[mk4] Prawe lusterko od anglika

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
yatering
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 543
Rejestracja: sob maja 03, 2008 18:18
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: [mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: yatering » śr lis 28, 2012 21:52

Panowie- mam problem. Nie moge odkrecic mechanizmu- pomocy :P
sruby sa pieczone- w dodatku w kiepskim stanie- w sesie - probowalem i krzyżakiem i zwyklym plaskim- boje sie zerwac srube....
Obrazek
Obrazek


Obrazek

_________
mk2 1,8 CL => mk3 1,8GT => mk4 1,9TDI =>Renault Scenic 2,0 DCI

Awatar użytkownika
Goferro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Goferro » czw lis 29, 2012 12:12

miałem ten sam problem przy lusterku, które dostałem... jedną śrubę musiałem rozwiercić, bo była tak przerdzewiała, a drugą udało się ogarnąć innym (lepszej jakości) zestawem śrubokrętów... jak rozwalisz śruby to trudno, zawsze da się dokupić nowe, byle gniazda nie rozwalić



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Tomek gd » czw lis 29, 2012 13:05

yatering, może nocna kąpiel w oryginalnej cocacoli pomoże? Mi raz się tak udało.



Awatar użytkownika
yatering
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 543
Rejestracja: sob maja 03, 2008 18:18
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: yatering » czw lis 29, 2012 13:19

zastanawiam sie czy tak samo bedzie z moim lusterkiem (malym) ktore jest na aucie. Nie chce odkrecac go calego- tylko przelozyc sam mechanizm z podstawa i obudowa...ale cos czuje ze i tam bede mial problem z odkreceniem- a tego na uacie juz w cocacoli nie wykapie :P


Obrazek

_________
mk2 1,8 CL => mk3 1,8GT => mk4 1,9TDI =>Renault Scenic 2,0 DCI

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: truckman » czw lis 29, 2012 15:47

yatering, zdejmij je z auta, 5 minut roboty :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Tomek gd » czw lis 29, 2012 16:28

i to tej najłatwiejszej z całosci. Z tymi zapieczonymi srubkami miałem tylko raz problem, wiec z tym małym może Ci pojsc łatwiej ;)



Awatar użytkownika
yatering
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 543
Rejestracja: sob maja 03, 2008 18:18
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: yatering » czw lis 29, 2012 16:34

przed chwila probowalem zdjac ten pierscien i sprezyne - ja nie wiem jak wy to zdejmujecie- mocuje sie z tym i mocuje i nic :P


Obrazek

_________
mk2 1,8 CL => mk3 1,8GT => mk4 1,9TDI =>Renault Scenic 2,0 DCI

Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Krzyssiek » czw lis 29, 2012 22:54

yatering, szpikulcowatym srubokrecikiem musisz wszystkie te "promienie słoneczka" poodginać w góre :)


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Kamel » czw lis 29, 2012 23:30

yatering pisze:ja nie wiem jak wy to zdejmujecie- mocuje sie z tym i mocuje i nic
Krzyssiek pisze:yatering, szpikulcowatym srubokrecikiem musisz wszystkie te "promienie słoneczka" poodginać w góre :)
Nawet na 6 stronie tego tematu jakiś amator wrzucał fotki z całej "operacji" :bigok:

yatering zawsze możesz odciąć trzpień w angielskim trójkącie i wysunąć stelaż i pierścień do dołu :bigok:
Cięcie w miejscu zaznaczonym na fotce:
Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
oli26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: pt gru 31, 2010 10:54
Lokalizacja: Inowrocław CIN

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: oli26 » czw sty 17, 2013 15:33

Lusterko prawe od anglika Golf IV już zakupione i to nawet w kolorze udało się dostać :grin:. Jak tylko przyjdzie biorę się za montaż :jezor:. Niby wszystko już zostało wyjaśnione w temacie, ale w razie w, zwrócę się o pomoc :wink:


regulamin odnośnie wielkości obrazka w podpisie
MOJA CZARNULA<<<<< ZAPRASZAM!

Awatar użytkownika
maniekLBN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:12
Lokalizacja: LBN

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: maniekLBN » czw sty 17, 2013 17:24

panowie po co się tak męczyć firma POLCAR oferuje duże lustra europa w dobrej cenie nie trzeba nic zmieniać i kombinować , zakładasz i śmigasz


mój gofer http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=479237" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Kamel » czw sty 17, 2013 19:51

maniekLBN pisze:panowie po co się tak męczyć firma POLCAR oferuje duże lustra europa w dobrej cenie nie trzeba nic zmieniać i kombinować , zakładasz i śmigasz
Była już o tym mowa..
Z asortymentem firmy POLCAR miałem do czynienia.. Jeśli komuś nie zależy na bardzo dobrej jakości elementów to jak najbardziej może sobie kupić gotowca i teoretycznie iść na łatwiznę - teoretycznie, bo akurat zamiana samego stelaża zajmuje ok. 15min., a do wymiany całego lusterka musisz ściągać boczek, odkręcać lusterko i składać wszystko do kupy (lakierowanie pominąłem, bo w obu przypadkach trzeba to zrobić, chyba, że trafi się obudowa angola w kolorze).

Tak więc wybór należy do osoby zainteresowanej modem, ale ja akurat jestem zwolennikiem bardzo dobrej jakości materiałów, firmowych części i idealnej pasowalności elementów :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Tomek gd » czw sty 17, 2013 22:56

Poprzedni właściciel założył w borce lewe lustro zamiennik(nie pamietam jakiej firmy) i generalnie kupa straszna, pod względem jakości, chciałem na nim zrobić moda z lusterkami z innego auta i się nie udało. Z tego zamiennika jedynie mogę polecić ogrzewany wkład, bo szybko się nagrzewa. Nad oryginalnym właśnie pracuję i raczej się uda, też trzeba przerobić, ale nie rozpada się jak zamiennik.

Kamel pisze:Tak więc wybór należy do osoby zainteresowanej modem, ale ja akurat jestem zwolennikiem bardzo dobrej jakości materiałów, firmowych części i idealnej pasowalności elementów
+1


http://allegro.pl/vw-golf-iv-bora-97-05 ... 10787.html" onclick="window.open(this.href);return false; + malowanie

96zl+50zl (mal. u lakiernika) = 146zl


http://allegro.pl/lusterko-passat-b5-fl ... 00205.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ori w popularnym kolorze 80zl + trochę pracy....


można znaleść taniej, tylko pozostaje kwestia stanu lakieru

http://allegro.pl/vw-passat-b5-lusterko ... 33153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/lusterko-zewnetrzne-p ... 94429.html" onclick="window.open(this.href);return false;

bo handlarze składują je jak kartofle :?



Awatar użytkownika
maniekLBN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:12
Lokalizacja: LBN

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: maniekLBN » pt sty 18, 2013 09:43

ja mam zamiennik z polcaru i pasuje idealnie bez zadnych problemow


mój gofer http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=479237" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości