Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

facetoface
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw maja 31, 2012 14:14

Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: facetoface » sob paź 06, 2012 09:10

Witam, mam w golfie lewa strone do roboty, dokladniej drzwi kierowcy i lewe tylne. Ktos mi gwozdziem przejechal po nich, ze jest gruba kreska a do tego w drzwiach kierowcy jest duze wgniecenie. I teraz moje pytanie brzmi czy lakierowac to czy kupic poprostu drzwi pod kolor ? (lc9z). Sklaniam sie ku kupnie a potem dac auto do polerki, nie bedzie widac jakiejs roznicy?



Awatar użytkownika
halabala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt paź 27, 2009 21:28
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: halabala » sob paź 06, 2012 19:49

z tym to roznie jest akurat zalezy jak trafisz , kolezka kupowal do volvo drzwi blotnik pod kolor i u niego bylo wszystko okej , ale moze ktos wiec cos wiecej to niech pisze



Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: Maximus-83 » sob paź 06, 2012 20:09

Co jeżeli miałeś już inne elementy obok tych drzwi malowane czyli błotniki? Kupisz nowe i kolor pasować nie będzie. Ja bym malował, a jak będziesz sprzedawał kiedyś samochód to kupcowi zawsze możesz pokazać na zdjęciach dlaczego malowałeś.


Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: skaktus » ndz paź 07, 2012 02:26

Masz auto z PL, kupisz części z auta z Hiszpanii (słońce itp) i efekt jaki jest chyba nie muszę mówić...



Awatar użytkownika
silver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: czw lis 17, 2011 13:16

Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: silver » pn paź 08, 2012 11:20

Raczej mk4 to niewiele sprowadzanych jest z Hiszpanii, częściej Niemcy, Holandia, UK więc tym bym się nie przejmował

Jak masz możliwość to szukaj ori elementów w kolorze


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=439313" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KubaMek
Sprzedam Opla
Sprzedam Opla
Posty: 342
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 12:28
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: KubaMek » pn paź 08, 2012 12:19

silver pisze:Jak masz możliwość to szukaj ori elementów w kolorze

Też jestem tego zdania a jak trafisz możesz znaleźć gołe drzwi za ok. 100zł i przekładasz tylko graty ze swoich.

A drzwi możesz poszukać w swojej okolicy żeby podjechać i porównać ew kolory.

Zobacz ile jesteś do przodu przy cenie jaką powie Ci lakiernik.



Oliwier90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt gru 23, 2011 13:28
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: Oliwier90 » pn paź 08, 2012 22:24

Kupuj w kolorze elementy! Ja tak zrobilem i jestem zadowolony ;) Musialem wymienic przedni blotnik bo rudy go zjadal przez felerna gabke od srodka.



BUDZIK1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr cze 27, 2012 21:20

Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: BUDZIK1 » wt paź 09, 2012 18:59

Ja, na Twoim miejscu wolałbym oddać do malowania elementy a nie kombinować bo rzadko się zdarza że lakier będzie pasował do tego co masz a tak to lakiernik dopasuje pomaluje i będzie to jako wyglądało i większa pewność że efekt będzie fajny ;)



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: piotrek233 » wt paź 09, 2012 20:37

Ja wymieniałem zderzak tył MK4, kupiłem pod kolor z auta UK, cena śmieszna, dosłownie grosze. Różnicy nie widać a jestem pedantem. Kuzyn kupił klapę do Passata B5 w kolorze też bardzo zadowolony. różnicy nie widać. Oddasz do lakiernika to już duży wyczyn znalezienie dobrego ale i dobrze trzeba zapłacić, niestety większość w naszym pięknym kraju to malarze- drzwi pomalują byle jak, będziesz nie zadowolony, nie wiadomo czy się do pracy przyłożą, nie wiadomo czy ruda nie wyjdzie za jaki czas. Ja polecam brać w kolorze z własnego doświadczenia, kupisz porządne drzwi w kolorze będziesz zadowolony. Wiadomo trzeba poszukać, ale się opłaca.



facetoface
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw maja 31, 2012 14:14

Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: facetoface » sob lis 03, 2012 14:37

Panowie takie pytanie. Zakladajac, ze kupilem drzwi w kolorze i dajmy na to, ze minimalnie sie roznia, np. jedne sa bardziej wyplowiale itd. Jesli dam cale auto w polerke, da to cos? Bedzie to jednolite ?



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: piotrek233 » sob lis 03, 2012 16:10

Ja jak pisałem kupiłem zderzak, kuzyn klapę i różnicy w kolorze/odcieniu nie ma. Chyba ze drzwi kupiłeś już malowane przez lakiernika, nie w oryginalnym kolorze. To nawet jak będziesz robił polerkę to różnica w odcieniu będzie.



facetoface
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw maja 31, 2012 14:14

Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: facetoface » ndz lis 04, 2012 07:47

Kupilem w oryginalnym kolorze. Mam kod lakieru lc9z czarna perla, kiedys ktos mi powiedzial, ze ciezej dobrac czesc pod taki kolor. Nie wiem czy to prawda czy nie.



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: piotrek233 » ndz lis 04, 2012 13:54

Nie wiem, u mnie jest zielony lakier u kuzyna był srebrny i różnicy nie ma na żadnym aucie.



szreku87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 21:47

Lakierowac czy kupic element pod kolor?

Post autor: szreku87 » pn lis 05, 2012 01:20

A ja mam takie pytanie bo chcę pomalować cały samochód bo wiadomo ma swoje lata i rdza go niestety nie ominęła, a pytanie jest następujące co będzie lepszym rozwiązaniem
-- zająć się wszystkimi ogniskami korozji, położyć podkład, lakier i itd.

-- czy pomalować go farbą/lakierem przemysłowym, oczywiście najpierw trzeba go wypiaskować

ale co jest bardziej trwałe, czy dużo grubsza jest warstwa przemysłówki od normalnego lakieru??
czy się w ogóle tak można to zrobić ??


SzRekU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości