A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » wt gru 11, 2007 20:31

A używa ktoś szpachli na metal? Która się nakłada zaraz po oszlifowaniu?


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt gru 11, 2007 20:40

camelmk pisze:lakier po prostu odpada z cortaninu
a kto kładzie lakier bezpośrednio na cortanin ? :crazy:
ja tan na cortanin nie narzekam
VW Maniak pisze:A używa ktoś szpachli na metal? Która się nakłada zaraz po oszlifowaniu?
możesz tak zrobić mając pewność ze blacha jest dokładnie oczyszczona


:-k ...

Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » wt gru 11, 2007 23:36

misiek10111 pisze:a kto kładzie lakier bezpośrednio na cortanin ?
A czym najlepiej oczyścić przed szpachlowaniem?


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Awatar użytkownika
camelmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt gru 07, 2004 21:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: camelmk » śr gru 12, 2007 08:50

Misiek10111 nie chodzi mi o to, ze smarujesz rdzę Cortaninem i za chwilę walisz na to lakier - ja miałem tak na innym aucie - cortanin zostawiony na tydzień, później przeczyszczone, odtłuszczone i podkład - po 2 dniach podkład zaczyna odpadać. Nie wiem - na cortaninie jest napisane, że tworzy trwałą powłoke z rdzą i moze słuzyc jako podkład - dla mnie to bzdura - skoro Tobie służył ok to pewnie jako podkład pod baranka :), albo dokładnie wyczyściłeś - zresztą napisz najlepiej jaki jest dobry sposób z cortaninem to moze zmienię zdanie :D.
Dla mnie nie ma porównania Cortanin Brunox - bo brunox przynajmniej jest z żywicą i to co przereaguje trzyma się ładnie blachy.


w sumie 200 KM

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 12, 2007 09:17

camelmk pisze:cortanin zostawiony na tydzień
to był wielki błąd - góra 3 dni można go trzymać na aucie bo powyżej rozpoczynają sie od nowa procesy korozji
camelmk pisze:że tworzy trwałą powłoke z rdzą
nie wiem co ty miałeś za cortanin ale u mnie w czasie wytrawiania robi sie ciemno fioletowy :-k
camelmk pisze:skoro Tobie służył ok to pewnie jako podkład pod baranka
jak byś dokładnie poczytał i foty pooglądał to byś wiedział że nie jest to prawdą co piszesz
VW Maniak pisze:A czym najlepiej oczyścić przed szpachlowaniem?
ja do tego używam benzyny ekstrakcyjnej
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2007 09:21 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
camelmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt gru 07, 2004 21:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: camelmk » czw gru 13, 2007 10:08

camelmk napisał/a:
skoro Tobie służył ok to pewnie jako podkład pod baranka

jak byś dokładnie poczytał i foty pooglądał to byś wiedział że nie jest to prawdą co piszesz
ok, załóżmy, ze Cortanin przereagował, zostawiłem na 3 dni, zrobił się fioletowy, przeczysciłem to benzyną ekstrakcyjną i to ma wystarczyć?
Ja mam do cortaninu tylko tyle, ze po przereagowaniu i przeczyszczeniu, odtłuszczeniu i tak nie trzyma się to na tyle blachy, żeby to wzbudzłao moje zaufanie - próbowałem na to akryl podkład - nie działa, działa epoksyd, ale też potrafi odpaść - to z doświadczenia, bo próbowałem kilka razy. Co do rzeczy w miarę dostępnych i nie koszmarnie drogich to tak jak pisałem wcześniej, egzamin zdał dopiero podkład reaktywny z novola + epoksydowy na to - (te akurat dwa sięze sobą nie gryzły - sprawdzałem).
Cortanin dla mnie to półśrodek - nie znaczy to , że nie działa - działa dobrze jako odrdzewiacz, ale uważam, że na dłuższą metę i tak jest za słaby.
Co do kładzenia szpachli na to - zdania są podzielone - część lakierników wali szpachlę na gołą blachę - tu ryzyko jest takie ,że niektóre rodzaje szpachli mają utwardzacze kwasowe, mogące przyśpieszyć proces korozji blach pod szpachlą. Inni z kolei dają podkład na blachę i na to szpachla - tu wydaje mi się sekret tkwi albo w rodzaju podkładu, albo w sposobie jego przygotowania pod szpachlę - albo podkład jest na tyle chropowaty po wyschnięciu,że szpachla go się łapie, albo trzeba go papierkiem podrasować :).
Piszę to nie po to,zeby się wykłócać z Miśkiem10111, ale po to, że uważam, że pakowanie Cortaninu jest srednim rozwiązaniem - fakt ,ze ja go testowałem na fordzie gdzie jak wiadomo blacha jest jaka jest i to na pewno było to nie bez wpływu, ale reaktywny + epoxyd trzymał się dobrze.


w sumie 200 KM

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw gru 13, 2007 10:30

camelmk pisze:Piszę to nie po to,zeby się wykłócać z Miśkiem10111
i słusznie, nie po to jest ten temat by sie kłócić a po to by udzielać w miarę dobrych rad :okej:
a co do tego -->>
camelmk pisze:działa dobrze jako odrdzewiacz
bo to własnie jest tylko odrdzewiacz a nie zabezpieczenie antykorozyjne czy też podkład
camelmk pisze:Co do kładzenia szpachli na to - zdania są podzielone
zgadza sie - ale kiedyś pytałem znajomego lakiernika czy używana prze ze mnie szpachla(na foto na początku tematu) może być kładziona na "golasa" - potwierdził że ta sie nadaje do takiego stosowania :)


:-k ...

Wight
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 20, 2007 18:41
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Wight » ndz sty 20, 2008 21:11

Mnie spotkała niespodzianka w postaci pękniętego zderzaka tylnego i wgniecenia pod światłami, na szczęście światła całe tylko się "wgnietło" i lakier szlag trafił. Aura jest niesprzyjająca a nie mam możliwości garażowania. Rdza zaczyna na gołej blaszce wyłazić już po jednym dniu. Teraz moje pytanie czy czekać czy działać na szybko i zabezpieczyć to jak najszybciej Cortaninem a ewentualnie z resztą zabawy poczekać na sprzyjające warunki pogodowe?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz sty 20, 2008 21:17

Wight jeżeli masz dostęp do biteksu (smoły do podwozia) to zabezpiecz do wiosny w ten sposób, cortanin po 3 dniach juz nie działa


:-k ...

Awatar użytkownika
pepasik84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 11:05
Lokalizacja: LUBLIN BRW
Kontakt:

Post autor: pepasik84 » czw sty 24, 2008 19:53

no ja koledzy spód mam juz zakonserwowany teraz rudy daje po nadkolacha trzeba go wytępić zeby była lalka


pozdro dla vw

zimny0000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 26, 2006 23:38
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Kontakt:

Post autor: zimny0000 » śr sty 30, 2008 19:20

Hej:) Misiek10111 Ty widze ze jestes specjalistą w dziedzinie lakierowania... :grin: wiec mam takie male pytanko... mianowicie chodzi mi o malowanie tego plastiku co jest na klapie z tuły nad rejestracją... miałem ogniska korozjii na tym elementem obok znaczka no i za jednym razem postanowiłem przy okazji pomalowac tez ten wyblakniety :grrr: plastik. Od razu przyznaje sie ze w przypadku tej listwy nie uzyłem podkładu, tylko poprostu odtluściłem go porządnie i na to czarny spray samochodowy typu akryl... :grin: Jedno mycie i zaczęła ta farba po troszeczku odpadać... ](*,) Czy moglbys mi napisac mniej wiecej w czym tkwi mój błąd? :chytry: A moze tutaj trzeba uzyc jakiegos innego specjalnego podkładu na plastik?? Tudziez jakiegos sprayu do plastików.... :chytry: :chytry: Bardzo bym był wdzięczny gdybys cos na ten temat naskrobał =D> Z góry dzieki i pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr sty 30, 2008 19:24

zimny0000 hej, w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś, na plastik stosuje sie podkład do tego przeznaczony, powoduje on zwiekszoną przyczepność lakieru do plastiku


:-k ...

zimny0000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw sty 26, 2006 23:38
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Kontakt:

Post autor: zimny0000 » śr sty 30, 2008 19:33

hehe ok ok, ale powiedz mi znasz jakis konkretny preparat do tego przeznaczony?? :chytry:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr sty 30, 2008 20:17

zimny0000 ja używałem MOTIP-a http://www.motipdupli.pl/


:-k ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości