Lampy xenon - parę pytań

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Zalman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:27

Lampy xenon - parę pytań

Post autor: Zalman » pt cze 03, 2011 19:34

Witam
Otóż że bardzo zainteresowały mnie lampy xenon. Aktualnie posiadam zwykłe na H7. Chciałem zapytać czy doradzić jakie lampy ? Co i jak potrzebuje kupić :) Lampy ori xenon ponoć ponad 8 tys kosztuja, Prawda to ? Czy może kupić używane ? a może lampy hella ? Czytałem tu na forum właśnie o tych lampach helli. Czy warto ? Jaka jest różnica pomięddzy hella a ori ? Jakie się maja ceny ?

z góry bardzo dziękuje



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[mk5] Lampy xenon

Post autor: RA_FEEL_IT! » sob cze 04, 2011 11:21

Co ori to ori :wink:
Kup nowe jak masz pieniądze... same używki znajdziesz już od 1200zł.
Co potrzebujesz? trochę dużo tego... masz stronkę http://furmanka.blogspot.com/2007/12/mk ... aniem.html" onclick="window.open(this.href);return false; przeczytaj i wszystko będziesz wiedział na ten temat.
Pozdrawiam



Zalman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:27

[mk5] Lampy xenonowe - parę pytań

Post autor: Zalman » sob cze 04, 2011 13:06

no właśnie problem w tym że nowe ponad 8 tys :) jak dla mnie za same lampy to trochę za dużo :)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk5] Lampy xenonowe - parę pytań

Post autor: skaktus » sob cze 04, 2011 14:59

Jak kupujesz kita, czyli gotowy zestaw od producenta to płącisz 8 kawałków.

Jak się postarasz, szukasz rozwalonego auta i wymontowujesz to co potrzebujesz za dużo mniejsze kwoty.



Zalman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:27

Re: [mk5] Lampy xenonowe - parę pytań

Post autor: Zalman » sob cze 04, 2011 21:45

czyli używki ?

dobra a czym się różnią lampy hella od ori



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk5] Lampy xenonowe - parę pytań

Post autor: skaktus » ndz cze 05, 2011 14:31

Pisałem to, ale mój post nie został "napisany" przez system.

Ori to Hella, bo hella robiła dla VW z tego co wiem światła, więc niczym się nie różnią.



Zalman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:27

[mk5] Lampy xenonowe - parę pytań

Post autor: Zalman » pn cze 06, 2011 05:29

Dzięki skaktus :):)

EDIT: no dobra :) a do lamp od Hella mogę zamontować xenon ?



Zalman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:27

[mk5] Lampy xenonowe - parę pytań

Post autor: Zalman » ndz sie 07, 2011 22:43

Witam odświeżam temat.
Ostatnio znów mnie coś natchnęło na lampy. jeszcze ich nie kupiłem. Planuje kupić helli xenon look. Tylko mam pare pytań :)
Planuję też od razu zamontować hida :)
Tylko o co chodzi z tymi hidami ? Są żarówki d2s i h7 i nie mogę tego rozgryść. Czy mógłby ktoś to wytłumaczyć ? Na allegro widziałem zestaw hid Philipsa z homologacjami. OK. Spali się zarówki i co ? jaka wtedy kupić d2s ?
Bardzo prosiłbym o wytłumaczenie tego.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Lampy xenon - parę pytań

Post autor: skaktus » pn sie 08, 2011 16:47

Oj oj oj, kolega nie szukał.

Masz oryginalne lampy Helli na żarówkę H7 i do niej pakujesz H7. Masz oryginalne lampy xenonowe na palnik D2S i do niej dajesz D2S.

Masz chińskie zestawy xenonów, gdzie xenon ma takie same mocowanie jak żarówka. Takich zestawów nie powinno się montować do zwyklych lamp, jeśli już chcesz już przerobić i dać do lampy która jest przystosowana na żarówki i wrzucić do niej xenon to tylko do lampy z soczewką.

Na allegro nie ma czegoś takiego jak xenony Philipsa z homologacją ,to co widziałeś to podróbki. Philips czegoś takiego nie produkuje. Jedynie w Brazylii można takie coś spotkać do rajdowych aut. To co piszą sprzedawcy to sobie między baje włóż.

Jakakolwiek przeróbka czyli włożenie chińskiego hida do lampy która jest przystosowana do żarówek jest według prawa nielegalna. Takowie lampy trzeba porządnie ustawić, dobrze jest (według prawa wymagane) założyć wysokociśnieniowe spryskiwacze lamp. Do tego prawo wymaga automatycznego poziomowania lamp oraz dokładnego wycia homologacji na lampie itp.

Xenony na H7,H1,H3,H4 i wszystkie inne to chińskie wyrobi bez homologacji, w 95% powodujące błąd spalonej żarówki, zakłócające radio FM, nieodpalające odrazu. Jak by tego było mało, mk4 nie ma przekaźników lamp, więc musiał byś robić je aby instalacja wytrzymała pobór prądu przy starcie xenona. Żarówka w trakcie pracy bierze około 4 - 5 A, xenony na starcie biorą 10A które potem spada. Jednak rekordziści biorą po 30 A na start, czyli 2 przetwornice 60A i dzięki temu pięknie pali instalację.



Zalman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:27

Lampy xenon - parę pytań

Post autor: Zalman » pn sie 08, 2011 17:57

hmm no to z tego co widze to kiszka. Lampy helli w granicach 950 zł sztuka. A Lampy Boscha ori xenon to wydatek 1300 sztuka. Bez Przetwornicy, i żarnika i czegoś tam.
Spryski na lampy mam, poziomu nie mam XD



mxsebek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:09
Lokalizacja: Koszalin

Lampy xenon - parę pytań

Post autor: mxsebek » pn sie 08, 2011 18:54

Uwierz że wszelkie kobinacje o kant dupy rozbić, Nawet jak założysz ori ksenon a nie będziesz miał autopoziomowania to wszytko bedzie ok dopuki nie przydarzy ci sie jakiś dzwon i drugi uczestnik np. bedzie chciał udowodnić że to nie jego wina i powoła rzeczoznawcę itd. ten stwiedzi że montaż nie odbył sie w fabryce i masz pozamiatane, napisze o ingerencji, że oślepiłeś itd.

Nie wiem czy nawet w oznaczeniu auta nie da się doczytać że jest oryginalnie wyposażony w ksenon. Jeśli tak to czyt wyżej. Wszystko ładnie pięknie dopuki nie dojdzie do wypadku i dociekania czy wszytko jest ok.


mxsebek

Zalman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:27

Lampy xenon - parę pytań

Post autor: Zalman » pn sie 08, 2011 19:54

hmm czyli pozamiatane. Cóż albo zwykła żarówka w helli albo ori xenon w boschu :)

Dzieki wam wszystkim :) Będę musiał się wybrać do mojego mechanika aby mi to podliczył wszystko ile za robotę wyjdzie :)



mxsebek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:09
Lokalizacja: Koszalin

Lampy xenon - parę pytań

Post autor: mxsebek » pn sie 08, 2011 20:52

Moje zdanie jest takie że jak robic to juz porządnie od A do Z czyli ori ksenon lampy, spryski na lampy, autopoziomowanie i w miarę fachowy montaż i przetestowanie.

Dopisze że ogarnięty policjant sprawdzi czy jest i działa autopoziomowanie /przy włączaniu świateł soczewki sie ustawiają i to widać/

Moja propozycja to dobre lampy na soczewce + żarówki z wyższej pólki, napewno to nie ksenon ale zawsze coś. Chociaż powiem że miałem lampy IN-PRO na soczewie i jakieś żarówki +50% /bodajże Philips, nie pamiętam/ i trochę mnie drażniło odcięcie światła przez soczewkę. Teraz mam ori lampy pomalowane na black i dobre żarówki i jest ok.


mxsebek

Zalman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:27

Lampy xenon - parę pytań

Post autor: Zalman » pn sie 08, 2011 21:24

Też tak myślałem :) tylko że kurde jakoś mnie kręci na xenonka. Tatko w bmw właśnie ma ori xenonka fabrycznego i jazda wieczorem to jest marzenie :) Chociaż aktualnie w moim golfiku mam Żarówki Philips DiamondVision i też jestem zadowolony :) tylko że drogie są i palą się szybko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości