Pytania i odpowiedzi

Modele Volkswagenów w róznych skalach
Awatar użytkownika
kubcor
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2769
Rejestracja: śr paź 29, 2008 16:12
Lokalizacja: SZY
Kontakt:

Pytania i odpowiedzi

Post autor: kubcor » ndz sty 09, 2011 17:38

Może jeszcze frytki do tego? :grin: Przecież jak są modele mk2 do sprzedania to widać co z nimi jest i jakie są... Modele mk2 to zły wybór dla kogoś kto chce się "pobawić". Każdy model mk2 czy to Fujimi, czy to Revell, czy to Polistil jest w trzech furtkach, Polistil jako jedyny z nich to metal, ale wykonaniem nie grzeszy. Otwierają się w nim drzwi i ciężko go też dostać. Po prostu musisz raczej zrezygnować z otwieranych elementów, owszem możesz wyciąć je i robić zawiasy, ale to nie jest robota dla kogoś kto chce się "pobawić" ;) Takie rzeczy często są ciężkie do zrobienia nawet ludziom siedzącym w temacie. Poza tym myślisz, że robilibyśmy wszystkie te przeróbki w mk2/mk3 jakby były do kupienia "gotowce"? Widziałeś modele mk2 z otwieraną maską, ale to nie jest oryginalnie tylko po przeróbce, jak w wielu modelach na tym i innych forach modelarskich. ;) Jeżu przejrzyj trochę dział i zobacz jakie modyfikacje są robione w tych modelach, często też są pokazane tzw. In-Box'y czyli jak model wygląda zaraz po otwarciu pudła...

Ogólna rada, jeśli chcesz się pobawić to kup sobie model mk4 Bburago i na nim poćwicz. Model ten jest tani i dostępny w szerokim zakresie, co oznacza, że nawet jak coś zrobisz nie tak(co często występuje u nowicjuszy ;) ) to nie będzie wielkiej szkody... Wracając do mk2 to wg. mnie najlepszy jest Fujimi, lecz jeśli chcesz mieć 5 furtek, szeroki zdeś czy front z Jetty musisz to wszystko zrobić sam. Model ten trzeba też pomalować samemu oraz pomalować farbkami lampy itd. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda "porządna" przeróbka mk2 Fujimi, zobacz temat ksiadzt'a w tym dziale ;)



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Pytania i odpowiedzi

Post autor: shift » ndz sty 09, 2011 19:48

kubcor pisze:Widziałeś modele mk2 z otwieraną maską, ale to nie jest oryginalnie tylko po przeróbce
revell :bigok:



dawidjj22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 16:51

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: dawidjj22 » ndz sty 09, 2011 22:06

A ja mam takie pytanie trochę nie na temat. Skąd wy bierzecie te wszystkie modele,części do nich itp.... Miesiąc temu zobaczyłęm wasze modele i zakochałem się w nich :) Jeśli możecie podajcie jakieś linki lub jeśli macie na sprzedaż coś typu VW Scirocco mk1,golf(wszystkie modele),passat itp to piszcie bo jestem zainteresowany ;)



Fred_VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob gru 18, 2010 18:09

Pytania i odpowiedzi

Post autor: Fred_VW » ndz sty 09, 2011 22:48

Ludzie czytajcie :x
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=29&t=25469" onclick="window.open(this.href);return false;



dawidjj22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 16:51

Pytania i odpowiedzi

Post autor: dawidjj22 » ndz sty 09, 2011 23:18

Dzięki i sorry a skąd części ?:) I w jakiej skali polecacie?


Sorry za tak głupie pytania ale jestem zielony



Awatar użytkownika
kubcor
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2769
Rejestracja: śr paź 29, 2008 16:12
Lokalizacja: SZY
Kontakt:

Pytania i odpowiedzi

Post autor: kubcor » pn sty 10, 2011 13:20

No to trzeba czytać, a nie pisać... Było już pisane tyle razy, że aż boli, że części w większości robimy sami, felgi jedynie się kupuje. Teraz odpowiadam na kolejne pytanie, z czego te części robić? Polistyren i szpachla.

Shift mk2 Revella, to nie mk2 :hehe: Wymiary to to słabo trzyma, nie mówiąc już o zabawkowym wyglądzie :helm:



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Pytania i odpowiedzi

Post autor: shift » pn sty 10, 2011 14:09

kubcor, nie przesadzaj, oprócz paru szczegółów (napewno hokej i klamki) nie jest chyba aż tak źle,



Awatar użytkownika
kubcor
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2769
Rejestracja: śr paź 29, 2008 16:12
Lokalizacja: SZY
Kontakt:

Pytania i odpowiedzi

Post autor: kubcor » pn sty 10, 2011 15:12

Powiem Ci tak, nigdy nie pragnąłem tego mk2 od Revella, choć wiele razy widziałem, macałem... Fujimi dużo lepiej go odwzorowało...
W Revellu jest jak dla mnie makabra... Spasowanie części, te tylne "wbite" lampy, szpary między częściami, ociosana wnęka na rejestracje z tyłu, za cienka i za bardzo wystająca listwa nad wnęką, tylny pas pod zdesiem, to nie wiem z czego wytrzasnęli, zdesie mają za duże przetłoczenia, nadkola za szerokie, tunel przy lewarku zmiany biegów za szeroki, no i ten płaski jak po dzwonie przód, a nie wygięty jak to ładnie w Fujimi, o hokeju nie wspomnę bo sam napisałeś i o wielu, wielu sprawach ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedyne co mi się zawsze podobało w mk2 Revella to podwozie, zresztą w każdym Revellu jest ono dobre, tak samo w moim Scirocco.
Ogółem mam wiele mk2 Fujimi i nie ma tych baboli, jest pięknie odwzorowany tylni pas pod zdesiem, przód jest jak w 1:1 ładnie wygięty, lampy tylne dużo ładniej spasowane, nadkola bardzo dobrze zrobione itd. ;)



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Pytania i odpowiedzi

Post autor: shift » pn sty 10, 2011 15:47

a ogólnie którego fujimi polecasz, bo tam też jest chyba parę ich?



Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Pytania i odpowiedzi

Post autor: Jeżu » pn sty 10, 2011 16:54

shift, no ja znalazłem tego rabit GTi 16V mk2 i takie żółte chyba z dzielona szybka w drzwiach :chytry: a ten modle co na zdjeciu to jest fujimi bardzo elegancko zrobiony :chytry:


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

dawidjj22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 16:51

Pytania i odpowiedzi

Post autor: dawidjj22 » pn sty 10, 2011 17:35

Jakiej firmy farby polecacie do malowania?:D



Fred_VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob gru 18, 2010 18:09

Pytania i odpowiedzi

Post autor: Fred_VW » pn sty 10, 2011 18:22

Spray:
-Motip

Modelarskie:
-Tamiya,
-Pactra



corrado-fun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr gru 02, 2009 20:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Pytania i odpowiedzi

Post autor: corrado-fun » pn sty 10, 2011 18:26

chodzi ci o spray'e czy o farbki modelarskie? Jeśli o spraye to spokojnie możesz używać Motipa, a jeśli o farbki to polecam humbrole emalia tylko że je trzeba rozrabiać z rozcieńczalnikiem konsystencja powinna że po wymieszaniu w sam raz tzn . farbka powinna skapywać nie za wolno to znaczyło by że jej za gęsta, ani nie za szybko bo to znaczyło by że jest za rzadka , musi być w sam raz :)


Volkswagen das Auto.

Awatar użytkownika
kubcor
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2769
Rejestracja: śr paź 29, 2008 16:12
Lokalizacja: SZY
Kontakt:

Pytania i odpowiedzi

Post autor: kubcor » pn sty 10, 2011 18:34

Jeżu, to na zdjęciach to Revell fachowcu :jezor: Przecież pisałem jaki nieudany jest.
shift, tak jest kilka, ale to wszystko jest to samo tylko z innego koloru plastiku odlane i inne części w pudle. Rabbit jest z czarnego, GTI starego typu z żółtego, a rajdówki z białego ;) Każdy zestaw różni się kalkami, grillami, szybami, lusterkami i felgami. Porównując GTI starego typu(żółte) z Rabbitem(czarnym) no to GTI ma szyby boczne "żagle", lustra starego typu i grille na wąskie żeberko. Rabbit, ma szyby boczne pełne, lusterka nowego typu i grille na szerokie żeberka. A tak to wszystkie są takie same, tzn. w każdym zestawie buda jest taka sama, szyby, zderzaki, wnętrze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości