Zwykłe lampy depo - wymiana odbłyśnika

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Maattteo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 28, 2016 21:01
Lokalizacja: Świdnik

Zwykłe lampy depo - wymiana odbłyśnika

Post autor: Maattteo » sob lis 26, 2016 15:01

Witam wszystkich!

Po ogromnym zniechęceniu soczewkowymi lampami Depo za niewielkie pieniądze udało mi się dorwać "komplet" lamp. Niestety okazało się, że jedna lampa jest oryginalna ( Valeo ), natomiast druga to zamiennik firmy... Depo. Niby jest nowsza i wizualnie ładniej wygląda to odbłyśnik w depo praktycznie w połowie jest wypalony i popękany. Czy ktoś z was wsadzał odbłyśniki lamp Valeo do zamienników? Ciekawy jestem czy uda mi się przełożyć środki bez zbędnego przerabiania.
Pozdrawiam!



srubox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2009 15:33
Lokalizacja: Tczew

Zwykłe lampy depo - wymiana odbłyśnika

Post autor: srubox » śr lis 30, 2016 14:29

Musiałbyś od tyłu porównać czy odbłysniki w obu lampach są tak samo mocowane na regulacjach. jeśli lampa depo jest zrobiona na wzór lampy valeo to powinno podejść jeśli na wzor lampy hella to bez rzeźby się nie obejdzie. Sam mam wsadzone odbłyśniki z lamp valeo w obudowy hella ale przeróbek mocowań trochę było.



Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

Zwykłe lampy depo - wymiana odbłyśnika

Post autor: kolunio21 » sob gru 03, 2016 20:54

Wydaje mi się że powinno pasować, kiedyś do obudowy valeo wkładałem środek lampy soczewkowej depo wszystko pasowało i lampa normalnie dala się ustawić na stacji diagnostycznej, pewnie w drugą stronę będzie też pasował



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Zwykłe lampy depo - wymiana odbłyśnika

Post autor: krizzo » pn gru 05, 2016 00:58

Ewentualnie możesz dać odbłyśnik do regeneracji - pewnie jakiś xenon 55w tam siedział :D



Awatar użytkownika
Maattteo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 28, 2016 21:01
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zwykłe lampy depo - wymiana odbłyśnika

Post autor: Maattteo » pt gru 23, 2016 19:29

krizzo pisze:Ewentualnie możesz dać odbłyśnik do regeneracji - pewnie jakiś xenon 55w tam siedział :D
Z pewnością siedział tam jakiś chiński HID albo LED H7. W lampie oryginalnej dużych zniszczeń nie ma na odbłyśniku ale w miejscu nas żarówką jest lekko okopcony / odbarwione. W zamienniku zapewne ten sam wynalazek siedział a jego stan możecie zobaczyć poniżej na zdjęciu:

Obrazek



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Zwykłe lampy depo - wymiana odbłyśnika

Post autor: krizzo » pt gru 23, 2016 21:04

Mógł też halogen 100w być :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości