[mk3] polerka pokrywy zaworów

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

[mk3] polerka pokrywy zaworów

Post autor: Bossman » czw gru 07, 2006 19:20

witam,

czy pokrywa zaworów jest z aluminium, czy da się ją jakoś ładnie wypolerować domowymi sposobami?? jeśli tak to robić to tak jak opisujecie to w przypadku polerki felg ??
dzięki za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt kwie 20, 2007 14:03 przez Bossman, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Westwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:13
Lokalizacja: UK

Post autor: Westwood » czw gru 07, 2006 19:45

Witam :bigok:

Jeśli chodzi o polerowanie pokrywy zaworów, to ja bym zaczął od papieru ściernego 320 do aluminium. Następnie 600, 800, 1200. Później należy zakupić papier wodny, i zaczynać polerkę od tysiączka. Pamiętaj, że polerować już należy tylko pod jednym kątem (nie robić kółek, itp.) W górę i w dół bo nie wyjdzie to ciekawie. następnie polerować 1200, 2000 i 2500 oczywiście wodnym. Na koniec można użyć pasty polerskiej (nawet TEMPO) i cieszyć się wypolerowaną pokrywą zaworów. Ja mam tak wypolerowane tarcze zegarów i jest :bajer:



Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » czw gru 07, 2006 20:07

Dzięki Westwood :pub:
A jak juz ją wypoleruje to należy czyms to pokryć?? Chodzi mi o to, czy temperatura silnika nie będzie miała złego wpływy na polerwowaną powierzchnię?
P.S. Czy te wszystkie rzeczy typu papiery wodne itp bez problemu dostanę?....w jakim sklepie?? :otepienie:
pozdrawiam



Awatar użytkownika
maaks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 751
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 21:13
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: maaks » pt gru 08, 2006 17:27

Westwood pisze:Ja mam tak wypolerowane tarcze zegarów i jest
masz może fotki tych zegarów??


[img]http://www.maaks.pl/gfx/baner-maaks.jpg[/img]
WLEPKI NISKO SZEROKO I INNE - chętni pisać na priw
www.maaks.pl <-- AEROGRAFIA ZAPRASZAM
MOJE ex AUTKO http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63407&postdays=0&postorder=asc&start=0
mk3 -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214351&start=0

Awatar użytkownika
Wegiel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1207
Rejestracja: pn lis 08, 2004 02:22
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Wegiel » pt gru 08, 2006 19:33

Bossman pisze:A jak juz ją wypoleruje to należy czyms to pokryć?? Chodzi mi o to, czy temperatura silnika nie będzie miała złego wpływy na polerwowaną powierzchnię?
jedynie to moze z czasem sie utleniac i wtedy wystarczy pasta przeploerowac (Tempo lub Automax) i po sprawie i dalej mozna sie cieszyc blaskiem silnika!
Bossman pisze:P.S. Czy te wszystkie rzeczy typu papiery wodne itp bez problemu dostanę?....w jakim sklepie??
pozdrawiam
w kazdym sklepie z artykulami do lakierowania powinni miec lub Castorama! a paste to w wiekszosci motoryzacyjnych i stajach paliw!


Obrazek
Był Golf III 1.8 G-STYLE ----------- Był Passat B5 1.8T AirRide ----------- Jest Audi typ43

Awatar użytkownika
Westwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:13
Lokalizacja: UK

Post autor: Westwood » pt gru 08, 2006 20:56

Możę trochę przesadzę, ale nie ma dużej różnicy do niklu. Wygląda ciekawie. A co do lakierów, to nie znalazłem żadnej ciekawej która będzie się trzymać przy wysokiej temperaturze. Raz na jakiś czas poleruje pastą tempo lekko ścierną jest ok. Muszę sobie zakupić jakiś aparat cyfrowy, to wtedy prześle ci zdjęcia zegarów. Są ok, tylko nie wiem ile jadę :) Trzeba zaznaczyć skalę i oddać do złotnika żeby wygrawerował cyferki. Nie polecam naklejek typu: Białe tarcze lub RS. Moim zdaniem troche zalatuje wioską (tylko założyć gumiaki, trochę słomki i się lansować). Ewentualnie tarcze indyglo.

[ Dodano: 08 Gru 2006 20:06 ]
A jeśli chodzi o papier ścierny, to kupisz go w każdym sklepie (prawie każdym) motoryzacyjnym, budowlanym czy markecie. Kup po 3 arkusze jednego rodzaju, pastę tempo lekko ścierną (lub inną pastę polerską) Kawę Maxwell House lub jakąś mocniejszą i noc albo 2 są twoje :)



Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » pt gru 08, 2006 21:37

Westwood,
Kawę Maxwell House lub jakąś mocniejszą i noc albo 2 są twoje
Mam złamaną rękę więc chyba więcej niż 2 nocki zarwę, no ale autko i tak się kurzy w garażu więc powolutku i może coś z tego będzie....mam nadzieję ,ze chociaż nie będzie gorzej jak jest:) to będzie "mój pierwszy raz" jeśli chodzi o polerkę :) jak cosik mi wyjdzie to się pochwalę fotkami

dziękuję Wam za pomoc i pozdrawiam :pub:


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Westwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:13
Lokalizacja: UK

Post autor: Westwood » sob gru 09, 2006 23:44

Dekielek od Polówki:

Obrazek



Awatar użytkownika
Malinowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: wt maja 23, 2006 15:23
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: Malinowy » śr gru 13, 2006 01:25

witam ja polerowałem u siebie kolektor całkiem niezle wyszedł. Jesli bedziesz poelrował to kup sobie szmane lub filc na wiertarke i bedzie ci łatwiej. Wiadomo papierkiem to polecisz ręcznie ale efekt koncowy to mozna wygłaskać szmatą. Co do pasty to polecam auto maxx ona nie rysuje wręcz przeciwnie nadaje ładny poysk Miłej praci zycze Pozdrawiam tu kilka fotek z mojej pracy http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=812586#812586


www.cultstyle.pl

Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » śr gru 13, 2006 01:33

bardzo łądnie to wyglada u Ciebie Panie Malinowy :)
Ja jestem na etapie gromadzenia papieru sciernego, znaczy dzisiaj zakupiłem juz te rodzaje ktorych nie posiadalem, pasty jescze nie kupilem, czesc osob poleca paste tempo, kupie co bedzie dostepne, a szmatę owinę na rękę zamiast na wiertarke, zobaczymy co to wyjdzie, boje sie,ze rozkrece, przytargam pokrywe do domu i po godzinie machania i bez widocznych efektow się załamię i na tym sie skonczy polerka:)

p.s. gdyby Ci sie znudziłą skórzana tapicerka, to bardzo chętnie się z Tobą zamienię :jezor:

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Malinowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: wt maja 23, 2006 15:23
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: Malinowy » śr gru 13, 2006 01:43

jeśli chodzi o moje skórki to chyba juz zostaną u VR-ku bo sa naprawde ładne :) a co do polerki to mówie ci bez wiertarki nie podchodz ręcznie to sie zajebiesz i zniechecisz do polerowania przynajmiej ja mam takie zdanie, zresztą sam zobaczysz jak zaczniesz polerować. czekam na efekty i Pozdrawiam


www.cultstyle.pl

Awatar użytkownika
Westwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:13
Lokalizacja: UK

Post autor: Westwood » śr gru 13, 2006 17:41

Z wiertareczką oczywiście, że będzie łatwiej i szybciej. Ale ja ręcznie jechałem, i żem się naj...ał, ale jak zobaczysz efekt końcowy, to będziesz zadowolony z siebie i nie zniechęcisz się do polerek. Wręcz przeciwnie (będziesz chciał więcej rzeczy mieć wypolerowanych).
witam ja polerowałem u siebie kolektor całkiem niezle wyszedł
Fajnego masz Golfika. Dużo pali ? :-) W VR6 wygląda to bosko, bo kolektor jest tam duży (zresztą jak wszystkie inne podzespoły :-) )
Co do pasty to polecam auto maxx ona nie rysuje wręcz przeciwnie nadaje ładny poysk
Też polecam tą pastę, ale również polecam pastę TEMPO (nie znam lepszych, i innych nie polecam). To już kwestia gustu.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
!greq
Forum Master
Forum Master
Posty: 1282
Rejestracja: pn lut 14, 2005 17:03
Lokalizacja: vwśląsk.pl
Kontakt:

Post autor: !greq » śr gru 13, 2006 18:44

Westwood pisze:Dekielek od Polówki:
łądnie sie to prezentuje . :D mmm



Awatar użytkownika
Wegiel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1207
Rejestracja: pn lis 08, 2004 02:22
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Wegiel » śr gru 13, 2006 20:34

HEHE DOBRA POLERKA NIE JEST ZLA!


Obrazek
Był Golf III 1.8 G-STYLE ----------- Był Passat B5 1.8T AirRide ----------- Jest Audi typ43

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości