Zmiana oświetlenia lampek na led

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
sebp75
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 17:15
Lokalizacja: Gdynia

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: sebp75 » śr cze 22, 2011 02:06

ta zarowka sie nazywa T5 NEO WEDGE i jezeli chcesz to tu masz link do ebay do LED zarowek tego typu

http://cgi.ebay.co.uk/2pcs-T3-T4-T5-Neo ... 0598953008" onclick="window.open(this.href);return false;?
pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2eb4a11c30&clk_rvr_id=242488873935

jedyny problem ze to jedzie z hong kongu i ze 3 tygodnie trzeba czekac :helm:


if u ain't rubbing then u ain't dubing

30dzi0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 29, 2010 11:51

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: 30dzi0 » czw sie 25, 2011 21:15

Panowi albo się mylę, albo był gdzieś na forum poradnik jak wymienic standardowe oświetlenie kokpitu na LEDowe. Może mnie ktoś oświecić lub wkleić linka do takiego tematu?? Dziękuję.



Awatar użytkownika
Flassh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:27
Lokalizacja: Lublin & Bełżyce
Kontakt:

Re: [mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: Flassh » wt sie 30, 2011 07:31

30dzi0 pisze:Panowi albo się mylę, albo był gdzieś na forum poradnik jak wymienic standardowe oświetlenie kokpitu na LEDowe. Może mnie ktoś oświecić lub wkleić linka do takiego tematu?? Dziękuję.
Jak masz jakiś proble pytaj tutaj. Zmieniałem całe oświetlanie na ledowe.
Oczywiście NIE ruszałem liczników, bo mają najpiękniejszy kolor ze wszystkich samochodów :grin:


Radiowa strona miasta, kanał 19,23,35 AM.
73!

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: slaww » wt sie 30, 2011 12:37

Do oswietlenia tablicy mozna dac jakis inny kolor, czy musi byc bialy.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: Shmatan » wt sie 30, 2011 17:57

było => szukaj...

Musi być biały



Awatar użytkownika
Flassh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:27
Lokalizacja: Lublin & Bełżyce
Kontakt:

Re: [mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: Flassh » śr sie 31, 2011 07:20

slaww pisze:Do oswietlenia tablicy mozna dac jakis inny kolor, czy musi byc bialy.
Tylko biały, chociaż i z tym bywają problemy.
Mi zaczęła mrugać jedna żarowka i całkowicie skasowałem oświetlenie tablicy i jest po fabrycznemu... na żółto :jezor:


Radiowa strona miasta, kanał 19,23,35 AM.
73!

Zalman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:27

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: Zalman » czw wrz 01, 2011 06:16

tą samą żarówkę czy ledówkę :) znalazłem na allegrosie
http://allegro.pl/zarowki-led-r5-t5-do- ... 58991.html" onclick="window.open(this.href);return false;



tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: tomnik » sob wrz 10, 2011 12:27

Zamiast miernej jakości zarówek ledowych, propnuję zwrócić uwagę na Dedykowane Moduly Ledowe.
Projekt wykonałem z przeznaczeniem do aut grupy Vag.Płytki między innymi pasuja do Golfa IV.
Znajdziecie:moduły do lampki przedniej podsufitowej glównej(równiez od wersji W8 Passata),tylnych bocznych,bagażnika,oświetlenia tablicy rejestracyjnej i naprawdę bardzo dobre postojówki ładnie wspólgrające ze światlami xsenonowymi.
Nie ma tu mowy o mrugającym,przepalającym się oświetleniu led-odpowiednio dobrane elementy,pełnowartościowe ledy, dobrego, niechinskiego producenta.
Sam montaż modulów jest prosty, "plug&play" czyli niewymagający dodatkowych narzędzi,wszystkie czynności z tym związane są takie same jak przy wymianie zwykłej żarówki.
Przedstawiają znacznie lepszy poziom estetyczny i oświetleniowy niż inne rozwiązania.
Zdjęcia wykonalem u siebie w passacie,gdy będzie taka potrzeba zrobię je również w Golfie IV.Niestety nie są one dobrej jakości-komórka 5Mg pixel.
"Na co dzien" jestem użytkownikiem Forum Passata i tam też swój projekt przedstawilem http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=104264" onclick="window.open(this.href);return false; (nie wiem czy wolno mi wklejać link do innego Forum-proszę administrację o ewentualną uwage na ten temat).Tam też znajdziecie opinie o produkcie.
Zapraszam do dyskusji.W razie zainteresowania projektem, zamierzam ofertę komercyjną umiescić w odpowiednim dziale stosując się do regulaminu tegoż. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: macabra_ » sob wrz 10, 2011 14:50

wygląda to interesująco ;) z czystej ciekawości, jaki jest koszt wykonania takiego zestawu?



tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: [mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: tomnik » sob wrz 10, 2011 15:15

macabra_ pisze:wygląda to interesująco ;) z czystej ciekawości, jaki jest koszt wykonania takiego zestawu?
Dziękuje.
Na temat jakości i intesywności światła,które prezentują moduły, możecie zapytac kolegę Rafalheba,ma ten produkt u siebie w aucie.
Aha,jeszcze jedna ważna informacja.Moduły współpracują bezkonfliktowo z modułem komfortu,nie wprowadzaja żadnych zmian w dotychczasowej pracy lampek.



Awatar użytkownika
Flassh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:27
Lokalizacja: Lublin & Bełżyce
Kontakt:

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: Flassh » wt wrz 13, 2011 08:53

Jak cenowo byś nam to zaproponował ?


Radiowa strona miasta, kanał 19,23,35 AM.
73!

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: iigAlisArr » wt wrz 13, 2011 09:23

tomnik, daj link do swojego tematu "handlowego".


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: tomnik » wt wrz 13, 2011 13:14

Parę słów wyjaśnienia.
Złamałbym regulamin tego Forum,gdybym podał link do tematu komercyjnego na innym.
Dział ogłoszeń i usług komercyjnych,w którym jest moja oferta, na Forum Passata nie jest widoczny dla osób niezarejestrowanych i nielegitymujących się pewnym stażem na nim.
Jak pewnie wiecie,aby umieścić ogłoszenie komercyjne na tutejszym Forum,trzeba uiścić opłatę.Temat dedykowanych modułów ledowych istniał tu, w dziale ogólnym przez dwa miesiące,zainteresowania praktycznie nie było(zły dział,mała przeglądalność ?) i został usunięty(czemu?).Trudno opłacać abonament,jeżeli nie ma zainteresowania.
Niezręcznie mi jest przekonywanie do produktu w sposób kramarczny.Rozumiem,że trudno zaufać komuś kogo się nie zna,"nowicjuszowi"(jestem na Waszym Forum od stycznia 2010-powód mój ojciec ma GolfaIV).Ostrożność do tego typu asortymentu, wzbudziły miernej jakości produkty z Chin.Ja proponuję rzetelne podejście do tematu,pełnowartościowe ledy,znajdujące się na płytkach dobrego niechińskiego producenta.Fakt,że ledy montowane są na większej powierzchni(w porównaniu do "żarówek" led) laminatu,pozwala na lepsze i wystarczające odprowadzenie ciepła od tych elementów,co jest duuużym problemem w rozwiązaniu "żarówkowym"(skutkuje to ich awaryjnością).
Pomysł i wykonanie całkowicie polskie.No i ważne-gwarancja,w razie jakichkolwiek problemów dostajecie sprawną,nową płytkę(mimo b.dobrej jakości produktu,trzeba o tym napisać).Spróbujcie "wywalczyć" nowy produkt w razie awarii,u sprzedawcy chińszczyzny...
Jakoż,że nie dostałem po uszach za wklejenie linku do innego Forum,pozwalam sobie na umieszczenie następnego.Znajdziecie tu opinie użytkowników moich modułów z Forum Passata.Opinie te zaczynają się od postu nr 137,wcześniejsza dyskusja to wyjaśnianie aspektów technicznych projektu i obrona przed nieuczciwą krytyką jednego z użutkowników sprzedajacego polutowane ledy...
http://forum.vw-passat.pl/showthread.ph ... ost1385414" onclick="window.open(this.href);return false;
Na temat jasności modułów wiele nie będe mówił,powiem tylko,że wywiązują sie znakomicie ze swojej roli.Znajdziecie opinie w temacie,do którego link podałem.Nie ma żadnego porównania z żarówkami.

Moduły naprawdę montowane są w sposób "plug&play",pozwoliło na to dokładnie frezowanie płytek i fakt,że każdy moduł posiada płytkę adaptora,zastepującego żarówkę.Oto kilka zdjęć-przykładów to przedstawiających:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dziękuje za zainteresowanie,które skłoni mnie do umieszczenia ogłoszenia komercyjnego w odpowiednim dziale.
Pozdrawiam,Tomek.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: jaszczur » wt wrz 13, 2011 13:32

tomnik pisze:W razie zainteresowania projektem, zamierzam ofertę komercyjną umiescić w odpowiednim dziale stosując się do regulaminu
pisz z tym do ygd to jego działka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości