Szarpanie przy ruszaniu i przy utracie przyczepności

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kubusiek79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 02, 2020 22:24

Szarpanie przy ruszaniu i przy utracie przyczepności

Post autor: kubusiek79 » czw mar 04, 2021 00:39

Witam, mam problem z ruszaniem w VW Bora 1.9TDi 110KM (ASV). Objawia się to szarpaniem gdy ruszam z jedynki lub na wstecznym. Nie idzie ruszyć bez szarpania, chyba że dodając sporo gazu, ale to też nie zawsze. Jescze dziwną przypadłością jest, że kiedy ruszę i np. Na mokrym dodam dużo gazu i auto buksuje kołami to czuję jakby przednia oś miała kilka cm luzu i uderzała w karoserię. Jest okropne łomotanie. Nawet ostatnio mogłem sprawdzić na lodzie i tak samo jak samochód wpadał w to trzęsienie. to się dzieje też na dwójce, na dalszych biegach nie wiem. Jak już się ruszy wszystko działa idealnie, gaz do dechy na 5 biegu i zero uślizgu czy czegoś w tym stylu.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Szarpanie przy ruszaniu i przy utracie przyczepności

Post autor: marcin7x5 » czw mar 04, 2021 15:23

A nie masz czasem wersji z automatyczną blokadą mechanizmu różnicowego ..?



kubusiek79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 02, 2020 22:24

Re: Szarpanie przy ruszaniu i przy utracie przyczepności

Post autor: kubusiek79 » czw mar 04, 2021 16:06

Nie mam pojęcia :-(
Da się to jakoś sprawdzić?
Ale raczej nic takiego nie mam. Nie mam też ASR.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Szarpanie przy ruszaniu i przy utracie przyczepności

Post autor: marcin7x5 » czw mar 04, 2021 18:15

Dawno temu czytałem w dokumentach serwisowych takie właśnie info, że w niektórych modelach aut były stosowane tzw mechaniczne blokady mechanizmu różnicowego. Nie pamiętam już dokładnie teraz jak i co ale ja w swoim aucie też mam tak ze nie można ruszać z piskiem opon bo zaraz coś tłucze i wali w lewym kole tak jakby coś chciało przyblokować koło. Też nie mam żadnych elektronicznych wspomagaczy...
Sprawdź również stan poduszek silnika i skrzyni biegów czy nie są wyrwane, zużyte....



kubusiek79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 02, 2020 22:24

Re: Szarpanie przy ruszaniu i przy utracie przyczepności

Post autor: kubusiek79 » czw mar 04, 2021 18:35

Tak pomyślałem że to przecież nie może być to, bo kiedyś tak nie tłukło, tylko z czasem się to pojawiło.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: Szarpanie przy ruszaniu i przy utracie przyczepności

Post autor: Maszan » pt mar 05, 2021 11:07

marcin7x5 pisze:
czw mar 04, 2021 18:15
Dawno temu czytałem w dokumentach serwisowych takie właśnie info, że w niektórych modelach aut były stosowane tzw mechaniczne blokady mechanizmu różnicowego. Nie pamiętam już dokładnie teraz jak i co ale ja w swoim aucie też mam tak ze nie można ruszać z piskiem opon bo zaraz coś tłucze i wali w lewym kole tak jakby coś chciało przyblokować koło. Też nie mam żadnych elektronicznych wspomagaczy...
Sprawdź również stan poduszek silnika i skrzyni biegów czy nie są wyrwane, zużyte....
Seryjnie w kazdej skrzyni sa 2 takie pierscienie zwiekszajace opor:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/pier ... 00931.html
A podskakiwanie kol to pewnie bedzie wynik ogolnego zuzycia amortyzatorow, poduszek i gum w zawieszeniu.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości