Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
SeDay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 11:54
Lokalizacja: FWS
Kontakt:

Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: SeDay » ndz cze 08, 2014 13:00

Mam do was kilka pytań otóż posiadam Golfa MK4 HB w kolorze srebrnym w wersji Basis i chciałbym troche go przerobic bo obecny wygląd juz mi sie znudził i tu jest problem bo nie chce przesadzic aby nie zrobić z tego wiochy i pytanie do was:

- Co myślicie aby okleić dach (tylko dach) ciemną folią karbonową?
- dodać lotke na tylną klapę (tą nad szybą)?
- obecne felgi są oryginalne 15" od VW (kolor srebrny/aluminiowy) i te raczej zostaną bo koła to dosyć drogi interes jednak chciałbym je przemalować i tu pytanie: na jaki kolor? Czy może lepiej dać sobie spokój i zostawic w kolorze srebrnym i dozbierać pieniadze na lepszy model?
- myślałem też aby zmienic antenę od radia bo teraz mam taką zwykłą przez co nie mieści mi się w garażu i musze ją zdejmować lub czymś zginać i myślałem o załozeniu tzw. płetwy (i tak radia FM nie używam tylko z USB gra), byłoby funkcjonalnie ale nie wiem czy wiocą nie ebdzie zalatywać.

co jeszcze moglibyście doradzić?


Skuter ZIPP Vapor 50/80cm3 '06 --> Škoda Felicia 1.3 MPI '97 Kombi --> VW Polo III 1.3 '94 HB --> Fiat Punto II FL 1.9 JTD '00 HB --> Ford Focus MK1 1.8 16V '99 Kombi --> VW Golf IV 1.6 SR '98 HB / Opel Zafira A 2.0 DTI '02

Awatar użytkownika
vw-Koni
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: wt paź 09, 2012 20:26

Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: vw-Koni » ndz cze 08, 2014 13:34

- dach: ja bym raczej jak obklejał to czarnym połyskiem nie "carbonem" do tego czarne żeberka grila i będzie ok
- lotka: jak najbardziej tak, obyś tylko nie przesadził. poszujak coś na styl r32 25th lub ms design ( możesz zobaczyć u mnie w temacie jak to wygląda)
- felgi:jak 15 to nie rób wiochy i zostaw srebrne.
- antenka:jak ori atrapa antenki z golfa mk5 to spoko. Jak chcesz też u mnie w temacie to zobaczysz.

http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=89" onclick="window.open(this.href);return false; tu se pooglądaj co możesz jeszcze zrobić w swoim mk4



Awatar użytkownika
SeDay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 11:54
Lokalizacja: FWS
Kontakt:

Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: SeDay » ndz cze 08, 2014 13:41

Co do tej folii to mógłbyś podesłać tu lub na PW adres do przykładowego ogłoszenia na allegro?

Z lotką to myślałem o takiej:
Jeśli chodzi o felgi to mam dokładnie takie:
(zdjęcie z internetu)


////


tak teraz patrzę na Twój samochód, mój jest w kolorze srebrny (te pierwsze serie) i dobrze by wyglądało jeśli okleiłbym folią słupki od drzwi (pomiędzy szybami) tak jak w Twoim? Ty masz ciemny lakier więc dobrze wygląda ale jak na jasnym?


////

i jeszcze jedno: co myślicie aby okleić tą sama folią co dach lusterka?


Skuter ZIPP Vapor 50/80cm3 '06 --> Škoda Felicia 1.3 MPI '97 Kombi --> VW Polo III 1.3 '94 HB --> Fiat Punto II FL 1.9 JTD '00 HB --> Ford Focus MK1 1.8 16V '99 Kombi --> VW Golf IV 1.6 SR '98 HB / Opel Zafira A 2.0 DTI '02

Kiciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt paź 04, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: Kiciol » ndz cze 08, 2014 15:03

Pierwsza rzecz od której bym zaczął to felgi. 16 to minimum żeby jakoś to wyglądało. Sam obecnie takich poszukuję a resztę "kosmetycznych" dodatków odkładam na później. Po kupnie 16-stek opchniesz te poprzednie i aż tak drastycznie nie uszczupli to portfela.



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: -michau- » ndz cze 08, 2014 15:14

Minimum to 17. Obecnie jeżdżę na ori vw 16 gti i wg mnie za małe kółka :)

Jeśli masz antenę ori vw taką odkręcaną to nie musisz zmieniać całej, tylko dokupić ten krótszy bat. Jak rekin z allegro jest po 40 zł. Radzę szukać z takim wtykiem jak jest ori w golfie a nie z oddzielnym przewodem plusowym.

Co do oklejania na czarno, może tradycyjnie, zrobić na czarno słupki, obudowy lusterek, grill, znaczki.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
SeDay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 11:54
Lokalizacja: FWS
Kontakt:

Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: SeDay » ndz cze 08, 2014 17:25

felgi to akurat oddzielny temat bo na razie sie wstrzymuje dlatego że być może tanio dostane 18tki od znajomego a obecne są troche poobdzierane i trzeba wymalować dlatego pytałem jaki kolor.

Co do folii do oklejania to jak ktos moze niech podeśle linka do allegro bo nie bardzo wiem o jaką chodzi, tak samo z anteną, w tej chwili mam oryginalną przykręcaną i chciałbym zmienic na płetwę ale nie wiem czy wiocha zalatywac nie bedzie jeśli wezmę nieoryginalną dlatego tez jak coś sugerujecie to proszę o zdjęcia bo po nazwie nie bardzo się orientuję.

Oklejać grilla na razie nie będę bo zbyt dużo z tym roboty a znaczek zawsze podobał mi się gdy był błyszczący, chciałbym tylko dach zrobic folą i tak sobie myślałem żeby tez lusterka bo również jakoś mi się tak nie podobają a nie wiem czy nie bedzie jeszcze gorzej.


Skuter ZIPP Vapor 50/80cm3 '06 --> Škoda Felicia 1.3 MPI '97 Kombi --> VW Polo III 1.3 '94 HB --> Fiat Punto II FL 1.9 JTD '00 HB --> Ford Focus MK1 1.8 16V '99 Kombi --> VW Golf IV 1.6 SR '98 HB / Opel Zafira A 2.0 DTI '02

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: -michau- » ndz cze 08, 2014 17:44

Antena
http://allegro.pl/antena-bat-passat-b5- ... 56361.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Wpisz na allegro np. folia słupki, dach, maska, jest tego pełno.
http://allegro.pl/folia-termoplastyczna ... 04348.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/folia-czarna-chropowa ... 04250.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/gruba-mocna-folia-pre ... 73535.html" onclick="window.open(this.href);return false;


GTB... :satan:

Kiciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt paź 04, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: Kiciol » śr cze 11, 2014 13:50

Z tego co pamiętam kilka osób z forum brało tutaj
http://www.btuner.sklepna5.pl/towar/5/f ... lupki.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Sandorr
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 840
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 16:21
Lokalizacja: Staszów,UK

Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: Sandorr » czw cze 12, 2014 12:40

Tak jak kolega wyżej pisał antenę to zakładaj krótki bacik nakładka na tylną klape jak najbardziej wskazana też taką miałem i auto juz lepiej wygląda.
Koła może dozbieraj i kup jakieś 16" albo 17" profil oponki 45 i znośnie będzie się jeździło po polskich drogach.Z dachem bym sobie dał spokój skoro chcesz delikatnie go zmienić,skoro basz Basic wersje daj lampy tył od USA albo GTI i listwy w kolor jeśli masz czarne,tyle odemnie pozdrawiam :bigok:


Byłe mk4 i BMW- viewtopic.php?f=89&t=382399" onclick="window.open(this.href);return false;
Mk5 - viewtopic.php?f=90&t=551962&p=6560642#p6560642" onclick="window.open(this.href);return false;

aviz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 13, 2014 16:48

Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: aviz » pt cze 13, 2014 17:15

Lusterka? Pewnie, że zrób. Masz tyle jeszcze do zrobienia to przynajmniej niech lusterka będą już załatwione.



Awatar użytkownika
SUCHY89201
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: sob gru 28, 2013 18:57
Lokalizacja: Szczecinek

Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: SUCHY89201 » pt cze 13, 2014 21:16

Wrzuci kolega foto golfa jak wyglada to bedzie też latwiej cos poradzić.

Zbiera kolega na 17 cali bo całowicie zmienia samochód moze kolega zobaczyć u mnie jak to wyglada . a co do Ceny ja kupiłem uzywane za 1100 zł z oponami stare sprzedałem za 600 zł i nie było tak źle.

Mozna kupic sprezyny obniżajace o 40 mm uzywane mozna dostać tanio a pomlet nowych to 300 zł


Mój Golfik Szanuj Zieleń ZAPRASZAM ---->>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p6405962" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
SeDay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 11:54
Lokalizacja: FWS
Kontakt:

Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: SeDay » pn cze 16, 2014 18:38

Przepraszam ze sie jakis czas nie odzywałem ale nie miałem czasu tu zaglądnąć jak też zrobić zdjęć.

Samochód to czysta seria więc dupy nie urywa a chciałbym delikatnie zmodyfikować z zewnątrz bo obecny wygląd troche mi sie znudził (mechanicznie na razie nic nie ruszam, gleby nie będzie bo drogi kiepskie a SWAP zbyt drogi).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiem że warto zmienić prawe lusterko na te od anglika i to na pewno zrobię. Dach chciałbym okleić bo brzydko wygląda i planuje paski dookoła pomalować w kolor ale to trochę później.


(zdjecia poprawione, teraz powinny się wyświetlać, jak nie to PW)


Skuter ZIPP Vapor 50/80cm3 '06 --> Škoda Felicia 1.3 MPI '97 Kombi --> VW Polo III 1.3 '94 HB --> Fiat Punto II FL 1.9 JTD '00 HB --> Ford Focus MK1 1.8 16V '99 Kombi --> VW Golf IV 1.6 SR '98 HB / Opel Zafira A 2.0 DTI '02

Awatar użytkownika
SUCHY89201
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: sob gru 28, 2013 18:57
Lokalizacja: Szczecinek

Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: SUCHY89201 » czw cze 19, 2014 22:44

usuń znaczki golf i ten drugi zeby był czysty tył zostaw znak VW
wycieraczka od mk5 na tył
biale kierunki w błotnikach

no i bez felgi 17 cali i lekkiej gleby chociaz 40 mm to ciezko a z tym by było niebo :food:

P>S powiem CI tam sprezyny mozna uzywane wyrwać za 200 kompet uzywki 300 zł nowe 0 40 mm zmienisz samemu i tylko potem 100 gemetria a co do felg mozna za 1000-1300 wyrwać ładne 17 cali z oponami sprzedaz te za 500-600 zł i nie bedzie tak duzo z 1000 zł byś potrzebował i bybyło dobrze


Mój Golfik Szanuj Zieleń ZAPRASZAM ---->>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p6405962" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
SylVWia
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: wt sty 14, 2014 16:13
Lokalizacja: PNT

Re: Lekki tuning optyczny - kilka pytań

Post autor: SylVWia » czw cze 19, 2014 23:45

Koniecznie clean ass ;) tak jak kolega wyżej wspomniał. Wycieraczki możesz całkiem się pozbyć tak jak ja to zrobiłam. Koła zdecydowanie przydałyby się szersze. Powoli do przodu. Powodzenia!

wysłanie mobilne



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości