Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: rafal0325 » czw kwie 12, 2012 19:16

Joło pisze:na majowe, zamierzam zrobić elegancko wszystkie te plastiki.

Ale mam pytanie, chodzi mi o drzwiczki schowka, też są pokryte chyba tą cholerną gumą, generalnie strasznie się rysuję, i są kleiste w dotyku....ostatnio gdy czyściłem auto, wsiadłem na miejsce pasażera, moja kobieta bardzo blisko ma siedzenie, i po prostu zahaczyłem kolanem o te drzwiczki....patrze a tam został ślad, taki odcisk, niby przemycuie pomogło ale nie za bardzo...lekkie przejechanie paznokciem nawet pozostawia ślady, moi pasażerowie muszą siedzieć jak na krześle elektrycznym żeby czego nie dotknąć :hehe: No dobra, koniec tego gadani, moje pytanie jest taki, czy można się pozbyć tez tej gumy z tych drzwiczek?? Myślę by zedrzeć tą gumę, i bez polerowania papierem ściernym(bo jednak ten plastik jest chropowaty) wypolerować pastą AUTO MAX??

A może jak się nie da(albo i da ale będzie to ****wo wyglądało) można użyć jakiegoś środka czy coś, bo zauważyłem że jak jest mokre po wytarciu, to jest elegancko nic nie widać...ale jak wyschnie od razu lipa.
Przeczytaj moj post ktory jest trochę wyżej napisałem co mi pomogło przy zdzieraniu gumy , pomagałem sobie jeszcze szczotką z twardym plastikowym włosiem.Nie zapomnij się pochwalić przebiegiem prac.



Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Joło » czw kwie 12, 2012 21:24

Ja już niektóre elementy zrobiłem, nawet tu o tym pisałem...Chodzi mi tylko o to czy warto/czy się da zedrzeć z tego schowka. Bo ta guma wydaję się całkiem inna niż na pozostałych plastikowych elementach, przede wszystkim jest jakby kleista.. Boje się że zacznę zdzierać, a okaże się że jest jeszcze gorzej niż było..



Awatar użytkownika
pawello900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 05, 2012 00:54
Lokalizacja: Kielce

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: pawello900 » czw kwie 12, 2012 23:47

Joło pisze:na majowe, zamierzam zrobić elegancko wszystkie te plastiki.

Ale mam pytanie, chodzi mi o drzwiczki schowka, też są pokryte chyba tą cholerną gumą, generalnie strasznie się rysuję, i są kleiste w dotyku....ostatnio gdy czyściłem auto, wsiadłem na miejsce pasażera, moja kobieta bardzo blisko ma siedzenie, i po prostu zahaczyłem kolanem o te drzwiczki....patrze a tam został ślad, taki odcisk, niby przemycuie pomogło ale nie za bardzo...lekkie przejechanie paznokciem nawet pozostawia ślady, moi pasażerowie muszą siedzieć jak na krześle elektrycznym żeby czego nie dotknąć :hehe: No dobra, koniec tego gadani, moje pytanie jest taki, czy można się pozbyć tez tej gumy z tych drzwiczek?? Myślę by zedrzeć tą gumę, i bez polerowania papierem ściernym(bo jednak ten plastik jest chropowaty) wypolerować pastą AUTO MAX??

A może jak się nie da(albo i da ale będzie to ****wo wyglądało) można użyć jakiegoś środka czy coś, bo zauważyłem że jak jest mokre po wytarciu, to jest elegancko nic nie widać...ale jak wyschnie od razu lipa.

A moze by warto spróbowac pomalowac te drzwiczki czyms takim?? http://allegro.pl/struktura-do-napraw-p ... 48936.html" onclick="window.open(this.href);return false;



lucypper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob lip 24, 2010 12:08
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: lucypper » pt kwie 13, 2012 19:38

pawello900 pisze: A moze by warto spróbowac pomalowac te drzwiczki czyms takim?? http://allegro.pl/struktura-do-napraw-p ... 48936.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja tym sprayem zrobiłem uchwyty/rączki w moim MK4 i wygląda to bardzo ładnie ale na schowku to będzie wioska.



Awatar użytkownika
pawello900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 05, 2012 00:54
Lokalizacja: Kielce

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: pawello900 » sob kwie 14, 2012 13:14

Uchwyt mogłes zrobic nie struktura tylko zwykly srpayem Bola czarnym matem do zderzaków plastikowych i wyszło by prawie jak w ori :bigok:



Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

Odp: Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: DuDa » ndz kwie 15, 2012 19:19

lucypper pisze:Uchwytów nie rób tą folią ... Ja zrobiłem carbonem 3M i rogów za cholere nie mogłem idealnie przykleić... a z czasem to badziewie odchodzi. Pomalowałem bolem do zderzaków i uchwyty jak nowe. A na konsole to kupiłem chyba 50x30 o ile pamiętam ale mogę się mylić bo to dawno temu było
Musiałeś coś źle zrobić, ja rok temu okleiłem środek carbonem 3m wnętrze i nic się nie dzieje. Idealnie się dopasowuje, jak podgrzewasz opalarką.

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk


Obrazek

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: piotrb79 » ndz kwie 15, 2012 21:33

Wszyscy piszą że klamki ładnie wychodzą strukturą, ale widze że największy problem jest ze schowkiem i coś mi się wydaje że będę musiał swój zostawić taki jaki jest bo jak ma być jeszcze gorzej to dziękuję bardzo. Chyba że ktoś się orientuje czy te folie ochronne z allegro są coś warte( mówie o tych strukturalnych) nie jest to jakieś drogie a wygląda całkiem całkiem i może po oblkejeniu całego dołu deski będzie fajnie wyglądać?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
pawello900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 05, 2012 00:54
Lokalizacja: Kielce

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: pawello900 » ndz kwie 15, 2012 22:28

Tez myslelem o zrobieniu czegos ze schowkiem ale boje sie ze jak czyms pomaluje lub okleje to wyjdzie wieś straszna i bedzie gorzej niz w ori :hmm: . Najlepiej jak by ktos mial jakis drugi "luzny" schowek i na nim popróbował cos porobic :food: . ciekawe ile w Autocentrum za nowy by zawołali.



Awatar użytkownika
manik01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 19, 2009 20:49
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: manik01 » pn kwie 16, 2012 09:07

350 zł w getem. Możesz go pomalować czarnym Bollem do zderzaków. Musisz dobrze odtłuścić schowek, który pewnie jest tłusty od Plaków i innego dziadostwa, przetrzeć leciutko scotchem(to taka szmatka ścierna) zaznaczam leciutko(niewolno trzeć ani matować) i drobnym scotchem, porządnie odtłuścić benzyna ekstrakcyjną przypylić podkładem zwiększającym przyczepność i malować Bollem.
Ja robiłem tak konsole od biegów, boki ma z tego samego plastiku co schowek, jest już tak z 1,5 roku i nic się nie dzieje, używam plak i wszystko spoko żadnych śladów przetarcia czy łuszczenia.



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: piotrb79 » pn kwie 16, 2012 10:46

Chyba jak się zrobi już ciepło na stałe to się odważę i pomaluje schowek czymś takim, http://allegro.pl/struktura-do-tworzyw- ... 63800.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Mam tym pomalowany uchwyt w drzwiach kierowcy i wygląda fajnie. Jedyny minus to czas schnięcia aż 24godziny i trzeba położyć na początku ze 3 warstwy i powierzchnia musi być idelanie przygotowana. Najgorzej żeby nie wyszło właśnie jak wioska.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

lucypper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob lip 24, 2010 12:08
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Odp: Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: lucypper » pn kwie 16, 2012 15:25

DuDa pisze:Musiałeś coś źle zrobić, ja rok temu okleiłem środek carbonem 3m wnętrze i nic się nie dzieje. Idealnie się dopasowuje, jak podgrzewasz opalarką.
Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
To wstaw zdjęcia rączek jeśli możesz. plastiki konsoli też mam oklejone folią i jest idealnie ale do rączek według mnie się nie nadaje.



Awatar użytkownika
pawello900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 05, 2012 00:54
Lokalizacja: Kielce

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: pawello900 » pn kwie 16, 2012 22:49

Panowie a co byscie powiedzieli na oklejenia konsoli srodkowej i popielniczki np czyms takim :hmm: http://allegro.pl/stickerbomb-sticker-b ... 97838.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
ksenoos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw gru 29, 2011 22:47

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: ksenoos » pn kwie 16, 2012 23:13

pawello900, nawet fajnie to wygląda, zależy od gustu:)
Tu masz temacik na forum:

Kod: Zaznacz cały

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=97&t=384783
A tutaj więcej foto:

Kod: Zaznacz cały

http://farm7.static.flickr.com/6034/5912579363_e2712c694c.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/825/p1040641p.jpg/
http://i19.photobucket.com/albums/b179/wallace1984uk/stickerbomb6.jpg
http://farm7.static.flickr.com/6022/5912579477_cf892e6398_o.jpg
Parę osób na fourm też to ma :)


Mały czarny napis

>>Mój lodówkowóz Tdi<<

Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

Re: Odp: Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: DuDa » wt kwie 17, 2012 15:41

lucypper pisze:
DuDa pisze:Musiałeś coś źle zrobić, ja rok temu okleiłem środek carbonem 3m wnętrze i nic się nie dzieje. Idealnie się dopasowuje, jak podgrzewasz opalarką.
Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
To wstaw zdjęcia rączek jeśli możesz. plastiki konsoli też mam oklejone folią i jest idealnie ale do rączek według mnie się nie nadaje.
Chodzi Ci o panel sterowania szybami? Rączkę pasażera miałem oklejoną, ale kupiłem z "drewnianym" dekorem i okleiłem tylko środek, jak ori. Później zrobię fotkę panelu, bo rączki już nie mam.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości