Polerowanie felg na aucie

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

Polerowanie felg na aucie

Post autor: Aivars » wt kwie 16, 2013 23:30

siema,

Przygotowuje felgi na sezon i jestem w trakcie polerowania rantow. Na YT mozna znalezc filmiki z polerowania jak felga jest zalozona na aucie, auto uniesione w gore, wbity np 2bieg i przykladanie papierkow sciernych. Stosowal ktos taka metode? Pomijam mozliwosc 'spadniecia' auta na ziemie, ale czy w przypadku uniesienia jednego kola mechanizm roznicowy w dupe nie dostaje mocno? Czas polerowania jednej felgi to pewnie kilka godzin. Podnosic moze oba kola na raz? Jak ze smarowaniem silnika wtedy? Przegrzanie silnika przy sprawnym wentylatorze i termostacie raczej w gre nie wchodzi. Moze to metoda zbyt chalupnicza itp itd, ale po prostu budzet nie pozwala na oddanie felg do jakiegos zakladu, a czas nagli ;) Stosowal ktos taka metode? Blizszych informacji nie moglem znalezc, wiec postanowilem zalozyc temat. Pozdro! :)


ain't low enough.

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Odp: polerowanie felg na aucie !

Post autor: k3fir » wt kwie 16, 2013 23:38

Byś się wstydził takie rzeczy pisać... Zdejmij koła i ręcznie zrób, jakąś tragedię chcesz zrobić? Na yt rozpraszają się i wała w ścianę też tak zrobisz? :)



Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

polerowanie felg na aucie !

Post autor: Aivars » śr kwie 17, 2013 00:16

Zdaje sobie z tego sprawe bardziej niz Ci sie wydaje. Jednak to czy 'wstyd' czy nie, to juz mnie malo obchodzi. Pytam o konkrety i oczekuje konkretnych odpowiedzi, bez umoralniania ;) :pub:


ain't low enough.

Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Polerowanie felg na aucie

Post autor: kaczor4011 » pt kwie 19, 2013 17:15

Ja tak polerowałem moje pierwsze felgi, podłożysz kliny pod tylne koło i przednie opuszczone , zaciągniesz ręczny i jest ok, auto najlepiej postawić na szerokim klocku. Delikatnie puszczaj sprzęgło żeby autem nie bujnęło. Aha i pozdejmuj wentylki bo uderzenie w palec nie należy do przyjemnych :)
PS Ja polerowałem na IV biegu, na wolnych obrotach. Na jeden rant wychodziło jakieś 20km jak dobrze pamiętam :helm:


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

Re: Polerowanie felg na aucie

Post autor: Aivars » ndz kwie 21, 2013 01:59

kaczor4011 pisze:Ja tak polerowałem moje pierwsze felgi, podłożysz kliny pod tylne koło i przednie opuszczone , zaciągniesz ręczny i jest ok, auto najlepiej postawić na szerokim klocku. Delikatnie puszczaj sprzęgło żeby autem nie bujnęło. Aha i pozdejmuj wentylki bo uderzenie w palec nie należy do przyjemnych :)
PS Ja polerowałem na IV biegu, na wolnych obrotach. Na jeden rant wychodziło jakieś 20km jak dobrze pamiętam :helm:

Dzieki bardzo! :pub:


ain't low enough.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości