pomocy !!!

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

zen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 05, 2007 03:55
Lokalizacja: malopolska
Kontakt:

pomocy !!!

Post autor: zen » sob maja 05, 2007 04:13

witam. jestem posiadaczem mk 1 cabrio i chialem cos z tym zrobic jednak najtanszym kosztem, wiec znalazelem na allegro chyba, zawieszenie kompletne tzn 4sprezyny prawdopodonie60/80 o ile takie oznaczenie jest mozliwe :grin: + 4 amory o skroconym skoku za 700 wiec myslalem ze bedzie ok, jednak problem pojawia sie dosyc szybko sprezyny sa widac krotsze, jednak amortyzator ma tak twardosc jak seryjny(mierzone sila miesni) i na domiar zlego rozpreza sie jak seria.. ok idzmy dalej, dokupilem do przodu nowe poduszki do kompletu oraz tuleje kapturki na sprezyny zostaly stare, wiec teraz mozntaz, skladam to a tu o dziwo sprezyny sa tak krotkie ze nawet nie musze ich sciskac aby calos poskladac, wchodza luzno wiec gorne pduszki zakrecam bez problemu gdyz nie napieraja na nie sprezyny, calos wyglada conajmniej dziwnie, jeseli mialo to byc twardzsze i nizsze zawieszenie. prosze pomozcie, bo nie wiem czy to normalneczy jakis bubel mi ktos pocisnal. pozdrawiam gg 6012757

[ Dodano: 05 Maj 2007 04:15 ]
zen, tak wyglada sprawa z przodu, a tyl nie zapowiada sie lepiej



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » sob maja 05, 2007 09:59

z tego co piszesz, to wychodzi, że sprężyny są faktycznie 80/60 ale amorki są seryjne
miałem kiedyś podobną sytuacje z autem koleżki... ja radziłbym pozbyś sie tego i kupić cały kit (jak coś to mam 60/40 na sprzedaż :) )



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » ndz maja 06, 2007 11:20

Łuki pisze:ja radziłbym pozbyś sie tego i kupić cały kit
Popieram. Jeździłem na springach i zwykłym amorku = tragedia.



Awatar użytkownika
*daniel*
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: wt sty 24, 2006 12:15
Lokalizacja: z garażu
Kontakt:

Post autor: *daniel* » ndz maja 06, 2007 12:14

też jeżdziłem na seryjnym amorze i sportowych springach i byłą katastrofa :grrr: dokup sportowe amory i bedzie ok :bajer: ale zprawdż może jakiś szpec poucinał zwoje w tych springach żeby z 40/40 zrobic z 80/60 są też tacy artyści :kupa:


moje byłe mk3 GTD SPECIAL
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81913&postdays=0&postorder=asc&start=480
obecny dupowóż passat b4 kombi na gwincie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261704&postdays=0&postorder=asc&start=90

zen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 05, 2007 03:55
Lokalizacja: malopolska
Kontakt:

Post autor: zen » ndz maja 06, 2007 23:35

tzn tak ja nie wiem czy te amorki to seria, jednak posiadam obawy czy sa sportowe, poniewaz skrecajac przod tzn mcphersona w seryjnym zawiasie aby zalozyc gorne poduszki amora nalezalo sprezyne calkiem mocno scisnac zalozyc poduszke dorecic i rozprezzyc sprezyne, a gdy skladalem to to nalozylem sprezyne nie uzywajac sciskow, poprostu teleskop amora wychodzi na wysokosc jak w serii i ta sprezyna jest slabo docisnieta, nie wiem czy to jest zle czy dobrze, a kupilem caly komplet jako nowy sportowy o to przylkad stronki z podobnym zawiasem http://moto.allegro.pl/item191458588_za ... 60_60.html



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pn maja 07, 2007 07:43

z Twojego opisu wychodzi, że masz serie amortyzator na krótkiej sprężynie
poszukaj oznaczeń na amortyzatorze i wtedy można myśleć co dalej, ale w obecnej sytuacji będzie dobijało Ci zawieszenie i wkońcu może wyrwać amortyzator, albo go uszkodzić... albo kupuj krótsze amortyzatory od Mentosa (VenomcarZ) albo pchaj to co masz i kup cały kit



zen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 05, 2007 03:55
Lokalizacja: malopolska
Kontakt:

Post autor: zen » pn maja 07, 2007 18:34

tzn tak oznaczenie na na amortyzatorze evostvwo7h



Awatar użytkownika
Marcel 08
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pn paź 16, 2006 18:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marcel 08 » pn maja 07, 2007 20:47

wcale nie ma tragedii i da sie na tym jezdzic .... nie jest to ideał, ale jak chcesz TANIM KOSZTEM to mozna to zrobic, ale amortyzator seryjny ci padnie szybciej

bardzo fajnie współpracuje zestawa GT CUP bez regulacji twardości cos podobnego jak pokazujesz powyzej ;)

tutaj masz 2-3 opinie n/t zawieszenia http://www.mk1cabrio.mojeforum.net/viewtopic.php?t=74


[b]ZAPRASZAMY NA -> [/b] www.08PSS.pl

Wyjazdy integracyjne dla firm WWW.ENJOYIT.PL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości