[MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
krysztal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn lis 06, 2006 12:47
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

[MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Post autor: krysztal » wt lis 09, 2010 18:21

Po długiej przerwie przygód z MK2 sentyment wziął górę i stałem się znowu posiadaczem Golfa II.
Chciałbym delikatnie "zmodzić" VWózek i dlatego zwracam się do Was z prośbą co dodać a co usunąć z pojazdu żeby wyglądał w miarę szacownie:)
Wszelkie mody blacharsko lakiernicze nastąpią na wiosnę. Ale planowania nadszedł czas.
1. Golf ma lakier czarny (kodu lakieru nie pamiętam) i na taki sam będzie on lakierowany.
2. Z tylnej klapy zostanie usunięta wycieraczka i spryskiwacz a z pasa emblematy.
3. Listwa klapy będzie bez zamka (spawanie plastiku)+ lakier.
4. Gwint już założony.
5. BBSy czekają na wiosnę.
6. Ramki pod tablice z czerwonym napisem PORSCHE.
7. wydech ulegnie aktualizacji na dwururkę z GTI.
8 Może halogeny w atrapie zmienię na żółte.
...
Nic z LEDami, Clearami i zestawami HID xenon nie wchodzi w rachubę oczywiście:)
Miłym dodatkiem będzie kij golfowy na półce wypolerowany, jakieś rękawiczki golfowe, i piłeczka:P

Zderzaki..No właśnie..Co z nimi? Ma ktoś jakiś pomysł? Czerwone paski? Może zderzaki z chromem? A może zderzaki i listwy prysnąć lakierem?? Nie mam pojęcia co z nimi..I stąd właśnie moje pytanie do was..Co ze zderzakami? Co byście z nimi zrobili?

Z góry dzięki za każdą sugestię. :bigok: :pub:
( do moderatora: sorki jeśli piszę nie w tym dziale co trzeba)

Fotki golfa:
Obrazek Obrazek Obrazek


Mój Variant:
viewtopic.php?f=91&t=422827
Wczasy, weekendy, noclegi...Zapraszam!
http://www.umarylki.za.pl
>>>VW FAN FOREVER<<<

MarcinWLKP

[MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Post autor: MarcinWLKP » wt lis 09, 2010 18:45

Witaj, zderzaki z czerwonym paskiem widziałbym w parze z żółtymi halogenami, natomiast jeśli halogeny zostałyby białe, to może lepiej zderzaki z chromem.
Lakier będzie odświeżany więc pomyśl o polakierowaniu góry i dołu zderzaka.
Szeroka dokładka by się przydała no i pozbyłbym się kierunków z błotników.
W środku półkubły i ori kierownica obszyta skórą



Awatar użytkownika
Hankie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 27, 2010 20:42
Lokalizacja: Stolica Kociewia
Auto: Mała czeska torpeda w kombi
Silnik: AZQ

[MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Post autor: Hankie » wt lis 09, 2010 19:47

Widzę krysztal, że nie będziesz montował LEDów ani niebieskich xenonów, więc od razu daję plusa :). Ogólnie całość szczerze mi się widzi - mile dopieszczona, ale nie przesadzona czarnula, kanty zachowane ;), bez cukierkowych dodatków.

Zderzaków osobiście bym nie lakierował - nawet w 'fabryczny' sposób (dół i góra, jak szerokie w kolorze), zderzaka z chromami na bank bym nie dawał, bo całość na styl GTI podchodzi, więc jak paski to czerwone. Zgodzę się z Marcinem, szeroka dokładka, a kierunki (przydymione jak dobrze widzę) są dyskretne i nie odstają od bryły, tak jak czarne przednie. Ładna estetyczna całość :cool:


mkIII [1Z] - cały ori, z kaseciakiem :)

Awatar użytkownika
krysztal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn lis 06, 2006 12:47
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

[MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Post autor: krysztal » wt lis 09, 2010 19:53

Chyba zrobimy tak:
- żółty halogen,
- czerwony pasek na zderzaki,
- kierunki boczne można zaspawać choć nie rzucają się w oczy,
- a co do szerokiej dokładki to czas pokaże bo na równej drodze przy obecnym ustawieniu gwintu ok. -80/-60 teraz jakoś się jedzie, natomiast szeroka dokładka może zrobić z niego perfidny gleboVWóz w stylu " FuckAirride" co w połączeniu z koleiną może poskutkować utratą hokeja :panna:

Eksperyment w paincie:
Obrazek


Mój Variant:
viewtopic.php?f=91&t=422827
Wczasy, weekendy, noclegi...Zapraszam!
http://www.umarylki.za.pl
>>>VW FAN FOREVER<<<

Awatar użytkownika
oshyy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 19:26
Lokalizacja: GST
Kontakt:

[MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Post autor: oshyy » wt lis 09, 2010 22:43

krysztal pisze:natomiast szeroka dokładka może zrobić z niego perfidny gleboVWóz w stylu " FuckAirride" co w połączeniu z koleiną może poskutkować utratą hokeja :panna:
nie panikuj,nic mu sie nie stanie.mialem szeroki nie oryginalny i targalem go przez dwa lata po ziemi,wiec jesli zalozysz ori to mozesz byc o niego spokojny. osobiscie proponuje waski hokej i moze 4 żółte lampy


mój traktor mk2:-)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=227119

Awatar użytkownika
Hankie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 27, 2010 20:42
Lokalizacja: Stolica Kociewia
Auto: Mała czeska torpeda w kombi
Silnik: AZQ

[MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Post autor: Hankie » wt lis 09, 2010 22:45

Moim zdaniem bomba :pub: Ori sens zachowany, delikatne dodatki, rasowy racer ze słusznych lat ;) Co do argumentu odnośnie szerokiej dokładki - rozumiem, bez żadnych kaskaderskich wyczynów szurnąłem WĄSKĄ na SERYJNYM zawieszeniu (amory roczne, więc nie jest wyklepany), głupia wypukłość na jezdni (?). Tylko nie zakładaj pasków LED i chrom lusterek m3 z migaczami z allegro ;) Pozdro


mkIII [1Z] - cały ori, z kaseciakiem :)

Awatar użytkownika
krysztal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn lis 06, 2006 12:47
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: [MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Post autor: krysztal » wt lis 09, 2010 22:52

nie panikuj,nic mu sie nie stanie.mialem szeroki nie oryginalny i targalem go przez dwa lata po ziemi,wiec jesli zalozysz ori to mozesz byc o niego spokojny. osobiscie proponuje waski hokej i moze 4 żółte lampy
Obrazek

4 lampki wyglądały by tak mniej więcej. Ale czy światła mijania po zmroku będą dostatecznie oświetlały jezdnię?
A co do dokładki zrobię tak: założę BBSy po zimie i zobaczymy jak nisko będzie goferek:) jak nie będzie tragedii to założę hokej GTI:)


Mój Variant:
viewtopic.php?f=91&t=422827
Wczasy, weekendy, noclegi...Zapraszam!
http://www.umarylki.za.pl
>>>VW FAN FOREVER<<<

MarcinWLKP

[MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Post autor: MarcinWLKP » wt lis 09, 2010 23:15

Zostaw reflektory główne normalne, raz że żółtych nie można, a dwa że fajniej się odróznia ;)
No chyba że wesem + żółte halogeny, ale nie widziałem jeszcze takiego zestawienia więc nie wiem czy pomysł trafiony



Awatar użytkownika
krysztal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn lis 06, 2006 12:47
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: [MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Post autor: krysztal » wt lis 09, 2010 23:25

MarcinWLKP pisze:Zostaw reflektory główne normalne, raz że żółtych nie można, a dwa że fajniej się odróznia ;)
No chyba że wesem + żółte halogeny, ale nie widziałem jeszcze takiego zestawienia więc nie wiem czy pomysł trafiony
Racja. Żółte tylko halogeny.
A z paskami na zderzak to może już weekend coś pokombinuję:)

A co do żółtych reflektorów to co polecacie? Folia czy Motip?


Mój Variant:
viewtopic.php?f=91&t=422827
Wczasy, weekendy, noclegi...Zapraszam!
http://www.umarylki.za.pl
>>>VW FAN FOREVER<<<

Awatar użytkownika
oshyy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 19:26
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Re: [MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Post autor: oshyy » wt lis 09, 2010 23:30

Obrazek
u mnie wygladalo tak,swiecilo bardzo dobrze.
albo 4 żółte,albo 4 biale,nie ma co mieszac


mój traktor mk2:-)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=227119

sejwer87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lis 03, 2008 19:11
Lokalizacja: Kościerzyna/Olsztyn
Kontakt:

[MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Post autor: sejwer87 » śr lis 10, 2010 13:30

szwagier moje zdanie znasz :D grill zostaje jak jest czyli na 4 lampy co do żółtego to sam nie wiem, co do zderzaków to najlepiej z czerwonym paskiem doda to charakteru, brak kierunków bocznych albo zaspawać albo Wolfsburga znaczki wstawić albo od porsche jak mają być takie ramki ;) no i zaciski pomalować i bębny reszta wyjdzie w praniu, powodzenia na wiosnę ;)


Mk3 1.9 TDI 90 KM 1997 r.
zapraszam do mnie ;) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3018034#3018034

Awatar użytkownika
Hankie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 27, 2010 20:42
Lokalizacja: Stolica Kociewia
Auto: Mała czeska torpeda w kombi
Silnik: AZQ

[MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Post autor: Hankie » śr lis 10, 2010 19:57

sejwer87, z tymi kierunkowskazami podałeś przeciwne rozwiązania - albo je zaspawać, albo dać znaczki wolfsburg (?), potem wariant Porsche. Ma być gładko, czy wręcz coś tam eksponować? Jednak i tak dalej myślę, że jeśli kierunkowskazy są czarne to nie kłują tak po oczach (taki ze mnie widać beton :jezor: :grin: ). Na żółto walnąłbym tylko halogeny (miśki, przegląd, ale smaczek i tak by był;)) FOLIĄ w razie 'w' szybko można zerwać, a jak człowiek się postara to wystarczająco trwałe, pozdro!


mkIII [1Z] - cały ori, z kaseciakiem :)

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

[MK2] Kto pomoże w stworzeniu rodzynka?:)

Post autor: SZOPENN » śr lis 10, 2010 22:51

krysztal pisze:6. Ramki pod tablice z czerwonym napisem PORSCHE.

tego nigdy nie zrozumie... to jest VW, w dodatku golf, to po co takie jakieś zbędne artefakty?

Żółte lampy spoko... ale moim znowu skromnym zdaniem spektrum kolorów budy do jakich pasują jest bardzo małe.... do czerni dla mnie odpada zupełnie, do tej czerwieni co tu pokazaliście też. Patrzyłem w wątek kolegi oshy - golf znacznie lepiej wyglądał na dwóch lampach - białych lampach.
Co innego odcienie beżu, złote metaliki czy bądź fiolet metalik, brązy...

robiąc swoje mk2 często zerkam na porsche w zasadzie, niesamowite jest że ten kształt auta znosi wszystkie kombinacje kolorów, wersje z chromami i bez... golf nie wszystko przyjmuje jednak

http://www.caporsche.net/carspreviouslysold911.html" onclick="window.open(this.href);return false;

PS.
te felgi co wybrałeś.... nijak nie idą mi w parze z "rodzynkowatością"



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości