[mk4] Lampy FK z soczewką czy bez?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Dejvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob sty 15, 2011 22:25

[mk4] Lampy FK z soczewką czy bez?

Post autor: Dejvw » sob lip 09, 2011 14:46

Witam. Zastanawiam się nad dwoma kompletami lamp fk
1. zwykłe dymione http://allegro.pl/lampy-fk-vw-golf-iv-9 ... 90879.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2. całe czarne z soczewką http://allegro.pl/lampy-fk-vw-golf-iv-9 ... 41610.html" onclick="window.open(this.href);return false;

I teraz moje pytanie: te pierwsze mogę podłączyć p&p, ale jak się ma ta sprawa z lampami z soczewkami? Czy do soczewki mogę podłączyć zwykłą żarówkę i gotowe(i zgodne z prawem)? Czy samopoziomowanie i spryski też są koniecznie do takich lamp, czy tylko w przypadku instalacji xenonu?

Ma ktoś w/w lampy i mógłby pokazać jak się prezentują na samochodzie? Które polecacie?



Awatar użytkownika
logo1024
Star logo
Star logo
Posty: 1630
Rejestracja: śr maja 05, 2010 22:12
Lokalizacja: Rudki TKI

[mk IV] Lampy fk z soczewką czy bez?

Post autor: logo1024 » sob lip 09, 2011 20:56

A więc tak, jeśli decydował byś sie na te pierwsze to proponuje Ci abyś rozkleił org lampy i pomalował środek. Jest dużo porad na forum jak to zrobić a jakość między tą a org jest spora, tym bardziej że koszt wtedy to tylko spray.
Co do tych drugich sam mam takie u siebie a to tylko z tego względu że nie miałem tyle $$ żeby kupić org xenon. Są jak najbardziej zgodne z prawem osobiście jestem z nich zadowolony ale wiadomo to nie to co org.
Dejvw pisze:Czy samopoziomowanie i spryski też są koniecznie do takich lamp, czy tylko w przypadku instalacji xenonu?
tylko do xenonu


OEM+ USA 25th Anniversary ==> viewtopic.php?f=89&t=395742

Awatar użytkownika
Dejvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob sty 15, 2011 22:25

[mk IV] Lampy fk z soczewką czy bez?

Post autor: Dejvw » ndz lip 10, 2011 00:12

Dzięki wielkie za pomoc. Czyli do tych lamp z soczewką podłączam zwykłą żaróweczkę H1 czy H7 i wszystko gra i ładnie świeci? Nie będę musiał nic dokupować czy przerabiać? A jeszcze jedno, lepiej świeci z taką soczewką niż teraz na seryjnych lampach gdy takiej nie mam? :D



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[mk IV] Lampy fk z soczewką czy bez?

Post autor: Shmatan » ndz lip 10, 2011 09:50

Może świecić lepiej bo jest nowe, może świecić gorzej bo to nienajlepszy zamiennik a nie ori. Sporym problemem jest fakt ze soczewka nie puszcza żadnego światła nad linię odcięcia co skutkuje słabym oświetleniem np. znaków.

Nic nie musisz przerabiać/dokupywać poza tym że polecam przy okazji wsadzić nowe żarówki bo z lampą na wierzchu jest po prostu łatwiej



Awatar użytkownika
logo1024
Star logo
Star logo
Posty: 1630
Rejestracja: śr maja 05, 2010 22:12
Lokalizacja: Rudki TKI

[mk IV] Lampy fk z soczewką czy bez?

Post autor: logo1024 » ndz lip 10, 2011 11:23

Ciężko stwierdzić co świeci lepiej :grin: choć mi sie na soczewkach jeździ trochę lepiej. Mam założone philips +30% i to świeci bardzo dobrze. Przy soczewkach jest fajne to że podczas mijania sie z autem daje niebieską poświatę i przypomina xenon :-)


OEM+ USA 25th Anniversary ==> viewtopic.php?f=89&t=395742

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [mk IV] Lampy fk z soczewką czy bez?

Post autor: skaktus » ndz lip 10, 2011 13:51

Shmatan pisze:Może świecić lepiej bo jest nowe, może świecić gorzej bo to nienajlepszy zamiennik a nie ori. Sporym problemem jest fakt ze soczewka nie puszcza żadnego światła nad linię odcięcia co skutkuje słabym oświetleniem np. znaków.

Nic nie musisz przerabiać/dokupywać poza tym że polecam przy okazji wsadzić nowe żarówki bo z lampą na wierzchu jest po prostu łatwiej
Shatman, nie masz racji. Każda lampa, bez względu czy soczewka czy odbłyśnik FF czy lampa ryflowana musi mieć odcięcie w tym samym miejscu. Kwestią pozostaje tylko ostrość linii / jej rozmazanie. Pisanie że soczewka źle oświetla znaki jest błędem. Każda lampa ma poziome odcięcie, które w połowie zaczyna się wznosić ku górze, właśnie celem oświetlenia znaków. Światło to też nie może być za mocne bo mogło by oślepiać światłem odbitym od znaków.

Jesli lampa jest zrobiona poprawnie, idealnie doświetla i pobocze i znaki, przy czym nie oślepia ludzi jadących z naprzeciwka.



Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Re: [mk IV] Lampy fk z soczewką czy bez?

Post autor: kris-krzysztof » ndz lip 10, 2011 22:14

skaktus pisze:
Shmatan pisze:Może świecić lepiej bo jest nowe, może świecić gorzej bo to nienajlepszy zamiennik a nie ori. Sporym problemem jest fakt ze soczewka nie puszcza żadnego światła nad linię odcięcia co skutkuje słabym oświetleniem np. znaków.

Nic nie musisz przerabiać/dokupywać poza tym że polecam przy okazji wsadzić nowe żarówki bo z lampą na wierzchu jest po prostu łatwiej
Shatman, nie masz racji. Każda lampa, bez względu czy soczewka czy odbłyśnik FF czy lampa ryflowana musi mieć odcięcie w tym samym miejscu. Kwestią pozostaje tylko ostrość linii / jej rozmazanie. Pisanie że soczewka źle oświetla znaki jest błędem. Każda lampa ma poziome odcięcie, które w połowie zaczyna się wznosić ku górze, właśnie celem oświetlenia znaków. Światło to też nie może być za mocne bo mogło by oślepiać światłem odbitym od znaków.

Jesli lampa jest zrobiona poprawnie, idealnie doświetla i pobocze i znaki, przy czym nie oślepia ludzi jadących z naprzeciwka.
Dodam do Twojej wypowiedzi jescze to że jeśli to jest Xenon to inaczej światło sie odbija od znaków :) Dobrze piszesz bo jakby nie było odciecia to by nic nie było widac bo auto z przeciwka oślepia. Dobrze zrobiona lampa może konkurowac z ori.


Obrazek

Awatar użytkownika
Malik
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Posty: 435
Rejestracja: wt sty 11, 2011 21:16
Lokalizacja: EP || ETM

[mk IV] Lampy fk z soczewką czy bez?

Post autor: Malik » pn lip 11, 2011 11:26

Widzę, że koledzy tutaj już wszystko ładnie Ci wytłumaczyli. Z brakujących spraw mogę dorzucić tylko fotki jak te soczewki wyglądają na moim autku. Do tego jest xenon a spryski są w fazie kompletowania. sorry za brud na aucie ale po VAG'u i tygodniu nad morzem może da się to wybaczyć. pzdr

Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
_Lucas_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt maja 25, 2010 22:44
Lokalizacja: Słubice FSL

[mk IV] Lampy fk z soczewką czy bez?

Post autor: _Lucas_ » pn lip 11, 2011 15:13

Ja dodam swoje uwagi, odnośnie lamp soczewkowych FK z tym ,że ja mam z ringami jeszcze, no więc po zmianie ori lamp na FK pojechałem wieczorem się przejechać aby zobaczyć jak to świeci, szczerze mówiąc nie byłem zadowolony, soczewka oświetlała o wiele słabiej od ori lamp, na drugi dzień dołożyłem ksenony 8000k, i na ustawieniu na 3 stopniu w dół lamp świeci to o niebo lepiej niż na zwykłych żarówkach, co do znaków to oświetla o wiele lepiej od zwykłych żarówek w zwykłych lampach, znaki widać bardzo dobrze z o wiele większej odległości, przy czym są białe i jeszcze lepiej widoczne, ja jestem zadowolony z lamp FK.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk IV] Lampy fk z soczewką czy bez?

Post autor: skaktus » pn lip 11, 2011 17:50

Z tym że montaż takowych lamp plus xenon to już nielegal. Takowe lampy faktycznie - bardzo fajnie świecą, problem jest taki, że ze względu na odcięcie - inne niż przy ori xenonie - mogą i oślepiają na łukach itp. Szczególnie widoczne jest to na autostradach kiedy w sznurach pojazdów na sąsiednim pasie znajduje się golfiarz, rodzynek z niebieskimi światłami dający po oczach.

Do tego spryskiwacze - moim zdaniem obowiązek. Już wielokrotnie miałęm do czynienia z upapranymi lampami na xenonie, świeciły gdzie popadnie.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[mk IV] Lampy fk z soczewką czy bez?

Post autor: Shmatan » pn lip 11, 2011 21:05

skaktus, dalej się upieram przy swoim, bo normalna lampa nie jest na tyle idealna co lampa soczewkowa i puszcza więcej światła nad linie odcięcia - jest go na tyle niewiele że nie oślepia, ale ładnie doświetla wszystkie odblaskowe elementy na które pada jej światło. W lampie z soczewką odcięcie jest na prawde odcięciem, i powyżej żadne światło nie dochodzi - to oznacza że na niektóre elementy odblaskowe pada jedynie światło odbite od drogi które może być niewystarczające. Osobiście pojeździłem troche na nowych lampach klasycznych (w swoim mk4) i na soczewkach (w beetlu) i z całą pewnością wybieram klasyczne - soczewki są fajne do ksenonu (kiedy światło odbite np. od drogi wystarcza)

kształtu linii odcięcia nie musisz mi tłumaczyć :)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk IV] Lampy fk z soczewką czy bez?

Post autor: skaktus » wt lip 12, 2011 12:15

Teraz kolejna sprawa - nie każda lampa jest idealna. Sprawdzałeś poprawność ustawienia lamp, ustawienia nie tylko w poziomie ale też prawo lewo ? Jeśli lampa będzie minimalnie źle ustawiona efekt będzie taki jak mówisz. Sam posiadam soczewkowe lampy, ustawione prawidłowo względem poziomu i strony prawo / lewo i mam idealne doświetlenie znaków - bez względu czy są to znaki typu STOP czy znak z miastami. zjazdy itp. Zbliżając się do znaku widać schodzącą po nim linię odcięcia.

Co do samego odcięcia - starsze modele Corsy (nie B) na lampach z żarówkami H7 miały wręcz odcięcie jak w lampie soczewkowej - idealnie ostre.

Samo świecenie zależy od lampy, ustawienia itd. Nie należy też stwierdzać że soczewka jest be po kontakcie z jednym autem. Co auto to co innego w nim siedzi.



Awatar użytkownika
Maniek_a4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1115
Rejestracja: śr sty 26, 2011 03:59
Lokalizacja: Lubin

[mk4] Lampy FK z soczewką czy bez?

Post autor: Maniek_a4 » pt lip 15, 2011 02:02

Ja u siebie założyłem dokładnie takie same soczewki + ksenon i jestem bardzo zadowolony :-) Ładnie wyglada, jeszcze lepiej świeci (po ustawieniu u diagnosty). Kupilem je nawet u tego gościa na allegro co link podałeś i mogę go polecić.

A jak to jest z milicją? Ori spryski założylem, ale nie ma samopoziomowania. Sprawdzają takie rzeczy przy kontroli? Miał ktoś taką sytuację?

Pozdr.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk4] Lampy FK z soczewką czy bez?

Post autor: skaktus » pt lip 15, 2011 12:28

Spryski mogą kazać uruchomić.

PS-W PL nie ma milicji ;P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości