[MK4 Cabrio] Pytanie odnośnie dachu.

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Macej5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 28, 2014 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

[MK4 Cabrio] Pytanie odnośnie dachu.

Post autor: Macej5 » pt mar 14, 2014 23:54

Witam!
Posiadam golfa 4 cabrio i bardzo bym chciał zrobić żeby otwieranie dachu było możliwe przy odpalonym silniku. Jakieś pomysły jak to zrobić? Posiada może ktoś jakiś schemat elektryki od dachu?



Awatar użytkownika
ToJaKijanka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn cze 29, 2015 22:20
Lokalizacja: Bruksela - Bielsk Podlaski

[MK4 Cabrio] Pytanie odnośnie dachu.

Post autor: ToJaKijanka » wt maja 31, 2016 13:17

Siemka i z góry sorki za taaaaki odkop.

Przeglądając forum (żeby nie zakładać nowego tematu) trafiłem na ten temat i chętnie bym się podpiął pod pytanie.
Czy jest taka możliwość? Żeby dach można było otwierać przy odpalonym silniku?

Był bym wdzięczny za odpowiedzi.


Nowy nabytek -> MK6
viewtopic.php?f=94&t=620885

Awatar użytkownika
aigner
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw mar 14, 2013 14:37

Re: [MK4 Cabrio] Pytanie odnośnie dachu.

Post autor: aigner » wt maja 31, 2016 14:22

Jest taka opcja. Brat zrobił mi to w jakieś 2 minuty.
Oto instrukcja, którą gdzieś kiedyś znalazłem:

Golf Cabrio – usunięcie blokady otwierania dachu

Z tyłu pod kanapa znajduje się przekaźnik sterujący elektrycznym dachem. Przekaźnik ten wygląda niestandardowo, Jakby 2 przekaźniki połączone w jeden. Od wewnątrz patrząc znajduje się jeden cieniutki kabelek (u mnie kolor szary) i idzie on w progu od strony kierowcy aż do stacyjki. W momencie włożenia kluczyka do stacyjki tan kabelek dostaje (+) i wtedy dopiero działa przycisk zamykania dachu.

Jest kilka możliwości :
podłączyć na krótko= pod kanapą w przekaźniku spinamy na krótko plus który idzie do przekaźnik z naszym (szarym) kabelkiem odpowiadającym z zamykanie.
(Przycisk działa niezależnie czy kluczyk jest w stacyjce czy nie. Można otwierać i zamykać w dowolnym momencie )

Podłączenie przy stacyjce= wyciągamy kabelek z sterowania dachu który znajduje się w wtyczce od stacyjki i podłączamy go do dowolnego (+) np. z ręcznego, z przycisku od szyb tylnik, lub przycisku od podgrzewania szyby.
( Dach działa tylko z włożonym kluczykiem w stacyjce, Sterowanie dowolne- na zgaszonym i zapalonym silniku)

Można też podłączyć dodatkowo pod jakis przycisk dla zabezpieczenia .
Tak jak Ja użyłem przycisku od blokowania szyb tylnych. (Gdy kluczyk jest w stacyjce i guzik jest wciśnięty mogę sterować dachem w dowolnym momencie)

Powodzenia :-)



Awatar użytkownika
ToJaKijanka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn cze 29, 2015 22:20
Lokalizacja: Bruksela - Bielsk Podlaski

[MK4 Cabrio] Pytanie odnośnie dachu.

Post autor: ToJaKijanka » wt maja 31, 2016 15:06

Zbawco mój! :D

Dzięki Ci bardzo za te informacje, dzisiaj wieczorem będę coś kombinował! Mam nadzieję że coś z tego wyjdzie.


Nowy nabytek -> MK6
viewtopic.php?f=94&t=620885

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości