[Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Vanitum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr cze 20, 2012 09:24

[Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: Vanitum » wt cze 11, 2013 10:35

Przycisk dachu działa po zgaszeniu stacyjki.
Masz awaryjne otwieranie dachu w bagażniku - na lewej ścianie bocznej bagażnika jest takie plastikowe kółeczko... za tym kryje się zawór awaryjnego otwierania dachu. Niemniej jednak polecam najpierw sprawdzić czy nie poszedł któryś z bezpieczników - jeśli pompa w ogóle nie reaguje na przycisk. może to problem z elektryką.



Ewa1313
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 16, 2013 14:35

[Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: Ewa1313 » śr cze 12, 2013 12:06

hej, dzięki, mój schemat bezpieczników a raczej tablica z bezpiecznikami w opisie nie miała że jest bezpiecznik od dachu, więc myślałam,że może coś bezpośrednio przy pompie się znajduje. Dopiero jak znalazłam inny schemat to w opisie było,że któryś tam numer (inaczej u mnie opisany) odpowiada za dach, niby bezpiecznik był ok, ale zamieniłam z włącznikiem wycieraczek i magicznie zaczął działać /wycieraczkom też nie zaszkodziłam,więc może tylko brak styku był. dzięki!
u mnie jakoś dziwnie to otwieranie działa, bo muszę na włączonej stacyjce najpierw sprzęgło włączyć i puścić, dopiero wyłączyć kluczyk i wtedy działa.



Vanitum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr cze 20, 2012 09:24

[Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: Vanitum » pt cze 14, 2013 09:08

A próbowałaś bez wciśnięcia sprzęgła? U mnie jest tak, że jak wsiadam do auta, to muszę włączyć i wyłączyć stacyjkę, ale jak kończę jazdę to wystarczy że zgaszę silnik i wyłączę stacyjkę (zostawiając kluczyk w stacyjce) i mogę operować dachem.



Ewa1313
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 16, 2013 14:35

[Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: Ewa1313 » pt cze 21, 2013 22:17

dzięki Vanitum za wskazówki...masz rację,działa bez sprzęgła...tylko,że u mnie już nic kurka nie działa...dach się nie otwiera, aku się rozładowuje...bez elektryka z prawdziwego zdarzenia nie ujedziemy ze złomkiem za daleko...
boszzz a już tak blisko sprzedaży bm-ki byłam...bym sobie niezłe kuku zrobiła, bo od nas na wsi niczym się człowiek nie wydostanie jak nie ma własnego transportu.
pozdrawiam.



kaizen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 10, 2013 15:41

[Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: kaizen » ndz cze 23, 2013 09:35

witam wszystkich, to mój pierwszy post.
Mam na imię Paweł i od 5 dni jestem posiadaczem VW Golfa III cabrio :)
Jaki olej hydrauliczny wlać do układu podnoszenia/opuszczania dachu? to jest jakiś specjalny olej czy wystarczy zwykły hydraulik?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
bimer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: czw lut 21, 2008 22:25
Lokalizacja: Dębica

[Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: bimer » czw cze 27, 2013 22:38

Siema Ja zalałem układ płynem do wspomagania kierownicy Febi 06162 i daszek śmiga aż miło :)



jucek_l17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:10

[Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: jucek_l17 » ndz cze 30, 2013 16:52

przeciez to bardzo prosta kontrukcja, w wiekszosci przypadkow, jesli nie ma wyciekow, zebatka w pompie do wymiany.



Davcio1211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 29, 2013 16:17

[Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: Davcio1211 » czw maja 15, 2014 16:41

Siemka

Sorki za odkop ale nigdzie nie mogę znaleźć info.
Mam mk3 cabrio 97r i wielki problem z dachem. Niestety przestał działać z niewiadomych przyczyn. Po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje. Czytałem wyżej że jest gdzieś jakiś przekaźnik od instalacji dachu, ale gdzie go znajdę ?? Co mogę jeszcze sprawdzić ??

Liczę na odp

Pozdrawiam



Macej5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 28, 2014 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

[Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: Macej5 » czw maja 15, 2014 23:15

Przekaźnik znajduje się pod kanapą na środku



Awatar użytkownika
blond_venus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 13, 2014 23:42

[Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: blond_venus » pt sie 14, 2015 00:22

cześć :) odkopuje,żeby nie powielać...
no więc albo mi kuna przegryzła przewody hydrauliczne w elektrycznym dachu , albo gdzieś musi być coś nieszczelne, bo olej wycieka... moje pytanie - gdzie kupię takie przewody (żadne chinskie podróby) , czy każdy mechanik będzie umiał mi je zmienić bez spartolenia? :jezor: a może to jest tak proste,że sama dam radę wymienić? (wtedy proszę o instrukcje) :cool:

wie cos ktoś ? pozdrawiam



Awatar użytkownika
bimer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: czw lut 21, 2008 22:25
Lokalizacja: Dębica

[Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: bimer » ndz sie 16, 2015 21:43

Sama wymiana przewodów jest bardzo prosta ale kupić będzie gorzej bo pewnie tylko ASO a to koszty dość spore albo używane Możesz też popytać w zakładach gdzie zakuwają węże hydrauliczne ,żeby dorobili nowe Znajomy tak właśnie zrobił i wyszło go to niewiele ponad 200 zeta



syku91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 14, 2016 21:57

Re: [Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: syku91 » wt cze 14, 2016 22:07

Witam.
Mam problem z dachem. Mianowicie dach czasami się otwiera a czasami nie. Zauważyłem że po docisnieciu kluczyka w stacyjka dopiero załapuje jakby coś nie stykalo w stacyjke. Ktoś się orientuje i co chodzi? Jak to zrobić itd.?



profi.vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 26, 2015 16:54

[Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: profi.vw » śr cze 15, 2016 19:45

Sprawdź kostkę stacyjki


Mini R50 B16A
MkIII Cabby ADZ
MKIV Variant ALH
Caddy 2k BLS

CabrioSeb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 20, 2019 13:14
Lokalizacja: Reda
Auto: Mk 3Cabrio
Silnik: AFT
Kontakt:

Re: [Problem] Otwieranie dachu w golf III Cabrio

Post autor: CabrioSeb » sob cze 20, 2020 21:42

Tez mam problem z dachem i zastanawiam się co to może być klikając przycisk dach wogle nie reaguje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości