Wymiana skrzyni manualnej na automat

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darionowak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 15, 2017 09:52

Wymiana skrzyni manualnej na automat

Post autor: darionowak » czw sie 15, 2019 22:03

Witam wszystkich.
Mam pewne pytanie, i zapewne będą osoby obeznane w temacie.
Mam dwa golfy MKII. Oba mają silnik 1.8 benzyna, ale w jednym jest skrzynia biegów manualna, a w drugim jest automat. Skrzynia automatyczna jest sprawna, jednak skrzynia manualna się popsuła i nie ma innego biegu niż "3" oraz luz. Dlatego też pomyślałem o przełożeniu skrzyni biegów, czyli na miejsce zepsutego manuala zamontowałbym skrzynię automatyczną.
Proszę o poradę, czy jest to możliwe i jakie przy takiej zamianie spotkałyby mnie problemy, ewentualnie jak duże koszty.
Samemu nie podejmowałbym się wymiany, więc jeśli ktoś może polecić speca/zapaleńca od MKII to będę bardzo wdzięczny. Auto mam w Lublinie, więc w tych okolicach szukać będę mechanika.

Bardzo dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wymiana skrzyni manualnej na automat

Post autor: Mavrick » pt sie 23, 2019 16:10

Wszystko da sie zrobic ale bedzie to grubsza robota bo procz przerzucenia skrzyni musisz ogarnac jeszcze instalacje elektryczna. Szybciej bedzie wymienic na sprawnego manuala...tym bardziej ze uzywki kosztuja grosze.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Wymiana skrzyni manualnej na automat

Post autor: wesol » pt sie 23, 2019 18:08

Ludzie są dziwni. W starym kapciu chcą robić rewolucje. Części do kapcia są tanie a robocizna mechanika nie jest przecie za darmo. Wątpię by od tak sobie za dzień roboty z przekładaniem samej skrzyni plus z dzien a może dwa jak jest jeszcze w miarę to kumaty mechanik szarpnął mniej jak tysiaka za te ewolucje.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

darionowak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 15, 2017 09:52

Re: Wymiana skrzyni manualnej na automat

Post autor: darionowak » śr wrz 25, 2019 09:10

Dobrze zauważyliście, że naprawić manuala będzie szybciej i taniej. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że dla niektórych osób ważniejsze są inne aspekty. Dla mnie automat w golfie to coś mało spotykanego, za co warto trochę więcej zapłacić i co warto byłoby zachować - taki mały rarytas. Nie wiem jak Wy sądzicie, być może jest tych skrzyć na tyle dużo, że przesadzam z tym rarytasem. Chętnie wysłucham Waszego spojrzenia i może jeszcze jakichś podpowiedzi.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: Wymiana skrzyni manualnej na automat

Post autor: Hubi14 » wt paź 22, 2019 18:45

dodaj do tej wymiany jeszcze inne linki od gazu oraz korpus gaźnika czy monowtrysku jest inny bo nie wiem jakie Ty tam masz to 1.8 oraz do Monowtrysku potrzebny inny ECU plus jak mówili przedmówcy, trochę wiązki elektrycznej.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Re: Wymiana skrzyni manualnej na automat

Post autor: hak64 » wt paź 22, 2019 21:49

Kolego Golf II, to już klasyk i jako taki będzie miał wartość tylko w oryginale (wyposażenie zgodne z VIN), dlatego nie polecam wymiany skrzyni na automatyczną, bo to co Ci się wydaje być rarytasem, w istocie będzie obniżać wartość auta. Oczywiście istnieje spora grupa pasjonatów, którzy "dopasowują" wóz do swoich potrzeb i należy się im pełen szacun za pasję, ale taki "skundlony" klasyk - choć czasem naprawdę piękny - przedstawia jedynie wartość liczoną jako suma wartości części użytych do modyfikacji, a i to ze sporą "denominacją".



darionowak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 15, 2017 09:52

Re: Wymiana skrzyni manualnej na automat

Post autor: darionowak » czw lis 28, 2019 10:37

Chyba sam wezmę się za tą robotę. Może ktoś pomoże mi merytorycznie, jak zabrać się do tych prac. Będę wdzięczny za jakąś instrukcję czy cokolwiek naprowadzającego mnie.
Miłego dnia :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości