Świecące podwójne kierunki US

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

czajnior20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lip 08, 2010 19:12
Lokalizacja: Strzegom

Świecące podwójne kierunki US

Post autor: czajnior20 » sob lip 04, 2015 02:37

Witam. Przerabiam lampy w moim mk4. Kupiłem kierunki (chce mieć dwa w jednej lampie) i chce podłączyć żeby świeciły na stałe, a podczas włączania migacza, migały. Problem jest w tym, że siedziałem dosyć długo nad tym, szperałem po internecie ale nigdzie nie ma żadnego poradnika itd. Chodzi mi o coś takiego:
Obrazek

Próbowałem:
-minus od kierunku, plus od postojówki
-minus od postojówki, plus od kierunku

Wyszło mi tak że jak podłączyłem jeden kierunek i włączyłem światła postojowe to świecił kierunek i postojówka a podczas włączania migacza migał sam kierunek (o to mi chodzi) tylko problem był taki że na zegarach cały czas zielona strzałka się paliła a podczas włączania awaryjnych piszczał czujnik od włączonych świateł i otwarych drzwi :/ a gdy podłączyłem drugi kierunek nie świeciło w ogóle.

Jestem słaby w elektryce więc proszę o wyrozumiałość. Wszystkie tematy z forum przeczytałem związane z moim pytaniem lecz nigdzie nie jest to jasno napisane. Przypominam również o tym że chce mieć dwa kierunki w jednej lampie.

Pozdro i licze na szybką odpowiedź :)



czarny92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lut 14, 2012 23:47
Lokalizacja: Ostrów Maz

Świecące podwójne kierunki US

Post autor: czarny92 » sob lip 04, 2015 09:57

Musisz kupić żarówki dwuwłóknowe :bajer:



czajnior20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lip 08, 2010 19:12
Lokalizacja: Strzegom

Świecące podwójne kierunki US

Post autor: czajnior20 » sob lip 04, 2015 16:51

Dzięki za odpowiedź. Jeżeli kupie takie żarówki, wystarczy zrobić tak jak robiłem wcześniej, czyli plus od postoju minus od kierunku i bd to wszystko jakoś działało ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Świecące podwójne kierunki US

Post autor: Qto » sob lip 04, 2015 17:15

nie wiem co z tym minusem kombinujesz...światła sterowane są plusami, minus jest minus - taki sam czy to przy postoju czy przy kierunku. Mając żarówkę dwuwłóknową podłączasz minus (dowolny), plus z postoju i plus z kierunku.

Można zrobić też na zwykłej żarówce tak aby przy postoju było słabsze światło, przy kierunku mocniejsze - trzeba użyć rezystora i diody. Lub jeśli przy włączonym kierunku ma być odcinane zasilanie z postoju...trzeba zrobić układzik który to zrealizuje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości