autor: Mavrick » ndz paź 14, 2018 21:51

Masz gdzies luzy na wybieraku i dlatego musisz szukac 5. Wyje lozysko biegu czwartego...trzeba bedzie wymienic. Warto sprawdzic jeszcze poziom oleju.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości