Folia na samochód

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

gotji
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 18:43

Folia na samochód

Post autor: gotji » śr gru 14, 2011 14:34

Zastanawiam się nad zmianą koloru auta, chodzi mi konkretnie o czarny mat. Mam kilka pytań, na które ktoś może zna odpowiedź:

- Samochód jest nowy(Jetta), kolor czarna perła, folia nie zniszczy lakieru jak będę chciał ją kiedyś zdjąć ?
- Jak jest z trwałością folii ? Chodzi mi o odpryski oraz o trwałość koloru(czy kolor nie ulegnie degradacji np. po roku).
- W jaką folię warto zainwestować ? Chodzi mi o producenta \ model.
- Czy znacie jakiś fachowy zakład gdzie oklejają samochody ? Chodzi mi o sprawdzony, nie chcę żeby fachowiec się uczył oklejać na moim samochodzie.



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Folia na samochód

Post autor: RA_FEEL_IT! » śr gru 14, 2011 15:21

- nie zniszczy wręcz przeciwnie, folia chroni lakier
- gwarancja przeważnie 2 lata, nie ulegnie
- tylko 3M
- mamy Ci wymieniać zakłady w całej Polsce? o to pytaj w dziale swojej grupy.

Poza tym:
- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=253489" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
olsen72
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 20:18
Lokalizacja: UK

Folia na samochód

Post autor: olsen72 » śr gru 14, 2011 15:30

Trwalosc folii. To zalezy. Sa folie nizszej jakosci tzw. walcowane np. Avery seria 500 i tu masz gwarancji rok czy dwa. Sa tez folie tzw. wylewane np. Avery 900 i tu masz gwarancji producenta do 10 lat.
Jest jeden mankament. Cena. Seria 500 kosztowala kiedys (5 lat temu) ok 22 zl a 900 ok. 80 zl. Cos za cos. Sa tez inni producenci jak kolega wyzej wspomnial np. 3M. Jednak roznica w cenie foli walcowanej do wylewanej w kazdym wypadku bedzie spora.
Co do odbarwien. Smiem twierdzic ze w miejscu gdzie bedzie folia lakier nie zmieni sie po paru latach. Zakladajac oczywiscie ze chcesz okleic caly samochod. Roznice bys zobaczyl gdybys okleil np. tylko maske czy dach a reszte nie. Na nie oklejonych elementach lakier z czasem matowieje.
Ufff. Ale sie rozpisalem hehe


"Twoj samochód jest wystarczająco szybki wtedy, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" - Walter Röhl

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Folia na samochód

Post autor: slaww » śr gru 14, 2011 15:46

Twoja broszka po co perle na mat zamieniac.Mat jest choojowy koles u mnie ma w pracy na mat oklejony.Wyglada to slabo.Golfa 2 to moze by sie nadal na taki kolor, ale nowe auto.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

gotji
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 18:43

Re: Folia na samochód

Post autor: gotji » śr gru 14, 2011 16:39

Dzięki wszystkim za informacje.
Sata pisze: - mamy Ci wymieniać zakłady w całej Polsce? o to pytaj w dziale swojej grupy.
Tak, chodziło mi o zakład w Polsce(bez konkretnego miasta). O coś konkretnego i sprawdzonego. Z tego co udało mi się dowiedzieć dzwoniąc po zakładach to koszt 3000 zł i do 4 dni robocizny.
slaww pisze: Twoja broszka po co perle na mat zamieniac.Mat jest choojowy koles u mnie ma w pracy na mat oklejony.Wyglada to slabo.Golfa 2 to moze by sie nadal na taki kolor, ale nowe auto.
Perła jest bardzo ładna, ale ma wady:
- Delikatny, rysy powstają w zastraszającym tempie. Mam auto 3 miesiące a już myślę o polerce.
- Brudzi się ekspresowo. Po jeździe w deszczu czasami auto wygląda jakby je ktoś błotem obrzucił.



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Folia na samochód

Post autor: Yaro1981 » śr gru 14, 2011 17:38

gotji, tanio bo za taką folie jak się pytałem to za golfa IV 3d 5tys


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Folia na samochód

Post autor: slaww » śr gru 14, 2011 17:46

Oklejalem maske w swoim.Cale auto 4kola.W tym roku mi ktos 2x przerysowal nadkole i do polerki.Przy foli caly element do oklejenia bedzie.Fajny patent dla ludzi z szerokim portfelem.Gware na kolor daja 5lat od 3 juz ten blysk znika tak mi koles mowil.

Typ mowil, ze folia jest jak wyjscie na solarium.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Folia na samochód

Post autor: bastek016 » czw gru 15, 2011 16:02

http://www.tinttech.pl/contact" onclick="window.open(this.href);return false; sprawdzony zakład gość ogarnia temat :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości