Car PC - pytania ogólne

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

DaVincI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn cze 06, 2011 18:20
Lokalizacja: Pyrzowice(blisko lotniska)

Car PC - pytania ogólne

Post autor: DaVincI » śr sty 04, 2012 18:43

WITAM SERDECZNIE
jak w temacie chciałbym zrobic w aucie car pc jednak niebardzo wiem jak sie zabrac za to. Wiem ze są notebooki z matrycami 7 cali jednak niewiem zabardzo jak to ogarnąc.
Jak podłączyc, jaki sprzet wg kupic. Jesli ktos sie bawil juz z czyms takim to prosze o pomoc lub moze ktos posiada takie cacko w aucie. Niewiem czy dobry dział wybralem jesli nie to prosze o przeniesienie :)
z gory dzieki za pomoc:)


Od pasji zaczyna się wszystko!

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

CAR PC

Post autor: skaktus » śr sty 04, 2012 21:58

Co chcesz z tym PC robić ? Małe notebooki - te po 100 - 200 zł działają na windowsie CE czyli na tym samym co większość nawigacji. Zwykły PC na windowsie to konieczność zasilania specjalnym zasilaczem - nawet jak kupisz EEE PC który ma zasilacz na 12V to i tak będziesz potrzebował zasilacz 12V z instalacji na 12V do laptopa. Do tego dolicz przedłużanie taśmy / kabla ekranu, wszystko musi być chłodzone i dobrze umieszczone. Do tego weź pod uwagę że musisz kupić dysk na SSD bo taki zwykły twardziel nie wytrzyma. Dalej (być może) problem z zimą - przykładowo - niektóre laptopy np. z grafikami SISa - chipset bez chłodzenia itp - typowa aplikacja. Po włączeniu w kilka sekund osiąga koło 70 st. Teraz wyobraź sobie że jest zima i masz gwałtowny skok z - 20 st na te 50...

Dalej - ekrany laptopów nie są przystosowane do tak niskich temperatur więc zanim się "ożywią" minie trochę czasu.

To niestety nie jest komputer z auta przystosowany do dużych różnic temperatur.



Awatar użytkownika
koledziak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob mar 15, 2008 21:51
Lokalizacja: Bartoszyce

CAR PC

Post autor: koledziak » śr sty 04, 2012 22:24




DaVincI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn cze 06, 2011 18:20
Lokalizacja: Pyrzowice(blisko lotniska)

Re: CAR PC

Post autor: DaVincI » czw sty 05, 2012 01:36

oka dzieki za info. Bardziej chodzi mi wlasnie o kompa na ktorym moge xp wrzucic.Ogolnie che to wykorzystac do wszystkiego do muzyki filmów neta ale tez chce podlaczyc vag oraz nawigacje.
Mowisz o assus eee a czy da rade do matrycy tego lapka podlaczyc digitizer na dotyk? bo jakos niewidzi mi sie toutch pada gdzie montowac w aucie pozatym chyba nie praktyczne by to bylo.Co do zasilania hmm wiesz jesli on ma zasilanie 12v to widziałem zasilacze do lapków pod zapalniczke auta.Dało by to rade? czy trzeba jakas przetwornice?


Od pasji zaczyna się wszystko!

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

CAR PC

Post autor: Shmatan » czw sty 05, 2012 09:26

DaVincI, tak się składa że kupiłem jakiś czas temu eee pc z serii 7 (7" ekran):
-posiada toto dysk ssd
-przy taktowaniach do 600-700MHz może pracować na kolanach w trybie pasywnym (temp nie przekraczają 50 stopni)
-istnieją "kit'y" to przeróbki ekranu na dotykowy
-zasilane są 9.5V - zasilacze samochodowe dostępne na allegro są nic nie warte, ale na elektrodzie jest bardzo fajny układ z projektem takiego zasilacza. Troche się pobawisz i za 2-3 dyszki sobie taki zbudujesz (ew. dasz komuś do zbudowania za 5 dyszek)
-Win XP (najlepiej odchudzony przez nLite) działa płynnie, i nowy uruchamia się w 20 sek
-nie ma problemów z obsługą vag-com/polskiego vag'a
-posiada WiFi



DaVincI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn cze 06, 2011 18:20
Lokalizacja: Pyrzowice(blisko lotniska)

Re: Car PC - pytania ogólne

Post autor: DaVincI » czw sty 05, 2012 15:53

dzieki wielkie za opis i pomoc jeszcze jak bys mogl mi wrzucic link do tego tematu z tym zasilaczem bo na elektrodzie cos znajezc to graniczy z cudem.Czymi mowisz ze warto taka zabawke zrobic? Jeszcze jak to jest z tym dotykiem w tych matrycach.Gdzie takie cos kupic zeby pasowalo to tego wyswietlacza.czytalem ze sa digitizery na usb ktore normalnie wpina sie w gniazdo USB i to smiga.czy to warte zachodu?


Od pasji zaczyna się wszystko!

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Car PC - pytania ogólne

Post autor: Shmatan » czw sty 05, 2012 20:59

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1910073.html" onclick="window.open(this.href);return false;

o digitizerach czytaj na eeepcuser - tam wiele osób robiło coś takiego, i ogólnie opinie są pozytywne. W polsce nie wiem czy gdzieś taki kit dopadniesz
DaVincI pisze:Czymi mowisz ze warto taka zabawke zrobic?
Moim zdaniem netbooka warto kupić i można używać go w aucie (do diagnostyki czy coś), ale na stałe bym go chyba nie wrzucał



DaVincI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn cze 06, 2011 18:20
Lokalizacja: Pyrzowice(blisko lotniska)

Car PC - pytania ogólne

Post autor: DaVincI » pt sty 06, 2012 00:56

dzieki wielkie za pomoc jak cos zmajstruje to dam znac :)


Od pasji zaczyna się wszystko!

DaVincI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn cze 06, 2011 18:20
Lokalizacja: Pyrzowice(blisko lotniska)

Car PC - pytania ogólne

Post autor: DaVincI » czw sty 12, 2012 20:43

a mam jeszcze takie pytanko czy ktos sie moze orientuje jak zrobic mechanizm wysuwania ekranu bo chce zrobic chowany zamiast szufladki na kubki.


Od pasji zaczyna się wszystko!

Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Car PC - pytania ogólne

Post autor: wojteo CK » pt sty 13, 2012 01:05

Może zastosujesz podobne rozwiązanie jak w napędzie cdrom? :)Nie wiem tylko czy da radę, ale możesz podpatrzeć jak to jest zrobione w napędzie.


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

DaVincI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn cze 06, 2011 18:20
Lokalizacja: Pyrzowice(blisko lotniska)

Car PC - pytania ogólne

Post autor: DaVincI » pt sty 13, 2012 16:41

nom włąsnie tak myslalem ale niewiem czy szuflada wytrzuma obciazenie i niewiem co z drganiami


Od pasji zaczyna się wszystko!

Awatar użytkownika
Wegiel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1207
Rejestracja: pn lis 08, 2004 02:22
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Car PC - pytania ogólne

Post autor: Wegiel » sob sty 14, 2012 14:59

Tak kolega w Vento umieścił

Obrazek

A w MKIV zamiast Navi można wsadzić


Obrazek
Był Golf III 1.8 G-STYLE ----------- Był Passat B5 1.8T AirRide ----------- Jest Audi typ43

Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Car PC - pytania ogólne

Post autor: wojteo CK » sob sty 14, 2012 15:55

Odnośnie mechanizmu wysuwu to jeszcze można zrobić inaczej. Zasada jak w napędzie cdrom, czyli silniczek krokowy( albo zwykły DC) połączony ze śrubą np M6 albo M8, po bokach prowadnice meblowe:

http://allegro.pl/prowadnica-kulkowa-h1 ... 26340.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozostaje tylko kwestia sterowania silnikiem :) Sam nie wiem jak to robić bo nie jestem elektronikiem, ale słyszałem że silnikiem krokowym można sterować mostkiem H( wpisz sobie w google), do tego jakieś krańcówki dodać.

Silniczek krokowy można wygrzebać z drukarki albo napędu cdrom. Na allegro są też dość tanie, a przecież nie musi to być megamocny silnik.

A szukałeś na ebayu albo allegro? Być może są gotowe mechanizmy wysuwu.

To tylko taki mój dość luźny pomysł :) Proszę go nie brać na poważnie :okej:


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

DaVincI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn cze 06, 2011 18:20
Lokalizacja: Pyrzowice(blisko lotniska)

Car PC - pytania ogólne

Post autor: DaVincI » sob sty 14, 2012 16:28

Własnie myslalem o podobnym pomysle tylko wlasnie niewiedziałm zabardzo jak to usztywnic a te prowadnice jak by dac to moze by to trzymalo sztywno.O mostku H czytałem i tez o cos takiego mi chodzi.Szukałem gotowych mechanizmów ale nie udało mi sie znalezc nic konkretnego dlatego sam cos proboje zrobic:P a lubie sie bawic w takie rzeczy.Pomysl ciekawy dzieki za pomoc jak by ktos miał jakies ciekawe rozwiązania to prosze pisac.Po sesji zabieram sie za to wszystko i jak mi sie uda to pochwale sie jak to wyszło:)
Jeszcze mnie zastanawia taka rzecz.mianowicie jak rozebralem cd rom to oprosz silniczka do szufladki jest silniczek to posuwania lasera po szynach.Chciałem go wykorzystac do dzwigania ekranu na pion ale niewiem jakim nepieciem go zasilic.Probowalem napierw 5 v i tylko drgnoł probowalem 12v i to samo i teraz sam niewiem a przeciez cd rom potrzebuje 12 v i 5 v. Ten silniczek jest taki mały i z niego wychodzi taki precik jak wiertło i poowoduje przesuwanie sie lasera.


Od pasji zaczyna się wszystko!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości