piaskowanie karoserii

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
cichy64
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:20
Lokalizacja: Zielona Góra

piaskowanie karoserii

Post autor: cichy64 » pt mar 12, 2010 17:53

Myślę nad wypiaskowaniem całej karoserii w moim vw, czy ktoś się oriętuje gdzie coś takiego mogą zrobić we Wrocławiu lub Zielonej Gorze i ile by to ewentualnie mogło kosztować? czy ktoś już piaskował swoja karoserie? z góry dziękuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt mar 12, 2010 18:00 przez cichy64, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » pt mar 12, 2010 21:44

cichy64 pisze:Myślę nad wypiaskowaniem całej karoserii w moim vw

cichy64, To raczej pomyśl o sodowaniu ! Bo Ci jeszcze zniszczą samochód tym piaskiem .


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
cichy64
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: cichy64 » sob mar 13, 2010 09:46

swietna sprawa z tym sodowaniem jak by czlowiek mial taki sprzet to sam by w kilka godzin cale auto zrobil :) a z tym piaskowaniem to slyszalem ze specjalnego czegos uzywaja co nie niszczy blachy auta


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=409990

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » sob mar 13, 2010 10:36

cichy64 pisze:piaskowaniem to slyszalem ze specjalnego czegos uzywaja co nie niszczy blachy auta
cichy64, nie do końca wiadomo na jaki zakład trafisz! a tego nie da sie cofnąć. Dużych elementów sie nie piaskuje bo sie sfałdują ścierają . Odrzucił bym zwykłe piaskowanie ponieważ piasek potrafi zostać w profilach zamkniętych i wtedy zaczyna tam rdzewieć . Zalety sodowania;;; to nie ma potrzeby usuwać i specjalnie zabezpieczać szyb. W trakcie pracy powierzchnia oczyszczana jest zimna w przeciwieństwie do piaskowania, kiedy się bardzo nagrzewa. Sodowaniem można usunąć każdą powłokę lakieru za całej karoserii oraz oczyścić każde miejsce pokryte korozją.Nie niszczy elementów gumowych-uszczelek, szyby, plastików). Jestem miłosnikiem motocykli :grin: Więc można się dużo dowiedziec o tej metodzie na forum motocyklowym!. Właśnie u motocyklistów jest najwięcej tuningu optycznego jak różnego rodzaju areo grafiti malowania farbami fluorescencyjnymi itp.więc metoda sodowania jest tam na porządku dziennym!! Tu możesz zerknać jak Cie interesuje http://aerograffiti.pl/_new/news.php Jest bardzo dobra firma z tym ze w Krakowie! . Ale dla chcącego nie ma nic trudnego prawda? przewija sie tez temat nowej metody lodowania!! ale za bardzo nie mogę sie wypowiedziec co do tej metody!! :grin: Ale plusy tej metody to przyjeżdżają na miejsce ze sprzętem! :grin:
Ostatnio zmieniony sob mar 13, 2010 12:56 przez Rafał 21, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » sob mar 13, 2010 13:02

To ja może się podepnę. Doczytałem w internecie, że do sodowania wystarczy pistolet do piaskowania, zbiornik i wydajny kompresor. Dowiedziałem się też, że sodowanie jest dużo szybszą metodą oczyszczania od piaskowania. A jak to wygląda ze zużyciem ścierniwa? Ile +/- kg węglanu sodu potrzeba na oczyszczenie całego pojazdu wielkości mk2, mk3 (podłoga + karoseria z zewnątrz).



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » sob mar 13, 2010 14:01

To ja może się podepnę. Doczytałem w internecie, że do sodowania wystarczy pistolet do piaskowania, zbiornik i wydajny kompresor
MarcinWLKP, najprościej u źródła za ile i ile??? Na pewno wiedza ile wchodzi na m% wszystko!! :grin: Podstawa to kompresor!! http://www.armtech.pl/index2.php?id=7
Ostatnio zmieniony sob mar 13, 2010 16:04 przez Rafał 21, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » sob mar 13, 2010 14:10

Rafał 21, Sprzęt jest, chęci są, umiejętności pewnie też, bo sodowanie wygląda na prostszą sprawę niż piaskowanie, tylko w okolicy nie mam nikogo kto się tym zajmuje, a w razie czego wolałbym zamówić raz zamiast domawiać i płacić kilka razy za wysyłkę :bigok:



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » sob mar 13, 2010 14:33

MarcinWLKP pisze:kto się tym zajmuje, a w razie czego wolałbym zamówić raz zamiast domawiać i płacić kilka razy za wysyłkę
MarcinWLKP, dlatego zaproponowałem źródło!!. Na pewno Ci doradza jak i ile! I najważniejsze ile za Kg. itp. jak Ci zostanie 3-4 kg. to z piaskujesz [sodujesz] Cos innego :grin: http://www.armtech.pl/index2.php?id=7


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » sob mar 13, 2010 15:24

Wybacz, widocznie nie wyświetlił mi się link. Też znalazłem tą firmę w googlach, w poniedziałek zadzwonię i zapytam co i jak :bigok:



K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Post autor: K@mil_mk3 » sob mar 13, 2010 15:33

... re=related


"Miałem kiedyś ja malucha lecz przesiadlem z niego sie... teraz Golfiem 3 śmigam"

Awatar użytkownika
cichy64
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: cichy64 » ndz mar 14, 2010 19:50

MarcinWLKP, to napisz co ci powiedza przez ten telefon.

Rafał 21, pkt za linka i duzo info

jak bym mial gdzie pozyczyc kompresori reszte tego sprzetu to bym tesz kilka kilo kupil i sobie sam zrobil cala karoserie:)

wyczytalem na necie ze ta metoda suchym lodem jest droga i malo efeektywna ...

znalazlem na allegro aukcje na ktorej sie koles oglasza co soduje karoserie ale to dlamnie za drogo troszke _> http://allegro.pl/listing/search.php?sg ... =sodowanie

[ Dodano: 14 Mar 2010 18:56 ]
Rafał 21, masz jakis namiar do tej firmy z krakowa ?? z checia zadzwonie i zapytam se ile by chcieli za wysodowanie auta.


A dzies w okolicy wroclawia nie ma jakiejs firmy co sie tym zajmuje ??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=409990

K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Post autor: K@mil_mk3 » ndz mar 14, 2010 20:10

cichy64 pisze:nalazlem na allegro aukcje na ktorej sie koles oglasza co soduje karoserie ale to dlamnie za drogo troszke _> http://allegro.pl/listing...tring=sodowanie
co myslisz ze za darmo ktos to zrobi i jeszcze swoje materiały da gratis... piaskowanie tez bedzie drogie napewno w 1000 ciezko bedzie sie zamknac


"Miałem kiedyś ja malucha lecz przesiadlem z niego sie... teraz Golfiem 3 śmigam"

MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » ndz mar 14, 2010 20:17

K@mil_mk3, dokładnie, materiał swoje kosztuje, godzina pracy też, a z karoseria jest trochę zabawy (zakamarki, spawy itd)



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » ndz mar 14, 2010 20:44

cichy64 pisze:Rafał 21, masz jakis namiar do tej firmy z krakowa

Kraków
ul. Łużycka 53
Tel: +48 514 709 019
Tel2: 782 313 717


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości