A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

kurczakpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 17:34
Lokalizacja: Cardiff,UK

Re: A-B-C lakierowania

Post autor: kurczakpl » ndz lis 06, 2011 09:27

To_mas pisze:
Sata pisze:Czy wygląda to tak?
w zajebiście dużym uproszczeniu...
z tym ze dobrze położona powłoka nie wymaga polerowania.
Proszę cię To-mas,ha ha ha . dobrze wyklepany element nie wymaga szpachli ,ha ha ha


Mój VW
http://kurczakpl.fotosik.pl/albumy/728355-3.html

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

A-B-C lakierowania

Post autor: To_mas » ndz lis 06, 2011 11:54

kurczakpl, nie rozumiem cie do końca, czy napisałem coś złego, nie prawdziwego ?
to co TY lakierujesz czy polerujesz ?
Ja nie raz ograniczam sie do polerowania wtrąceń robiąc w garażu !.
Widziałem pracę wielu zakładów lakierniczych i auta które przed chwilą wyjechały z kabiny !
Przykładowo cały bok w reno megane i dosłownie 3 wtrącenia minimalne które nawet nie wymagały polerowania. Struktura lakieru jak fabryka, więc jak sie potrafi i chce to sie da.
Polerowanie całych elementów to coś czego sie powinno unikać, to nic innego jak pieprzenie powłoki którą sie wcześniej nałożyło. Czasem sie nie da z różnych powodów ale osoba robiąca w dobrej zadbanej kabinie która każdy element poleruje po lakierowaniu bo np ma dużo syfu lub nie potrafi dolać lakieru to partacz nie lakiernik.



kurczakpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 17:34
Lokalizacja: Cardiff,UK

A-B-C lakierowania

Post autor: kurczakpl » pn lis 07, 2011 09:43

To_mas, chodziło mi o to uproszczenie.Ktoś od razu zakłada że wyklepanie, szpachla ,baza,lakier,polerka,
ja mam czysto w miare ale nie mam komory prawdziwej i troszkę ciągnie nieraz pociągnie z chali coś i pupa wszystko 2000 na sofcie i jadę cały bok.A le to jest co 5 auto a tak normalnie mam kilka, kilkanaściewtrąceń,Wcześniej robiłem w komorach za 100 tysięcu funtów nie wiedziałem nawet gdzie jest pasta do polerki.Ktoś zakłada że polerka od razu to jest fajne a ja mam blacharza jak mi zrobi element jest na 3 warstwy podkładu.Ktoś nie wie ile jest po drodze przeszkód aby auto wyszło z warsztatu.pozdro niedługo wrzuce materiał ten tydzień jestem zapier.....mam 6 aut do oddania klientowi do soboty.


Mój VW
http://kurczakpl.fotosik.pl/albumy/728355-3.html

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

A-B-C lakierowania

Post autor: To_mas » pn lis 07, 2011 11:37

kurczakpl pisze:To_mas, chodziło mi o to uproszczenie.
źle zrozumiałem w takim razie :)
kurczakpl pisze:.Ktoś od razu zakłada że wyklepanie, szpachla ,baza,lakier,polerka,
dlatego napisałem ze uproszczenie "duże"



kurczakpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 17:34
Lokalizacja: Cardiff,UK

A-B-C lakierowania

Post autor: kurczakpl » śr lis 16, 2011 23:12

podejrzewam że to inny lakiej z innej marki
podjedż do mieszalni powinni sprowadzić spektometr i pokaże Ci najbliższy kolor do tego co tam masz.Albo szukać samemu o ile ktoś to mieszał a nie zlewał jak to mówią na calaka


Mój VW
http://kurczakpl.fotosik.pl/albumy/728355-3.html

Awatar użytkownika
hob3k
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 20:16
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

A-B-C lakierowania

Post autor: hob3k » czw lis 17, 2011 17:27

No wcale nie zakładam, że to z palety VW ;)
Ale może ktoś zna podobny kod lakieru. Już szukałem w mieszalni i coś tam niby wynalazłem...
pozdro !


Obrazek
Obrazek

PIASKUJE RÓŻNE RZECZY !

Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1843
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Kod koloru VW Transporter T5

Post autor: Viriss » ndz lis 20, 2011 16:42

Czy ktoś zna kod tego koloru ? Caddy chyba też w takim występuje.

Obrazek



Awatar użytkownika
Nexx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 12, 2011 23:49

Re: Kod koloru VW Transporter T5

Post autor: Nexx » wt gru 13, 2011 00:02

@Viriss - ten bus ma kolor bezowy 4Q4Q kod



kubus19-91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 12, 2011 18:12

A-B-C lakierowania

Post autor: kubus19-91 » ndz gru 25, 2011 20:40

A co myślicie o tutku który nagrał Novol, technologia Spectral?
Myślicie że można się do niego stosować w całości? Jestem początkujący i szukam jakiś wskazówek na temat przygotowania, jak i lakierowania. Będzie to zrobione profesjonalnie? Na filmie odnawiane i lakierowane są tylko elementy, zastosować tak do całego samochodu?
[youtube][/youtube]



fatboyslim
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pt sty 30, 2009 10:53
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

A-B-C lakierowania

Post autor: fatboyslim » ndz gru 25, 2011 23:08

ja mysle ze novol to nie jest zbyt dobra firma. jakos nie jest zbyt dobra chyba ze ktoś maluje na garazu i nie przywiązuje do tego zbyt duzej wagi... sa duzo lepsze firmy ktore niestety swoje kosztuma ale efekt jest duzo lepszy....


Kupie:
- Zderzak US tył...

kubus19-91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 12, 2011 18:12

A-B-C lakierowania

Post autor: kubus19-91 » ndz gru 25, 2011 23:17

W takim razie jaką firme polecasz? Chodzi mi żeby zrobić to w zaciszu garażowym ale żeby było w miarę porządnie. Wyżej podany poradnik byłby dla mnie jako laika idealny, każdy krok opisany choć w sumie do innych firm pewnie tak samo się dotyczy. (takie same kroki) Ceny dla mnie są ważne, ale w sumie dlaczego nie poczekać jakiś czas i zrobić to porządniej?



Awatar użytkownika
Basss2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: czw sty 07, 2010 18:34
Lokalizacja: Grodziec
Kontakt:

A-B-C lakierowania

Post autor: Basss2 » pn gru 26, 2011 15:58

co to za kod lakieru ?? Obrazek



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

A-B-C lakierowania

Post autor: To_mas » pn gru 26, 2011 18:26

kubus19-91, jak nie zaczniesz robić to sie niczego nie dowiesz.... wiedza teoretyczna a praktyczna w tym przypadku to kosmos. Oglądniesz dziesiątki filmików a podczas prac i tak wyskoczą ci nowe pytania. Co do novola to wcale taki zły nie jest. Na początek to w zasadzi dobry bo nie drogi więc jak będziesz poprawiał po kilka razy to nie będzie tak szkoda ze drogi materiał itd itp. Nawet najlepszymi materiałami dobrze nie zrobisz jak nie będziesz mial odpowiednich narzędzi.
Co do konkretnego filmiku to może być, jest parę niedociągnięć ale ogólnie nie ma źle :)



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

A-B-C lakierowania

Post autor: SZOPENN » pn gru 26, 2011 19:06

seria novola Spectral jest wystarczająca żeby zajebiście zrobić auto.... to że novol nie oferuje środków droższych takich jak dupont czy standox, to nie znaczy że jest zły. Ponadto.. w Polsce każdy ma swoją filozofie co do tego co można a co nie można, a na filmiku widać... ma być tak a nie inaczej, tu czekamy a tu mierzymy temperaturę, warunki bardzo dobre, komora... inny świat...

W praktyce wychodzi zawsze szydło z worka, dupont też miał lakiery które były wadliwe... ja jak lakierowałem auto podszedłem do tematu zdroworozsądokowo... nie to co okrzyczane że najlepsze, tylko miałem robione tym co się auta u nas robi i nie wracają do poprawek, nic nie siada i na produktach sprawdzonych. Nie naciskałem na lakiernika, żeby kupował towar za krocie nie wiedząc nawet co i jak.. cudów nie wymagajmy... (co nie znaczy że miałem auto robione tanio.. ale oczywiście dało się drożej.. czy zmieniło by to jakość ostateczną.... nie sądze)
Ostatnio zmieniony pn gru 26, 2011 22:05 przez SZOPENN, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości