Mk1 cabrio 2,0 16v syncro

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Dj_rabor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr maja 23, 2007 01:02
Lokalizacja: Wrocław

Mk1 cabrio 2,0 16v syncro

Post autor: Dj_rabor » ndz wrz 23, 2007 01:42

Nie spotkałem się z tym tematem więc go zakładam.
Ze względu na moje uczucie jakim darzę golfa mk1 cabrio nie chcę kupować golfa 2 4x4 dlatego wpadłem na pomysł zmontowania cabrio 2,0 16v syncro !
Jak myślicie czy w cabrio był by duży problem przełożyć z mk2 syncro przełożenie napędu?
Nie spotkałem się jeszcze z 1 cabrio 4x4 a ponieważ mój golfik idzie do żyda ;( To planuję zakup drugiego który ma być jedyny w swoim rodzaju! Serce już mam 2,0 16v :) I pozytywny był by napęd 4x4 w cabrio!



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » ndz wrz 23, 2007 13:42

Dj_rabor, ciekawe to brzmi, mkI cabrio + syncro. sam tez jeszcze nie slyszalem ale dla chcecego nic trudnego. choc bedzie cie duzo roboty czekac. juz samo poprowadzenie walu na tyl. mkI nie bylo wogole takiego rozwiazanie wiec bedziesz musial improwizowac. dalej tylni most tez trzeba upchnac. a o tych z pozoru malutkich problemach co sie pojawiaja w miare prac to juz nawet nie wspominam. ale jesli masz duzo samozaparcia to zycze powodzenia i zycze wytrwalosci


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
ŁySymk1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt maja 30, 2006 21:54
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: ŁySymk1 » ndz wrz 23, 2007 15:31

4x4 do cabrio - a co beziesz w teenie tym latal :hmm: no chyba ze potrzebujesz do przeniesienia bardzo duzej mocy :hmm:

Pozatym napewnoo nie bedziesz mogl go posadzic na glebe :jezor:

Ale mozliwe napewno to jest - podejzewam ze bedzie problem z wlozeniem do mk1 :chytry:


mk1 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56197
[b] www.Q3M.pl - zapraszam :) [/b]

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » ndz wrz 23, 2007 21:47

a-wykonalne
gdzie upchnąć przeniesienie napędu przód/wał/tył ?
oczywiście, że można zrobić wszystko, tylko, że będą to takie koszta i taki zlepek, że...



Dj_rabor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr maja 23, 2007 01:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dj_rabor » pn wrz 24, 2007 17:13

Dzięki za odp. Kurcze mam 18 lat zachorowałem na mk1 cabrio ale, że jestem miłośnikiem tuningu chcę stworzyć autko jedyne w swoim rodzaju. Na razie mam mało praktyki i mało jeszcze wiem dlatego błądzę i szukam czegoś czego jeszcze nikt nie wymyślił!
Na razie wciąż szukam mk1 cabrio z 1990 - 1992 r szukam po prostu maksymalnie zdrowej budy żeby silniczek o mocy ok 150 koni podobno więcej nie jej nie rozwalił !
Ale z ciekawości zajrzę pod spód mojego gofra i się z orientuje gdzie ewentualnie to miejsce znaleść :)
Ostatnio zmieniony pn wrz 24, 2007 17:21 przez Dj_rabor, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » pn wrz 24, 2007 21:01

Dj_rabor, zamiary masz zacne ale to bardzo konkretny projekt i przupuszczam ( popraw mnie jesli sie myle) moze cie przerosnac. Jesli nie jestes mechanikiem z duzym doswiadczeniem to mozesz sobie nie poradzic. jesli chcesz miec cos wyjatkowego to wloz do tego mkI cabrio tego KR-a i tez bedziesz jednym z nielicznych ktorzy na takiego moda sie zdecydowali. Dopiesc taki projekt a napewno nie bedzie brakowac osob pelych podziwu twej pracy. Bo na samym przeszczepie "serca" nie powinno sie skonczyc. cale oprzyrzadzenie, przeniesienie napedu, hamulce, zawieszenie to wszystko to bedzie spory wydatek, nie tylko finansowy ale i intelektualny i silowy. Jesli zrobisz bajeczna mkI z takim silnikiem mozesz wtedy podniesc stopien trudnosci i jako nastepny porjekt zrobic mkI Cabrio Syncro :grin:


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pn wrz 24, 2007 22:08

malutki pisze: wloz do tego mkI cabrio tego KR-a i tez bedziesz jednym z nielicznych ktorzy na takiego moda sie zdecydowali
tu sie akurat mylisz i to bardzo mocno :)
najpierw kup kolego to mk1, a potem zobaczysz co dalej... mierz siły na zamiary



Awatar użytkownika
kolyada
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lip 16, 2009 15:29
Lokalizacja: Małopolska

Mk1 cabrio 2,0 16v syncro

Post autor: kolyada » śr sty 05, 2011 21:50

Takie znalazłem:) http://www.vwgolfmk1.org.uk/modules.php ... ic&t=59494" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości