Nowe lampy+ksenon

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Nowe lampy+ksenon

Post autor: skaktus » śr sty 11, 2012 15:12

perki pisze:a bardziej oslepiaja ci z legalnym xenem . nie przejmuja sie czy wysoko swieca bo i tak im moga skoczyc :bigok:
Raczej nie bardzo bo od tego jest poziomowanie. O ile jest sprawne to nie oślepia.
lgruszkos pisze:Aha jak masz dobrze światła ustawione to w soczewce nie ma prawa abyś kogoś oślepiał,
Masz prawo oślepiać. Niekoniecznie na prostej drodze, ale w przypadku łuków, zakrętów i innych bajerów i tylko dlatego że odcięcie żarówki jest inne niż dla xenonu, który świeci w stylu aut z USA. Dodatkowo często będziesz oślepiał poprzez lusterka - całe światło wychodzące w górę będzie odbijać się w lusterkach - szczególnie widać to na autostradach, kiedy wyprzedza cie napaleniec i świeci na niebiesko po każdym lusterku - przy ori xenie tego nie uświadczysz bo odcięte jest prawie na całej linii a nie tylko do połowy. Jechałem jakieś dwa tygodnie temu do Dusznik Zdroju i miałem za sobą takiego pacana - niebieski xenonik podstawa.
MAPET pisze:nieprawda
mialem i takei i takie
i te po 120zl na reklamacje wrocilo 28 kpl z 30

a te za 200 z groszem na 100 sprzedanych 3 na reklamcji byly

tez tak myslalem ze to to samo dopuki nie kupilem 30 kpl
Jakiś czas temu pokusiłem się o montaż xenów w wersji SLIM do Corsy oraz CanBusPro do Paska. W korsie koszt xenów to dokładnie 149 zł a w Pasku za CanBusa 349 zł - tak samo zakłócały i tak samo nie wytrzymały ostatnich niewielkich mrozów. Być może się conieco pozmieniało, ja mimo wszystko traktuje je jak jeden chłam. A szczególnie te z napisem Philipsa gdzie sprzedawcy kase wyciągają.



kosa777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 22, 2011 12:27

Nowe lampy+ksenon

Post autor: kosa777 » ndz sty 15, 2012 14:14

Mam jeszcze jedno pytanie,mianowicie powiedzcie mi które będą lepiej swiecic w standardzie bez hid-a
1.http://moto.allegro.pl/golf-iv-mk4-lamp ... 25648.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2.http://moto.allegro.pl/reflektory-nowe- ... 52184.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Prosze o opinie Tych którzy mają/mieli takie lampy.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Nowe lampy+ksenon

Post autor: skaktus » ndz sty 15, 2012 15:13

Świecą podobnie. Te bez soczewki - ktoś pisał na forum że po czasie lustro odeszło ale sprzedawca wymienił mu reflektory na nowe. Te z soczewką dla mnie ładniejsze a co kupisz to w sumie różnica będzie niewielka.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Nowe lampy+ksenon

Post autor: MAPET » ndz sty 15, 2012 17:04

montowalem oostatnio u kumpla te z soczewkami i wlozyl zarowki tungsram + cosa tam i swiecilo rewelacja


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
silent killer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: pn paź 12, 2009 20:10
Lokalizacja: Koszalin

Nowe lampy+ksenon

Post autor: silent killer » wt sty 17, 2012 12:18

kosa777
Zgodnie z prawem obowiązującym w UE (regulacja ECE R48), pozafabrycznie montowany może być tylko kompletny ksenonowy zestaw reflektorowy. W jego skład wchodzą homologowane reflektory (na przykład opatrzone symbolem E1 na zewnętrznej szybie), automatyczny system poziomowania lamp i układ oczyszczania szyb reflektorów
http://www.abs.org.pl/?aid=44" onclick="window.open(this.href);return false;

Dlatego najlepiej załóż ori cały zestaw - wtedy na 100% nikt sie nie doczepi :pub:

Ps. w razie stłuczki np. z starym BMW na "ksnonach" wielu kierowców (widzac np. brak spryskow -widomo ze nie ori instalacja) przed Policja od razu twierdzi ze zostali oslepieni przez nielegalna instalacje oświetleniową.


TDI The Devil Inside
TDI POWER

perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Nowe lampy+ksenon

Post autor: perki » wt sty 17, 2012 13:01

silent killer pisze:kosa777

Ps. w razie stłuczki np. z starym BMW na "ksnonach" wielu kierowców (widzac np. brak spryskow -widomo ze nie ori instalacja) przed Policja od razu twierdzi ze zostali oslepieni przez nielegalna instalacje oświetleniową.

nie prawda .

tutaj masz temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p5204863" onclick="window.open(this.href);return false;

tak samo jak wjedziesz w pijanego jadacego prawidlowo to i tak ty bedziesz sprawca a on zostanie ukarany za jazde po pijaku



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Nowe lampy+ksenon

Post autor: seaman1982 » wt sty 17, 2012 14:17

Mam pytanie odnosnie lamp firmy hella celis. Czy one sa na ksenon czy na zwykle H1 i H7? kolejna sprawa to jak jest u nich ze swieceniem? jak to sie prezentuje i czy zaklada sie plug & play ? czy warte sa swojej ceny? Mowa oczywiscie o MK4.



Awatar użytkownika
silent killer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: pn paź 12, 2009 20:10
Lokalizacja: Koszalin

Nowe lampy+ksenon

Post autor: silent killer » wt sty 17, 2012 14:25

perki pisze:
silent killer pisze:kosa777
Ps. w razie stłuczki np. z starym BMW na "ksnonach" wielu kierowców (widzac np. brak spryskow -widomo ze nie ori instalacja) przed Policja od razu twierdzi ze zostali oslepieni przez nielegalna instalacje oświetleniową.
nie prawda .
tutaj masz temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p5204863" onclick="window.open(this.href);return false;
tak samo jak wjedziesz w pijanego jadacego prawidlowo to i tak ty bedziesz sprawca a on zostanie ukarany za jazde po pijaku
Nie zgadzam sie.
W tym linku temat nie jest jednoznacznie rozstrzygnety.
Skoro pojazd ma niefabryczny ksenon bez homologacji, spryskow itp. - nie przechodzi badań technicznych - a bez tego nie powinien znajdowac sie na drodze.
W razie stłuczki można powołać się na fakt iż pojazd nie spełnia wymogów aby poruszać sie po drogach i nas oślepił. Oczywiście sprawa na 99% zakonczy sie dop. w Sądzie(nie przyjmujesz mandatu)., opinia biegłego o instalacji nie spełniającej wymogów itp. - wygrana nasza na 99%

Odnośnie malowania tylnych lamp:
nie chodzi o sam fakt ich pomalowania (polakierowania) ale o to ze w wyniku nadmiernego przyciemnienia znaczaco zmniejsza sie ilosc emitowanego przez światła (sa niewidoczne). W Sądzie powołujesz sie na to iż nie byłeś w stanie dostrzec "stopu". Potwierdzi to biegły iż ilość swiatła była poniżej normy - co było przyczyną kolizji.

viewtopic.php?f=61&t=432207&p=5204863#p5204863 - z tym sie zgadzam:
"jeśli zostanie powołany biegły który stwierdzi, że twoje xenony bez homologacji oślepiły drugiego użytkownika /bo ten tak zeznał/ w wyniku czego doszło do kolizji bądź wypadku to będziesz odpowiadał za spowodowanie kolizji na drodze publicznej czyli art. 86 par. 1KW, poza drogą publiczną czyli art. 98 KW lub wypadku drogowego czyli art.177 Kodeksu Karnego /jeśli będą ranni/ - ale to jest ewentualność marginalna "


TDI The Devil Inside
TDI POWER

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Nowe lampy+ksenon

Post autor: skaktus » wt sty 17, 2012 16:13

seaman1982 pisze:Mam pytanie odnosnie lamp firmy hella celis. Czy one sa na ksenon czy na zwykle H1 i H7? kolejna sprawa to jak jest u nich ze swieceniem? jak to sie prezentuje i czy zaklada sie plug & play ? czy warte sa swojej ceny? Mowa oczywiscie o MK4.
Celisy tylko na żarówki.

Jak świecą ? Dobrze, ale jak na swoją cenę to chyba stanowczo za słabo. Poczytaj o celisach w MK3 - soczewka taka sama a ludzie narzekali że tyle kasy dali i lipa.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Nowe lampy+ksenon

Post autor: czarekcw » czw sty 19, 2012 01:33

doggie pisze:ten co wali ci w tyłek jest winny i nic do tego nie mają "lakierowane klosze, w każdych warunkach należy zachować bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego, ty co najwyżej możesz stracić DR ale NIE JESTEŚ SPRAWCĄ KOLIZJI! Nawet gdyby tu milion pisało, to są w błędzie, zajmuję się kolizjami na co dzień więc wiem co piszę
Również to jest bzdurą- robotnicy co u ojca pracują w lesie jechali 50km/h przez wieś, jakiś debil ich wyprzedził i gwałtownie zahamował powodując kolizję (robotnicy najechali w tyłek tego debila), debil mówi, że ileś zł dadzą i sprawa załatwiona ale robotnicy zadzwonili po Policję i mandatem ukarali debila (który już swoją drogą był znany im).

Facet ewidentnie chciał wymusić hajs od robotników.

Ale taki OT żeby nikt nie brał do siebie wszystkiego, co jest napisane.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Nowe lampy+ksenon

Post autor: RA_FEEL_IT! » pt sty 20, 2012 13:40

z tematu pogawędki o prawie się się zrobiły - zamykam
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=23&t=441898" onclick="window.open(this.href);return false;



Zablokowany

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości