Przerywa + licznik się zatrzymuje

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cici86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 16:02
Lokalizacja: Birmingham
Auto: Golf IV 1.6
Silnik: AZD

Przerywa + licznik się zatrzymuje

Post autor: cici86 » sob maja 15, 2021 07:50

Witam od jakiegoś czasu przerywa mi auto a nawet potrafi zgasnąć. Czasem potrafi się zadławić i zapala się kontrolka oleju i silnika a licznik z obrotów się zawiesza. Jak zatrzymam auto wyłącze i odpalę na nowo kontrolka oleju znika i zostaje tylko silnika która po jakimś czasie gaśnie(ilość odpaleń lub km) w pewnym momencie odpaliłem kompa dorwałem jakiego vcds i wyskoczył błąd
16706 engine speed sensor (G28) No Signal
P0322 35-10 intermittent
pytanie moje brzmi czy to jest na pewno tylko czujnik? Jeśli tak to gdzie go mam szukać w aucie? I jaki kupić? Bo widziałem ze jest kilka rodzajów.
Pacjent to
1.6 16v
AZD



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Przerywa + licznik się zatrzymuje

Post autor: wesol » sob maja 15, 2021 09:50

Napewno to Gagarin był na księżycu. Tyle że nie był. Ty masz sprawdzić a nie my przez internet. Sprawdzić kabloteke względnie podmienić czujnik a jak masz kasę zbędna to wymień go i tyle. Zależy od silnika bo nie wiem jak w twoim jest ale silniki miewają czujnik obr wału od strony koła zamachowego ake czasami też tu od drugiej strony czyli od koła pasowego od paska alternatora itp. znajdziesz jak się pod auto wladujesz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Przerywa + licznik się zatrzymuje

Post autor: marcin7x5 » sob maja 15, 2021 20:29

W silniku azd jest na łączeniu silnika ze skrzynią biegów tuż nad prawą półosią napędową. Musi być dokładnie od tego silnika bo od starszych atn i aus różniły się kształtem wtyczki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości