[Kartonowy] Omron Porsche 962C

Modele Volkswagenów w róznych skalach
Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

[Kartonowy] Omron Porsche 962C

Post autor: shift » śr sty 09, 2008 23:30

Sory, że to nie vw, ale ma te same korzenie :helm: Model niestety czeka cierpliwie na ukończenie, zaczęłem go już jakiś czas temu, jednak modele kartonowe mają to do siebie, że są strasznie czasochłonne, a ja obecnie nie mam na to zbytnio czasu. Kiedy go ukończe? nie wiem. Szacuje, że czas jaki mi jeszcze potrzebny to ok 75 godzin (zgadza się, 3 bite doby) zatem pewnie potrwa to kolejne 2 lata. Model czeskiej firmy Mega Graphic wykonany w skali 1:24, pare elementów uwaloryzowałem, jak skrętne za pomocą kierownicy koła, obracające się tarcze w zaciskach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Troche części mi jeszcze zostało :bigok:
Obrazek Obrazek Obrazek

Cóż więcej, poprostu kocham kartony ;) żaden plastik nigdy im nie dorówna :green_fuck:
szkoda tylko, że tak mało dobrze opracowanych pojazdów cywilnych zostało wydanych.
Za wszelkie komentarze będe wdzięczny :pub:



Awatar użytkownika
nevwille
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 09, 2007 18:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: nevwille » czw sty 10, 2008 18:33

to wszystko z kartonu? :goof: nieżle do kartonu nie miał bym cierpliwości :grin: supcio to mosz :grin:


[img]http://img263.imageshack.us/img263/6747/nafora.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Jusia
Rock'n'Roll Queen
Rock'n'Roll Queen
Posty: 3967
Rejestracja: śr maja 10, 2006 17:38
Lokalizacja: KrakóVW
Kontakt:

Post autor: Jusia » czw sty 10, 2008 20:57

przy kartonie to chyba najważniejsza jest precyzja i duuuużo cierpliwości :bajer: i patrząc na wielkość to jeszcze spore zdolności manualne :bajer:


Nocne Mary SE :los2:

Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » czw sty 10, 2008 21:53

Jusia pisze:przy kartonie to chyba najważniejsza jest precyzja i duuuużo cierpliwości :bajer: i patrząc na wielkość to jeszcze spore zdolności manualne :bajer:
Wszystko się zgadza, nie mniej jednak ważne jest doświadczenie z modelami kartonowymi. Ten model jest dosyć trudny z uwagi na dość dużą ilość drobnych elementów i bez sklejenia paru łatwiejszych modeli nawet nie podchodź :bigok: Jestem oczywiście amatorem, ale troche tych modeli skleiłem (od dziecka się tym interesuje). Mam na swoim koncie również pare "plastików" i żaden nie dał mi tyle frajdy co "karton", cóż zależy kto co lubi. Najgorsze jedynie w kartonach jest wykonywanie dużej ilości identycznych drobnych elementów (jak np. oczka gąsienicy czołgu).
Obrazek
Moim marzeniem w dziedzinie modelarstwa jest wykonanie któregoś z okrętów wydawnictwa SHIPYARD.



Awatar użytkownika
Interceptor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 22:46
Lokalizacja: KatoVWice

Post autor: Interceptor » czw wrz 04, 2008 00:57

Podziwiam twoją cierpliwość . Ja bym chyba nie dał rady ..........


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]. FOR- \(Oo)==o==(oO)/ -EVER
www.hotsport.laa.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości