Zmiana oświetlenia lampek na led

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: tomnik » śr wrz 21, 2011 12:22

Moduły przed "pokazaniem" ich na Forum Passata http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=104264,a" onclick="window.open(this.href);return false; było to 25 maja tego roku,były testowane trzy miesiące.Jak łatwo policzyć od dnia testu minęło pół roku.Żadnej usterki nie stwierdziłem.Wszystkie ledy pracują prawidłowo,nie było mrugnięć ani "przepaleń".
Twoje stanowisko odnośnie trwałości modułów,bieże się ,mniemam z doswiadczeń z chińskim "dziadostwem",które zalało nasz kraj.Trochę więcej optymizmu!Nie wrzucajmy wszystkiego do jednego "worka".
Moduły zasilane są rezystorowo i to w zupełności wystarczy.
Rezystory dobrane są prawidłowo.Prąd przewodzenia led-ów w żadnym przypadku nie jest przekroczony.
Zasilanie poprzez driver-y,podrożyło by produkt i naprawdę nie jest konieczne.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: skaktus » śr wrz 21, 2011 14:44

Wszystko zależy jak rezystory są dobrane. Mogą być dobrane "na styk" dla diod lub z pewnym zapasem. Wielokrotnie można spotkać moduły gdzie na maksymalne około 20mA na chip diody w przypadku diod 5050 idzie te 20mA. Efekt jest taki że diody pracują na mam mocy. O ile z oświetlenia kabiny nie korzystamy ciągle to diody wytrzymują. Gorzej jest z oświetleniem np.rejestracji - 2 - 3 miesiące i po wszystkim.



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: zimnylech » czw wrz 22, 2011 00:26

tak jak Shmatan opisywal nie bede ale dzis zamontowalem ledy w dzien, potem zapomnialem i wieczorem zszedlem przelozyc fotelik do innego auta i oniemilalem, naprawde wiecej swiatla o 200 %. polecam !!!!!!!!!!!!!!!! :grin: :hehe: :hmm: :bajer: :D :jaja: :smirk: a montaz 15 min


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: JacekK1986 » czw wrz 22, 2011 11:20

Przeglądając zdjęcia zauważyłem, że przy wyłączonych ledach widać je. Jakby tam wsadzić mleczną plexi bądź polistyren (HIPS). Myślę, że spokojnie by się tam zmieścił a ledów nie było by widać.



tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: tomnik » czw wrz 22, 2011 12:06

JacekK1986 pisze:Przeglądając zdjęcia zauważyłem, że przy wyłączonych ledach widać je. Jakby tam wsadzić mleczną plexi bądź polistyren (HIPS). Myślę, że spokojnie by się tam zmieścił a ledów nie było by widać.
Oryginalne szkiełka lampek "zabierają" trochę światła emitowanego z modułów.Zamontowanie między nimi a szkiełko, mlecznej pleksy, zmniejszyło by jasność lampki.Jesteśmy przyzwyczajeni do widoku punktu świetlnego w momencie świecenia żarówki jak i wyglądu lampki gdy nie działa.Cóż,w trakcie użytkowania "nowych" lampek,zapominamy o widocznych ledach.Można nawet powiedzieć,że ich wygląd gdy nie świecą, podkreśla modyfikację ,której dokonaliśmy.Nie jest źle...

kol Skaktus napisał-" O ile z oświetlenia kabiny nie korzystamy ciągle to diody wytrzymują. Gorzej jest z oświetleniem np.rejestracji - 2 - 3 miesiące i po wszystkim." -
No cóż , we wcześniejszej mojej wypowiedzi można znależć odpowiedź.
Moduły do podświetlenia tablicy i postojówki(mam je u siebie w aucie-chodzą non stop wraz z włączonymi mijania) pracują bezawaryjnie.
Moduły oparte są na pełnowartościowych, niechińskich ledach i to międzyinnymi jest przyczyną ich bezzawaryjnej pracy.Dochodzi do tego prawidłowe zasilanie ledów i fakt umieszczenia ich na większej powierzchni płytkach-lepsze chłodzenie(miedź działa jak radiator)-co w przypadku żarówek ledowych stanowi poważny problem



JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: JacekK1986 » czw wrz 22, 2011 12:16

Nie musiała by być to gruba pleksa. Sam polistyren jest dostępny w różnych grubościach i jest stosunkowo tani. Jakby zastosować 1mm lub nawet 0,5 mm. W aledrogo wystarczy wpisać hips i wyskoczą takie płyty właśnie. Sam zapewne skuszę się na taki zestawik, ale na razie mam inne wydatki typu obrona magisterki itp itd. Jak pokończę to na pewno się odezwę w cenie zakupu i przetestuję ten polistyren.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Shmatan » czw wrz 22, 2011 12:28

JacekK1986, Na zdjęciach diody widać znacznie mocniej niż na żywo - nie wiem czego to wina, ale tak po prostu jest ;) poza tym żadko kiedy patrzy się na nie pod dużym kątem (jak zdjećie), a pod kątem małym diody stają się niewidoczne (oryginalna szybka je zamazuje).

Poza tym na moich zdjeciach praktycznie leża one na szkle - jeżeli się je troche cofnie to znikają prawie zupełnie ;)



JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: JacekK1986 » czw wrz 22, 2011 13:45

Shmatan pisze:JacekK1986, Na zdjęciach diody widać znacznie mocniej niż na żywo - nie wiem czego to wina, ale tak po prostu jest ;) poza tym żadko kiedy patrzy się na nie pod dużym kątem (jak zdjećie), a pod kątem małym diody stają się niewidoczne (oryginalna szybka je zamazuje).

Poza tym na moich zdjeciach praktycznie leża one na szkle - jeżeli się je troche cofnie to znikają prawie zupełnie ;)
Właśnie zdjęciami się sugeruję i na nich widać dość mocno żółte punkty. Ale jak mówisz, że ich nie widać to pewnie tak jest bo widziałem, że masz je u siebie zamontowane. Ja pewnie kupię o barwie "cieplejszej". Ale to za jakiś czas.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: skaktus » czw wrz 22, 2011 18:28

tomnik pisze: No cóż , we wcześniejszej mojej wypowiedzi można znależć odpowiedź.
Moduły do podświetlenia tablicy i postojówki(mam je u siebie w aucie-chodzą non stop wraz z włączonymi mijania) pracują bezawaryjnie.
Moduły oparte są na pełnowartościowych, niechińskich ledach i to międzyinnymi jest przyczyną ich bezzawaryjnej pracy.Dochodzi do tego prawidłowe zasilanie ledów i fakt umieszczenia ich na większej powierzchni płytkach-lepsze chłodzenie(miedź działa jak radiator)-co w przypadku żarówek ledowych stanowi poważny problem
W niechińskie ledy to ja ci nie uwierzę. Może nie tyle nie chińskie, ale z Azji i ich producentów jak np. z Tajwanu nie mniej jednak sprzedawane jako no-name lub produkowane przez niewielkie manufakturki jakich są setki.. Skoro ledy nie są chińskie czyli można domniemywać że jakieś bardzo markowe. Jesli było by to Cree czy choćby SSC to sam koszt diod był by dużo wyższy niż całe moduły które można spotkać w pl.

Co do chłodzenia diod - częściowo można się zgodzić z tym co piszesz. Miedź jest dobrym przewodnikiem ciepła, ale nie rozproszy ci ścieżka ciepła z diody typy 5050 która leci na maksymalnych obrotach. Prędzej w tym sprawdzą się spore luty, nie zmienia to faktu że ich pojemność cieplna i powierzchnia oddawania ciepła jest zbyt mała dla mocy wydzielanej z diody. Dobrej jakości żarówki diodowe oparte na diodach typu 5050 i im podobnych mają diody osadzone na aluminiowych płytach na których są drukowane ścieżki oddzielone od aluminium za pomocą odpowiednich lakierów. Takie coś nawet się sprawdza, jednak żarówki tego typu z 20 diodami ustawionymi na 60 mA i na około 3,5V osiągają po 70 - 80 st.

Co innego jeśli chodzi o dobór rezystorów dla diod. Typowo dla 3 diod w szeregu (5050) + rezystor producenci dają rezystory na poziomie 25 om, nie biorąc pod uwagę że w aucie mamy ponad 13V w instalacji. W tym wypadku lepiej mieć mniej światła o jakieś 30% ale diody lekko ciepłe i rezystor na poziomie 100 om niż dużo światła, diody tak gorące że nie da się ich dotknąć i awaryjność modułu gratis.



jagod
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob sie 25, 2007 14:32
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: jagod » sob paź 15, 2011 19:20

Założyłem u siebie lampki ledowe od kolegi tomnik, i mogę polecić, bardzo ładne, jasne światło
Z montażem nie było żadnych problemów.
Jedynie kolor postojówek nie pasuje do koloru zwykłej lampy, do xenonu jak najbardziej polecam.
Fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Polecam wszystkim



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: skaktus » sob paź 15, 2011 23:21

Wszystko ładnie, pięknie, tylko że foto robione na automacie i efekt nie jest "jednorodny" dla każdych warunków. W tym wypadku inaczej na foto i inaczej w rzeczywistości. Jak dla mnie barwa za zimna.



tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: tomnik » ndz paź 16, 2011 00:52

skaktus pisze:Wszystko ładnie, pięknie, tylko że foto robione na automacie i efekt nie jest "jednorodny" dla każdych warunków. W tym wypadku inaczej na foto i inaczej w rzeczywistości. Jak dla mnie barwa za zimna.
Cenię sobie krytykę ale konstruktywną.
Dla sceptyka, jakim jesteś jest jedno lekarstwo-zobaczyć produkt, a potem wydawać opinię.
Czy uważasz,że jeśli moduły nie dawałyby dostatecznej ilości światła, to koledzy by o tym nie napisali?A już na pewno kol.Shmatan,którego prosiłem o bezstronną opinię.

Do wyboru są dwie temperatury barwowe modułów-zimne białe(ZB) i zimne białe (tak nadal określa leda, jego producent)przesunięte w stronę biały neutralny czyli cieplejsze od poprzednich.
Temp.barwowa modułów została wybrana z rozmysłem.Te na ledach ZB nie są broń Boże,jak ja to nazywam koloru "chiński zimny biały" z jakąś niebieską czy fioletową poświatą.Wyglądałoby to fatalnie.
Co do zasilania i chłodzenia led-ów.Rezystory je zasilające, dobrane są tak, aby przy maksymalnym napięciu jakie pojawia się w punkcie,prąd przewodzenia chipa "dochodził" prawie do 20mA.A 20 mA,to jest roboczy prąd przewodzenia.Ledom na płytkach nie "kapie pot z czoła".Ścieżki rozpraszają ciepło(nie "gorąco"),które mimo dobrych warunków pracy emituje led i przede wszystkim rezystor go zasilający.
Piszesz,pokazując swój sceptycyzm-" W niechińskie ledy to ja ci nie uwierzę. Może nie tyle nie chińskie, ale z Azji i ich producentów jak np. z Tajwanu nie mniej jednak sprzedawane jako no-name lub produkowane przez niewielkie manufakturki jakich są setki"
Napisałem-ledy nie są chińskie,bo nie są.Nie są także no name.Firma ,która je wyprodukowała ma nazwę i nie wstydzi jej,jak i swoich produktów.Krajów azjatyckich nie wrzucajmy do jednego worka.Są tam też takie,od których możemy czerpać wzorce.
Nie moją rzeczą jest Cię przekonywać do czegokolwiek. Proszę tylko, o nie wypowiadanie opini na temat produktu,którego nie widziałeś.Możemy rozmawiać o technicznych jego aspektach ale opinie zostawmy tym,którzy go zainstalują,dobrze?
Zapraszam Cię do lektury http://forum.vw-passat.pl/showthread.ph ... owane-Modu" onclick="window.open(this.href);return false;ły-Led-Oświetlenia-Wnętrza./page7?p=1385414&viewfull=1 .Jak pewnie zauważysz(jeżeli będziesz chciał przeczytać),to wszyscy,którzy zainstalowali moje moduły są zadowoleni.Zwrotów brak,opinii negatywnej nie znajdziesz.

P.S. Koledze Jagod dziękuje za zdjęcia i opinie o produkcie.Będziesz z niego zadowolony.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Rydzu » ndz paź 16, 2011 09:43

skaktus, skończ już proszę komentowanie. Jak produkt kupisz to możesz go krytykować technicznie i elektronicznie. Teraz oceniasz barwę po zdjęciach wykonanych przez czyjś aparat, może zaraz zaczniesz aparat koledze oceniać?

Wszelkie komentarze niezwiązane z tematem i nic do niego nie wnoszące zostaną usunięte, autorzy natomiast nagrodzeni za SPAM!



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Shmatan » ndz paź 16, 2011 19:58

Na moich zdjęciach widać zestawienia zarówno z ledami z marketu jak i z normalnymi żarówkami - wydawało mi się że to uchroni moduły tomnik'a przed krytyką barwy ;)

Obrazek

Jeżeli ktoś chce to moge zrobić dowolne zdjęcia pobierając balans bieli z dowolnego ogólnodostępnego obiektu (opakowania określonej marki jogurtu chociażby) tak, by każdy mógł odnieść barwe modułow do czegoś w swoim samochodzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości