VW Scirocco mk1

Modele Volkswagenów w róznych skalach
Awatar użytkownika
Yamakashi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw lut 18, 2010 16:24
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

VW Scirocco mk1

Post autor: Yamakashi » czw gru 23, 2010 14:19

Tak , ale wg mnie to urealnienine modelu :)edit:zrób rozpórki :)


CONTINENTAL ContiEcoContact CP 195/65 R15 91V Z NOWYM STALAKIEM ORI VW SPRZEDAM !!!!

Awatar użytkownika
kubcor
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2769
Rejestracja: śr paź 29, 2008 16:12
Lokalizacja: SZY
Kontakt:

VW Scirocco mk1

Post autor: kubcor » czw gru 23, 2010 21:54

Realizm modelu polega na urealnieniu części wyglądu, a nie mechaniki pojazdu. Jakbym miał tak urealniać to bym musiał zrobić też silnik odpalany na kluczyk, który by spalał normalnie paliwo i może jeździł jeszcze co? :jezor: Poza tym kręcą się koła? Nie ma gleby.



Awatar użytkownika
Yamakashi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw lut 18, 2010 16:24
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

VW Scirocco mk1

Post autor: Yamakashi » pt gru 24, 2010 11:41

Nie rób sceny :D Liczą się upy xD Jednak ja bym zrobił kręcone koła :P


CONTINENTAL ContiEcoContact CP 195/65 R15 91V Z NOWYM STALAKIEM ORI VW SPRZEDAM !!!!

Awatar użytkownika
DeicidE
Serpent In The Engine
Serpent In The Engine
Posty: 212
Rejestracja: śr lis 25, 2009 11:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

VW Scirocco mk1

Post autor: DeicidE » sob gru 25, 2010 22:25

Rozumiem kolegę.
Ruchome koła to czasami strzał w kolano, szczególnie przy dużych i ciężkich modelach jak ten.
Same chcą jeździć i czasami zjeżdżają z półek :rotfl: :panna:
Z kolei skręcane koła to już inna filozofia :hmm:
Tracimy w takim przypadku na idealnym odwzorowaniu szczegółów zawieszenia - moim zdaniem warto :pub:



Awatar użytkownika
kubcor
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2769
Rejestracja: śr paź 29, 2008 16:12
Lokalizacja: SZY
Kontakt:

VW Scirocco mk1

Post autor: kubcor » sob gru 25, 2010 23:00

Niestety skręcane także nie będą bo mechanizm łącznia dwóch przednich kół ze sobą idzie niefortunnie, a dokładnie w miejscu poprawnie zrobionego kolektora wydechowego 4-2-1.



Awatar użytkownika
Yamakashi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw lut 18, 2010 16:24
Lokalizacja: Łosice
Kontakt:

VW Scirocco mk1

Post autor: Yamakashi » czw gru 30, 2010 20:59

Jak chcesz :D Ja mam patent na kręcone się koła w takich modelach :D


CONTINENTAL ContiEcoContact CP 195/65 R15 91V Z NOWYM STALAKIEM ORI VW SPRZEDAM !!!!

p4q
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 28, 2010 21:03

VW Scirocco mk1

Post autor: p4q » czw gru 30, 2010 21:36

Co tu dużo gadać... świetna fura :D



Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

VW Scirocco mk1

Post autor: Badyl » ndz sty 02, 2011 16:27

kubcor,
nie przesadzaj. Jeśli robisz ruchome podłokietniki i zagłówki, to może warto pomyśleć o kołach. A po za tym nie myl pojęcia modelu i makiety... Iw więcej ruchomych części tym model ciekawszy i bardziej realistyczny. Osobiście nie wyobrażam sobie, żeby w moim nie kręciły się kola.


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
kubcor
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2769
Rejestracja: śr paź 29, 2008 16:12
Lokalizacja: SZY
Kontakt:

VW Scirocco mk1

Post autor: kubcor » ndz sty 02, 2011 16:48

No to sobie wyobraźcie, że w większości modeli, które oglądacie koła się nie kręcą... Powiedzcie mi jedną rzecz. Po kiego grzyba mają się kręcić? Chcecie się modelami bawić i brum brum po dywanie? Przy ruchomych kołach bardzo łatwo o "zjazd" modelu z półki, a ciężko o dobrą glebę i stałe, proste, ładne ułożenie się kół. W tym modelu jeżeli miałyby się kręcić to za każdym razem gdy ktoś by go ruszył, koła byłyby inaczej... Mocowanie felg na "piaście" jest zrobione tak, że koło się "kolebie". Nie będzie ruchomych kół i tyle :helm:



Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

VW Scirocco mk1

Post autor: Badyl » ndz sty 02, 2011 17:18

Wiesz można i tak. Są modele, które mają kręcące się koła, gleby do tego zawieszenie na sprężynach i wyglądają przy tym obłędnie. Więc nie mów, że to bez sensu, tylko że nie chce Ci się nad tym popracować, bo efekt jest nie widoczny na zdjęciach... Wielu modelarzy robi rzeczy, których wogóle nie widać , ale robią to bo lubią wymyślać i tworzyć nowe wyzwania techniczno-manualne, zaskakiwać nimi innych jak to zawsze jest na zlotach i spotach prawdziwych wozidełek, albo w podobnych działach. Nie tylko się chwalić jak coś wygląda na zdjęciach. Rozumiem Cię i absolutnie nie potępiam, ale proszę... nie mów że to głupota, bo równie dobrze można by powiedzieć to samo o całym tym dziale :kac:


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
kubcor
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2769
Rejestracja: śr paź 29, 2008 16:12
Lokalizacja: SZY
Kontakt:

VW Scirocco mk1

Post autor: kubcor » ndz sty 02, 2011 18:06

Nie chce mi się? Stary odpowiem Ci tylko tyle, że popatrz na plany w moim mk2 1:18. Cały zawias łącznie z płytą od podstaw, będą amortyzatory, tarcze fototrawione, zaciski, przewody itd. Więc proszę Cię nie mów mi, że mi się nie chce. W tamtym modelu też się nie będą kręcić. Zawieszenie całe będzie zrobione, łącznie z amortyzatorami i całym osprzętem, ale koła nie będą się kręcić bo to jest nie potrzebne, a wyglądu nie dodaje, lol tak trudno to zrozumieć, że nie uznaję tego? Napisałem wyraźnie moje powody dlaczego tego nie zrobię.
Tak na marginesie, uwielbiam ludzi, którzy namiętnie komentują i umieją krytykować zawzięcie, bo mają zamysł, że model może być idealny, a tak naprawdę mają zero własnej praktyki. Posiedzisz w modelach tyle co inni, to będziesz wiedział, nie co można zrobić, ale co jest sensowne. Wszystko można zrobić jeśli się ma chęci, ja je mam, bo ani nie ma drugiego takiego Scirocco na świecie, ani mk2, w którym ktoś poszedł na takie mody.

Zaczniesz robić swój model, zaczniesz rozumieć rzeczy, o których Ci mówię i wyciągniesz z nich swoje wnioski ;) Jeżeli masz takie, a nie inne pomysły, nie potępiam, lecz gorąco zachęcam. Zawsze sprawdź możliwości modelu, ja sprawdziłem i wiem, że ten model nie jest tak dobry do przeróbki jak plastiki Fujimi, Tamyii czy Aoshimy, więc nie biorę się w nim za skręcane koła. Ten model ma wyglądać, a nie jeździć. Mk2 rozyebałem całe, żeby zrobić w nim wszystko od podstaw, tak samo jak będzie z zieloną Jettą w 1:24. Skończmy ten niepotrzebny spam, bo nie od tego jest ten dział.

Życzę wszystkim jak najwięcej modeli w tym 2k11 roku ;)



Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

VW Scirocco mk1

Post autor: Badyl » ndz sty 02, 2011 18:26

wiesz kubcor ale ja modele sklejałem jak ty jeszcze w pieluchy... wiesz co he he


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
kubcor
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2769
Rejestracja: śr paź 29, 2008 16:12
Lokalizacja: SZY
Kontakt:

VW Scirocco mk1

Post autor: kubcor » ndz sty 02, 2011 18:28

Ok ale sklejać, a przerabiać to co innego, a jeszcze co innego robić prawie od podstaw. Pokaż coś na forum, to wtedy będziemy oceniać.



Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

VW Scirocco mk1

Post autor: Badyl » ndz sty 02, 2011 18:49

Może i coś pokaże, ale za nim to... to pewnie minie jeszcze z 3 miechy :lol: na razie od ponad miesiąca"buduje" karoserie do mojego koraska, bo dopiero uczę się w metalach


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości