Bora - jaki reflektor wybrać?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

#Pedro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 20, 2015 18:19

Bora - jaki reflektor wybrać?

Post autor: #Pedro » śr wrz 23, 2015 20:13

Witam! Zanim mnie ktoś ochrzani, korzystałem z wyszukiwarki jednak tematy o lampach były sprzed kilku lat i trochę w temacie mogło się pozmieniać, poza tym nie chciałem odgrzewać kilkuletnich kotletów co by nie dostać zaraz złotej patelni.
Zatem do rzeczy.
Jakiś czas temu zaczął mi trochę parować przedni reflektor. Nie było tragedii, więc nie ruszałem tematu, bo nie zabardzo chciałem i miałem czas demontoważ zderzak żeby wyjąć jedną lampę w celu uszczelnienia.
Niestety w ostatnim czasie problem się nasilił. Lampa paruje do tego stopnia, że nie ma już od środka delikatnej mgiełki tylko robią się małe krople . Co gorsza ta woda osiadająca na wewnętrznej stronie szkła zaczęła wysychać w taki sposób, że zostały ślady i szkło powoli zaczyna się robić mało przejrzyste i po prostu jakby brudne.
Nie wiem co mam teraz zrobić. Rozklejanie reflektora niezabardzo wchodzi w grę, bo jak ja to zrobię to zapewne skończy się jego zniszczeniem, a nikogo kto regeneruje nie mam w okolicy.
Podejrzewam, że wypłukanie go od środka wodą wlewaną otworem od żarówki to kiepski pomysł.
Zatem rozważam dwie opcje - szukać jednej lampy - oryginalej używki albo kupić komplet nowych zamienników.
Druga lampa jest w stanie akceptowalnym aczkolwiek widzę, że powoli od góry zaczyna matowieć i w tych matowiejących miejscach szkło zrobiło się szorstkie stąd pomysł żeby kupić sobie obie nowiutkie niewypalone, niezmatowiałe lampy tym bardziej, że idzie zima i dobre oświetlenie się przyda.
Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Co do używek to mam z lampami kiepskie doświadczenia. W sumie nie wiem co kupię i czy ta używana też nie będzie parować albo nie będzie w jeszcze gorszym stanie, z połamanymi uchwytami, wypalonym odbłyśnikiem itd. itp.
Co do zamienników to nie wiem jakie są godne uwagi. Znajomy montował do dwóch aut DEPO i nigdy nie narzekał. O TYCach słyszałem, że od nowości lubią parować.
Nie wiem co mam w obecnej sytuacji zrobić. Moje poczucie estetyki nie pozwoli mi tego tak zostawić.
Będę wdzięczny za pomoc co lepiej zrobić, a także za polecenie marki lamp na jakie warto zwrócić uwagę. Może warto kupić jakieś soczewki czy coś co będzie lepsze od oryginału jeśli miałbym już wymieniać? Przy czym pewnie takie lepsze wynalazki będą stosownie droższe.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości