[Bora] lampy przednie

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

[Bora] lampy przednie

Post autor: indyczes » ndz sty 27, 2008 15:53

Witam kolegów.
Chciałem zasięgnąć Waszej opinii na temat tych lampek: http://moto.allegro.pl/item299583938_re ... logen.html
Interesuje mnie ich jakość i jak to świeci.Może ktoś ma takie zamontowane i podzieli się doświadczeniem.Jedno mnie dziwi:niby lampy produkowane przez niemiecką firmę, a maja homologację E4-Holandia
Pozdrawiam.

Panowie nikt mi nie pomoże!?
Ostatnio zmieniony pn sty 28, 2008 09:19 przez indyczes, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » śr lut 06, 2008 15:40

Dla FK robi DEPO. Ja myślę nad lampami marki SONAR, jak na razie słyszałem pochlebne opinie, nikt nie narzekał z tych co pytałem. No i są ok. 200zł tańsze. Ja się zastanawiam jeszcze nad tymi
http://csa.pl?26h
A to że mają homologację holenderską, to chyba nawet lepiej niż te z homologacją brytyjską E11, ponoć tajwan i chinole zalewają rynek europejski tandetą właśnie m.in. lampami z tą homologacją. Tak, SONAR ma homologacje E11 właśnie, ale ponoś one są ok. Gadałem z gościem co przerabia reflektory na xenony, mówił że w jakiejś bmce zakładał pod SONARy właśnie, i problemów nie było żadnych. Te FK może i lepsze, nie wiem, mnie nie stać na sprawdzenie tego w praktyce.



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » śr lut 06, 2008 19:25

Dzwoniłem dzisiaj do gościa do sklepu i z rozmowy wynika, że jednak nie jest pewny na 100% jakości tych lamp.Na pytanie czy nie parują odpowiedział tak: oczywiście,że nie, pozatym ma pan gwarancję na 1 rok.Zaraz po tym powiedział, ze gwarancja jest honorowana pod warunkiem prawidłowego montażu, ja mu na to ,że przecież montaż to żadna filozofia.On zacząl wywodzić, że wszystko zależy od spasowania tylnych dekielków, od tego jak się przełoży silniczki ,czy są otwory odpowietrzające.Dla mnie są to bzdury,przecież jak zakładam lampę zamiennik 100 na 100 to w czym problem.Z tego widać, że gwarancja jest uznaniowa i sprzedawca zawsze może zwalić winę na zły montaż.Na pytanie jak to świeci odparł, że chyba dobrze :chytry: Tak więc już się wyleczyłem z tych lamp, szkoda kasy i nerwów.W sumie pozostałbym przy fabrycznych, tylko mam w lewej lampie bardzo porysowane szkło i przez to świeci do bani.Widzę, że Hella nie popisała się przy produkcji tego klosza, te klosze z poliwęglanu według mnie są do bani,moje auto ma w tej chwili 5 lat i praktycznie reflektory można zakwalifikować jako zużyte.W innym aucie które eksploatuję( z rodziny Daewoo) po 11 latach klosze lepiej wyglądają jak w Borze.Nie mają żadnych zarysowań, czy odprysków po kamykach, co niestety jest w lampach Helli w Borze.



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » śr lut 06, 2008 21:45

Pablitto pisze:Dla FK robi DEPO. Ja myślę nad lampami marki SONAR, jak na razie słyszałem pochlebne opinie, nikt nie narzekał z tych co pytałem. No i są ok. 200zł tańsze. Ja się zastanawiam jeszcze nad tymi
koledzy z civicklubu (czesto czytam to forum) jezdza na tych lampkach ale strasznie na nie nazekaja, w momencie pod halogenowa zarowke praktycznie nic nie widac noca, a w deszcz tragedia, jedynie xenon cos daje ale tez niewiele, bardzo slaba jakosc lampy, szczegolnie soczewki



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » śr maja 21, 2008 22:43

Jakis czas temu zamontowalem FK u siebie, soczewka black. Na mijania lepiej nież na starych, plus xenon i jest cąłkiem fajnie. Natomiast jesli chodzi o dlugie to koszmar, w polowie tak nie swieca jak stare serie. Za linia swiatlkoocienia jest na dlugich plama swiatła na drodze, a dalej i na boki juz kiepsciutko.. Probowal kiedys ktos to regulowac? Aha, xenon na 5000k wyglada jak 6-8tys... na tych soczewkach, na innych lampach wyglada jak ma wygladac..



Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » czw maja 22, 2008 00:28

ja co prawda mam golfa IV nie borę ale też mam FK lampy i złego zdania powiedzieć nie mogę , założony xenon i widoczność bardzo dobrą, przy długich zółte światło w porównaniu do xenonu ale tez dobrze świecą



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » czw maja 22, 2008 11:14

Oto fotki z porównaniem jak świecą te lampki na mijania xenon i halogen na długich (żarówka osram NB)
mijania
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 76531.html
plus długie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... a68b2.html

Na długich widać, ze nie oświetlają boków, jest wyraźna plama światła na środku i dalej oraz na boki mocno rozproszone światło. Stare seryjne lampy świeciły na długich o niebo lepiej, z tym że na mijania to była porażka już...
Ostatnio zmieniony czw maja 22, 2008 11:16 przez Pablitto, łącznie zmieniany 1 raz.



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » pt cze 11, 2010 22:20

witam mozecie mi dopradzic jak sie sprawója takie lampki black ring i jakbty ktos mial fote jak wygladaja zamontowane w borze byl bym wdzieczny



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » sob cze 12, 2010 11:06

Czytaj co napisalem powyzej
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/660 ... 033b0.html



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » sob cze 12, 2010 17:14

dziex, tylkoz e ty ksenony w nich miales a ja mysle nad zwyklymi zariowkami, mam juz tak zjechane klosze ze pasuje cos zmienic i zastanawiam sie czy kupic za 300 zl seryjne lampy( chociaz tez nie wiem jak te zamieniki beda swiecic) czy za ponad 500 jakies soczewki, chodzio mi glownie o jakosc swiecenia i troche o wyglad



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » sob cze 12, 2010 18:15

1. Zrób to.
2. Kup porządne żarówki
3. Za resztę kasy kup sobie :kufel: (tylko nie wsiadaj wtedy za kierownicę!)

Żarówki + soczewki = będziesz narzekał na małą ilość światła.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » sob cze 12, 2010 20:05

Jak masz tylko "zamglone" klosze, to spokojnie spróbuj je spolerować - nic nie tracisz w sumie. Zanim włożyłem xenon - miałem żarówki włożone - osramy night breaker'y, i powiem Ci że lipa była. Jak chcesz soczewki to tylko pod xenon. Jak zwykłe inne lampy - to nie bierz badziwnych zamienników, bo będzie to świeciło Bóg jeden wie jak. Albo oryginały - bardzo drogie, albo może in-pro, wielu poleca tą marke, dostaniesz poniżej 900pln za kpl, chrom lub black.
Ja miałem wypalony odbłyśnik, więc lampy były złom.



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » sob cze 12, 2010 23:00

tylko czym to spolerowac?? sa niby jakies pasty do tego, ale to tak jak z rysami na lakierze mi sie np rys jeszce nie udalo usunac a juz probwalem roznymi pastami, a co do lamp to nie probowalem tego jeszce naprawic, moze polecicie jak to zrobic i czym



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » sob cze 12, 2010 23:50

kolega 2 posty wyżej podał ci linka co i jak z polerką kloszy . podaje ponownie link
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=58718
Na kilku innych forach znajdziesz podobne przepisy na renowacje kloszy lamp.
Szukanie nie boli.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości