uchylne szyby tył MK4 3D

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

driwer88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 14, 2013 21:23
Lokalizacja: Wołów k. Wrocławia

uchylne szyby tył MK4 3D

Post autor: driwer88 » śr cze 18, 2014 20:40

Witam czy spotkał się kiedyś z takim patentem jak uchylne tylne szyby w golfie mk4 3d bo wujek google nic o tym nie wie jedyne co znalazłem to że nie tylko ja o tym pomyślałem i że są ludzie którzy twierdza że szyba ori jest za mała a inni że za duża z problemem uszczelek da nie poniekąd poradzić bo z BMW pasują a sam myślałem jeśli już miał bym zawiasy i szybę wstawioną uchylna o elektrycznym zamykaniu jakie widziałem u kolegi w renault megane. Teraz proszę o wypowiedzi ludzi którzy już nie jedno zmieniali w swoich samochodach i co o tym myślicie.



luk4sz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr paź 16, 2013 15:48
Lokalizacja: pasłęk

uchylne szyby tył MK4 3D

Post autor: luk4sz » czw cze 19, 2014 11:52

moim zdaniem pomysł bardzo dobry,

sam muszę pomyśleć o czymś takim.
co od razu wpadło mi do głowy to elektryczne z e36 coupe, bądź gorsza opcja manualne :D

Obrazek
tylko jakoś średnio by wyglądały przełączniki z bmw w golfie



driwer88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 14, 2013 21:23
Lokalizacja: Wołów k. Wrocławia

Re: uchylne szyby tył MK4 3D

Post autor: driwer88 » czw cze 19, 2014 12:26

nad przelacznikami myslalem zeby zamontowac z wersji 5 drzwiowej panel od sterowania szybami i jako szyby tyl po prostu byly najwiekszym zmartwieniem mysle ze sa zawiasy i opowiedni rozmiar szyby



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

uchylne szyby tył MK4 3D

Post autor: piotrek233 » sob cze 21, 2014 11:57

Szukajcie info na vortexie. Pamiętam tylko, że niebieski golf miał zamontowane uchylne szyby



driwer88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 14, 2013 21:23
Lokalizacja: Wołów k. Wrocławia

uchylne szyby tył MK4 3D

Post autor: driwer88 » sob cze 21, 2014 23:46

nie masz moze wiecej informacji bo kurde porownalem rozmiary szyb z golfa i z renault megane i powiem ze chyba z elektryki nic nie bedzie bo mechanizm moze nie dac rady docisnac gory szyby a jak to ma mi ciec to dziekuje nie wiem jak wyglada mechanizm w BMW bo to musi pozadnie trzymac



Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

uchylne szyby tył MK4 3D

Post autor: afej » wt lip 15, 2014 22:15

jak znajdziesz magika który zrobi Ci otworki w tych szybach to reszta to kaszka z mleczkiem, ale mówię, trzeba zrobić otworki, a te szyby są hartowane i rozwalają się w drobny mak, chwila nieuwagi i po szybie, jeśli jest w ogóle opcja zrobienia otworu na takiej szybie to od tego bym zaczął, później to już lajtowa robota, wycinasz szybę, usuwasz klej z szyb i karoserii, są do tego specjalne nożyki płaskie, jedno pociągnięcie i masz gładką powierzchnię, jakbyś ziemniaki obierał, zostaje jedynie ślad po ścieżce kleju, ale to nie przeszkadza. Później wziąłbym cały mechanizm np z Audi A3 i przełożył do golfa. Szybę trzeba by było zaopatrzyć w jakąś uszczelkę, albo dystans, nie może mieć kontaktu z karoserią po zamknięciu, musi na czymś sprężystym i szczelnym się położyć, to normalne, żeby nie wiało i ciekło. Jedynie większa rozkmina przy przednim boku który musiałby by być zamontowany na stałe, przyjże się temu jak będziemy robić auto z takim systemem szyb, e36 coupe, a3 3D itp. Wiadomo, ten schemat byłby do manualnie otwieranych szyb a nie elektrycznych, gdybym miał już szyby uzbrojone w te otwory to podjąłbym się samemu takiego montażu, ale jak wcześniej pisałem z tym będzie największy problem. Jakbyście mieli problem z wycięciem szyb to piszcie, postaram się pomóc.



Awatar użytkownika
FortyFive
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: sob gru 13, 2008 20:32
Lokalizacja: PKL
Kontakt:

uchylne szyby tył MK4 3D

Post autor: FortyFive » pn paź 06, 2014 16:51

Panowie słabo szukacie, szyby uchylne do VW Golf MK4 można kupić kompletami bezpośrednio od producenta:

http://abdracingwerks.com/Merchant2/mer ... de=10.POP4

A tak te szyby działają:

https://www.facebook.com/photo.php?v=56 ... =2&theater

Co do wiercenia w szybie hartowanej to zapomnijcie, nie da rady! Z tego co widać na zdjęciach, ubogich ale coś tam widać to szyba jest gabarytowo podobna do oryginalnej VW (możliwe, że to ta sama szyba), brak jest otworów z racji tego, że wszystkie elementy nośne (mocowania do słupków B i C) są przyklejone do szyby (można się z klejeniem mocowań spotkać np. w Peugeot 307/8). :)

Więcej zdjęć:

http://forums.kilometermagazine.com/sho ... ut-windows


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości