[mk3] Jakie panewki oporowe do 1.8 90KM

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

buteks102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 18, 2018 01:28
Auto: Volkswagen Golf

[mk3] Jakie panewki oporowe do 1.8 90KM

Post autor: buteks102 » czw paź 25, 2018 19:33

Witam Panowie. Otóż składam sobie silniczek ADZ 1.8 90 koni. Kupiłem go jako używkę i postanowiłem porobić parę rzeczy przed montażem.
Wyjąłem wał żeby powymieniać panewki. Wszystko pomierzyłem, wał bardzo ładny nominał, a panewki minimalnie liźnięte. Nie robię żadnego szlifu ale postanowiłem wymienić panewki na nowe nominalne.
No ale jest jeden haczyk. Po wyjęciu wału okazało się że pod podporą środkową są tylko 2 półpanewki oporowe. Konkretnie te od podpory a nie ma panewek oporowych tych od strony bloku.
Kupiłem komplet to są cztery w komplecie. W książce na rysunku są 4.
Instrukcja podaje tylko informację ze strony 113: "Jeśli panewki nie były wymieniane na nowe, to przy środkowym łożysku osadzić półpierścienie oporowe. (panewki oporowe)".

Czyli co jak zakładam nowe panewki to mam niby nie zakładać panewek oporowych? Tu jest nieścisłość.
I pytanie? Jak było to złożone w oryginale? Tylko 2 pierścienie czy ktoś już tu grzebał? Na wszystkich panewkach są znaczki ori....
I jak to złożyć teraz? :) Panowie może się wypowie jakiś mechanior doświadczony :P

Dzięki z góry za porady
Załączam rysunekObrazek



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk3] Re: Jakie panewki oporowe do 1.8 90KM

Post autor: Mavrick » pt paź 26, 2018 15:02

Moim zdaniem to ktos tam grzebal i albo zapomnial albo celowo nie zalozyl tych podkladek.
026198421



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości