vw golf 2 gdy ruszę na skręconych kołach ściąga w lewo lub w prawo.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golf3f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 05, 2017 13:12

vw golf 2 gdy ruszę na skręconych kołach ściąga w lewo lub w prawo.

Post autor: golf3f » sob mar 23, 2019 12:58

Witam opisz pokrótce, przed wymianą lekko ściągał w lewo ale jeszcze znośnie, byłem na szarpakach u kolegi powiedział aby najlepiej wszystkie gumy z prawej strony wymienić choć nie były w takim złym stanie, no to zrobiono cały przód oprócz silentbloków gdyż nie mają luzów, wymieniono końcówki drążków, poduszki amortyzatora i auto po tym ściągało raz w lewo czasem prosto a raz w prawo i niestabilne. Po wymianie tego byłem na szarpakach nie było luzów, robiona geometria, było z tydzień-2 tygodnie ok jeździło fajnie, przy hamowaniu kiera trzymała prosto(być może nie jeździłem dynamicznie). Później tak lekko zaczęło ściągać w lewo okazało się że prawa poduszka amorka bardziej siadła i kręci się ten talerzyk. Dokręciliśmy ale auto bardziej zaczęło ściągać w lewo drogę 25km praktycznie całą ściągało. Zrobione znów kąty i sprawdzona geometria wyjechałem 1 dzień było ok, na drugi dzień znów zaczyna ściągać w lewo i wyczaiłem że gdy ruszę dynamiczniej na skręconych kołach w prawo to auto wtedy jedzie prosto i tak może jechać większą trasę, chyba że manewruję na parkingu na skręconych kołach to później znów ściąga najczęściej w lewo. Mechanik sprawdzał czy są przykręcone sanki, wachacze, belkę tylną i jest jak być powinno. Następnie byłem jeszcze raz na szarpakach gdzie robiłem geometrię, powiedziałem co i jak diagnosta przyjrzał się tym poduszką amortyzatora i mówi że w zawieszeniu jest wszystko ok(nic nie wziął za sprawdzenie). Jedynie stwierdził że może jest luz na przekładni kierowniczej. Wczoraj zrobiłem trasę 200km i oprócz tego że w mieście lub na rondach musiałem wolno skręcać aby się nic nie przestawiło to było dobrze. Dodam że golf jest po swapie 2.0 maglownica też jest podobnież z passata. golf z przodu nie ma stabilizatora. Co byście doradzili? Czy to są objawy maglownicy? Czy przegub wewnętrzny może na to wpływać?



golf3f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 05, 2017 13:12

Re: vw golf 2 gdy ruszę na skręconych kołach ściąga w lewo lub w prawo.

Post autor: golf3f » wt kwie 02, 2019 18:53

Jak poluzuję nakrętki które trzymają talerzyki na poduszkach amortyzatora to ściąganie przechodzi, jest natomiast lekko wyczuwalne ściąganie w lewo podczas przyspieszania. Podczas jazdy bez dodawania gazu lub na luzie praktycznie nie ściąga. Ogólnie autko jeździ prawie jak powinno. Jak skręciłem mocniej te nakrętki to od razu po skręcie w lewo ściąga potem w lewo aż kiepsko się jedzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości