[MK4] Naprawa/malowanie zderzaka

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

simek357
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn lut 12, 2007 18:07
Lokalizacja: Biskupiec

[MK4] Naprawa/malowanie zderzaka

Post autor: simek357 » sob lis 13, 2010 11:15

Witam!

Zamierzam spróbować naprawić zderzak po delikatnej stłuczce. Jestem amatorem jeśli chodzi o lakierowanie, ale mam sporo wolnego czasu, wiec raz kozie śmierć ;)

Kupiłem:
1. podkład zwiekszający przyczepność nolov plus pzp
2. szpachel do tworzyw goldcar flex
3. podkład akrylowy wypełniający 2k 5:1 goldcar
4. Baze i lakier zakupi "człowiek z doświadczeniem" który to wykończy

Oczywiście na początku zeszlifuję wszystko do czarnego. Tylko co zrobić z największym widocznym na zdjęciu uszkodzeniem, które jest niewielikich rozmiarów, bo ok. 10x10mm, ale dość głębokie ok. 2,5 mm.
Więc nasuwa mi sie pytanie, czy szpachel nie zacznie pękać i czy nie uzupełnić tego roztopionym tworzywem, tak jak radzą niektórzy z tego forum?? Później nałożyć szpachel i PZP czy PZP i dopiero szpachel?

Obrazek

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK4] Naprawa/malowanie zderzaka

Post autor: skaktus » sob lis 13, 2010 13:19

Kumpel takie bajery robi na gorąco - odpowiednio nagrzewa, potem daje plastikowi wrócić do stanu wyjściowego lub mu pomaga. Tak mi naprawił zderzak po spotkaniu z lampą - nic nie widać.



Awatar użytkownika
yoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw mar 04, 2010 23:04
Lokalizacja: okolice Bdg
Kontakt:

[MK4] Naprawa/malowanie zderzaka

Post autor: yoto » ndz lis 28, 2010 00:48

rozszlifuj to najlepiej maszynka (reka troche wiecej wysilku potrzeba i sa glebsze rysy) papier do tego to P220-P240 ta gleboka ryse wystarczy dobrze rozszlifowac zabierz troche lakieru na boki od niej jakies 5 cm a potem szpachel watpie zeby odpadl kit najczesciej odpada jak powierzchnia jest zle przygotowana musi byc totalnie matowa i wydmuchana z pylu potem podklad noc czekania az wyschnie i rano zmatowac na mokro P800 okleic i pomalowac jak to ma byc zaprawka czyli nie bedzie malowany caly zderzak tylko w twoim przypadku pewnie od uszkodzenia do konca prawej, strony pozniej jak wyschnie zrobic przejscie polerka i git majonez. jak cos to pisz jestem lakiernikiem z zawodu wiec pomoge pozdro


Biblia uczy nas kochac... kamasutra uczy jak

simek357
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn lut 12, 2007 18:07
Lokalizacja: Biskupiec

Re: [MK4] Naprawa/malowanie zderzaka

Post autor: simek357 » ndz lis 28, 2010 17:10

skaktus pisze:Kumpel takie bajery robi na gorąco - odpowiednio nagrzewa, potem daje plastikowi wrócić do stanu wyjściowego lub mu pomaga. Tak mi naprawił zderzak po spotkaniu z lampą - nic nie widać.
bawiłem się chwilę z opalarką, ale efekt końcowy marny.
yoto pisze:rozszlifuj to najlepiej maszynka (reka troche wiecej wysilku potrzeba i sa glebsze rysy) papier do tego to P220-P240 ta gleboka ryse wystarczy dobrze rozszlifowac zabierz troche lakieru na boki od niej jakies 5 cm a potem szpachel watpie zeby odpadl kit najczesciej odpada jak powierzchnia jest zle przygotowana musi byc totalnie matowa i wydmuchana z pylu potem podklad noc czekania az wyschnie i rano zmatowac na mokro P800 okleic i pomalowac jak to ma byc zaprawka czyli nie bedzie malowany caly zderzak tylko w twoim przypadku pewnie od uszkodzenia do konca prawej, strony pozniej jak wyschnie zrobic przejscie polerka i git majonez. jak cos to pisz jestem lakiernikiem z zawodu wiec pomoge pozdro
zderzak został pomalowany w całości, był w wielu miejscach poobijany

tutaj efekt końcowy :grin:
Obrazek

zostało trochę farby, więc zastanawiam się czy nie zakupić lotki i nakładek

lotka - http://moto.allegro.pl/vw-golf-4-spoile ... 28105.html" onclick="window.open(this.href);return false;
nakładki na progi - http://moto.allegro.pl/vw-golf-4-progi- ... 69401.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tylko ta cena jakaś śmieszna :chytry:



Awatar użytkownika
yoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw mar 04, 2010 23:04
Lokalizacja: okolice Bdg
Kontakt:

[MK4] Naprawa/malowanie zderzaka

Post autor: yoto » pn lis 29, 2010 16:30

no wlasnie widzialem na pierwszym zdjeciu duzo odpekniec i pozniej tak myslalem ze bedzie trzeba malowac caly ale jak widac wyszlo ok a jesli chodzi o lotke i nakladki na progi to moim zdaniem cena jest taka ze wzgledu na material z jakiego sa wykonane te czesci jak juz czegos szukasz to najlepiej orginal albo abs


Biblia uczy nas kochac... kamasutra uczy jak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości