Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
synec
Forum Master
Forum Master
Posty: 1777
Rejestracja: pn mar 10, 2008 10:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: synec » pn kwie 06, 2009 23:39

famo08 pisze:Ja starłem dziś gumy z całego panelu środkowego. Najpierw papier ścierny 240 lub nawet 600. Potem polerowałem pastą tempo. Efekt super. Jutro poskładam wszystko do kupy i będzie nówka sztuka :D
to jak poskładasz to się pochwal fotkami :-P



mic.waw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mic.waw » śr kwie 08, 2009 12:16

też zabrałem się za ten panel sterowania szybami. Według mnie wygląda o niebo lepiej niż było do tej pory. Oto efekt:
Obrazek

Nie mam jeszcze pomysłu na to jak usunąć tę gumową warstwę ze środka tego panelu i pod przyciskami. Może jakieś pomysły?



Marcinek
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 1177
Rejestracja: sob sie 21, 2004 00:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Marcinek » pt lip 10, 2009 21:01

a nie prościej okleić?? tak ja ja i Andrzej_85 oto jego efekt

Obrazek
Obrazek

i w trakcie klejenia..

Obrazek

fotki zaczerpinięte z Andrzeja tematu

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... &start=285
Ostatnio zmieniony pt lip 10, 2009 21:06 przez Marcinek, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
saduwa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 826
Rejestracja: wt sie 08, 2006 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: saduwa » ndz lip 12, 2009 19:34

Marcinek, to folia samoprzylepna? :blush:
a efekt super
gdzie taka folie moge zdobyć?



Marcinek
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 1177
Rejestracja: sob sie 21, 2004 00:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Marcinek » pn lip 13, 2009 08:01

to jest folia reklamowa, termokurczliwa, rozciągliwa jakos tak :) "Endru" przyłatwił, ale pewnie w agencjach mozna zdobyc.



Awatar użytkownika
saduwa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 826
Rejestracja: wt sie 08, 2006 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: saduwa » pn lip 13, 2009 22:41

Marcinek, dzieki :bigok:



piwniczanka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob wrz 02, 2006 14:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: piwniczanka » czw sie 13, 2009 17:54

Jest gdzieś opis na forum jak wymontować plastiki wokół popielniczki i przedniej konsoli (chodzi o to co jest na zdjęciach wyżej )



Awatar użytkownika
showtime
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2524
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: showtime » śr sie 19, 2009 11:25

Ja u siebie zacząłem od pokrywy popielniczki.

Najpierw matowanie, potem podkład DECO COLOR i na koniec bedzie lakier srebrny i bezbarwny. Robię ją na srebrno :)

Efekty pracy:

Zmatowana:
Obrazek

W podkładzie:
Obrazek

Fotki w lakierze i bezbarwnym dorzucę jak skończę :)
Ostatnio zmieniony śr sie 19, 2009 11:26 przez showtime, łącznie zmieniany 1 raz.


TuningKingz Shop | Najlepszy sklep tuningowy w Polsce z rabatami dla forów!
W ofercie m.in. Meguiar's, Shiny Garage, KW, H&R, Eibach, Bilstein, DEPO, TA Technix, FK, MTS-Technik i inne
Zapraszam!
---
Nowy projekt: CADDYlac 2KFL

Awatar użytkownika
Kill3ill
TestfarheR
TestfarheR
Posty: 270
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Kill3ill » śr sie 19, 2009 13:54

mic.waw pisze:Nie mam jeszcze pomysłu na to jak usunąć tę gumową warstwę ze środka tego panelu i pod przyciskami. Może jakieś pomysły?
Mialem problem z kaseta na napoje, przetarlem ja gabka scierna dla lakiernikow i mylem antysiliconem. Calosc pomalowalem czarnym matem i wyglada jak nowa...


Not 4 Movi'n Just 4 Crusi'n
Obrazek

Awatar użytkownika
showtime
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2524
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: showtime » śr sie 19, 2009 14:11

A tak wygląda efekt koncowy popielniczki :D

Obrazek

Zmotywowało mnie to do zrobienia rowniez w tym kolorze tunelu wokol skrzyni biegów i mieszka :D

I tak wygląda po 2 godzinach zmagań :)

Obrazek

A tak już na aucie ;)

Obrazek

Troche lepiej niż ta guma...

---

Wziąłem sie ostro do roboty i usunalem wiesniackie listwy R32 style :D ktorym do oryginalu daleko było.. doszedlem do wniosku ze zrobie wszystko po swojemu i jest.

Po rozebraniu polowy auta :D
Obrazek

zlozylem :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 13:06 przez showtime, łącznie zmieniany 8 razy.


TuningKingz Shop | Najlepszy sklep tuningowy w Polsce z rabatami dla forów!
W ofercie m.in. Meguiar's, Shiny Garage, KW, H&R, Eibach, Bilstein, DEPO, TA Technix, FK, MTS-Technik i inne
Zapraszam!
---
Nowy projekt: CADDYlac 2KFL

Awatar użytkownika
roman_tyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 27, 2006 19:44
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » sob wrz 12, 2009 12:41

Obrazek Obrazek Obrazek


Łatwo schodzi przy użyciu szmatki i pasty tempo, trzeba się pozadnie napracować ale efekt dobry. Jedyny problem to uchwyt od strony kierowcy, pozostałości gumy za cholere nie da się usunąc (tak było w moim przypadku, może taka sztuka).
Ostatnio zmieniony sob wrz 12, 2009 12:42 przez roman_tyk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
manik01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 19, 2009 20:49
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Post autor: manik01 » sob wrz 12, 2009 19:28

roman_tyk
Rozbierałeś konsolę czy tak na zamontowanej jechałeś, ile czasu Ci to zajęło, efekt jest super i sam się zastanawiam nad taką akcją



Awatar użytkownika
roman_tyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 27, 2006 19:44
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » sob wrz 12, 2009 19:40

Uchwyty wyjalem i szorowałem. A tak to na zamontowanej konsoli, przy czym ramka climatronic sama mi sie wypiela i zdjalem meszek, bez problemu tak mozna czyscic. Ale trzeba uwazac na chropowaty plastik po bokach gdyz on tez sie łuszczy!!!!

Ogólnie poszło w parę godzin, najłatwiej plytka od napojów oraz uchwyt pasazera.
Cały kolejny dzień uchwyt od strony kierowcy. No i niestety tam guma za cholerę nie chciała sie poddać, szlifowałem nawet szlifierkami z nakładkami i zostały wzery gumy na plastiku. W końcu ja pomalowałem :). Zacznij od uchwytu pasażera, podważ i sam wyskoczy. I później zobaczysz ile czasu na reszcie ci zejdzie.

Jesli chodzi o metody, to szmatka+tempo (ponoć automax tez dobra). Najpierw gume ścierałem patyczkiem od lodow albo czymś ostrym ale zeby nie porysować, a pozniej szmatka i tarcie. Wygląda dobrze, błyszczy się.

Jeśli chodzi o inne metody, próbowałem usunąć gumę przy użyciu:
- rozpuszczalniki do gumy, lakierow przeróżnych 3 rodzaje - NIC
- benzyna - NIC
- środki typu cify, chemia gospodarcza - NIC
- pumex w proszku - NIC
Ostatnio zmieniony sob wrz 12, 2009 19:43 przez roman_tyk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
manik01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 19, 2009 20:49
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Post autor: manik01 » sob wrz 12, 2009 20:07

roman_tyk pisze:Uchwyty wyjalem i szorowałem. A tak to na zamontowanej konsoli, przy czym ramka climatronic sama mi sie wypiela i zdjalem meszek, bez problemu tak mozna czyscic. Ale trzeba uwazac na chropowaty plastik po bokach gdyz on tez sie łuszczy!!!!

Ogólnie poszło w parę godzin, najłatwiej plytka od napojów oraz uchwyt pasazera.
Cały kolejny dzień uchwyt od strony kierowcy. No i niestety tam guma za cholerę nie chciała sie poddać, szlifowałem nawet szlifierkami z nakładkami i zostały wzery gumy na plastiku. W końcu ja pomalowałem :). Zacznij od uchwytu pasażera, podważ i sam wyskoczy. I później zobaczysz ile czasu na reszcie ci zejdzie.

Jesli chodzi o metody, to szmatka+tempo (ponoć automax tez dobra). Najpierw gume ścierałem patyczkiem od lodow albo czymś ostrym ale zeby nie porysować, a pozniej szmatka i tarcie. Wygląda dobrze, błyszczy się.

Jeśli chodzi o inne metody, próbowałem usunąć gumę przy użyciu:
- rozpuszczalniki do gumy, lakierow przeróżnych 3 rodzaje - NIC
- benzyna - NIC
- środki typu cify, chemia gospodarcza - NIC
- pumex w proszku - NIC
Dzięki za info uchwyty na drzwiach chyba wymienię na nowe ale za konsole się wezmę na pewno.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości