mk IV czym czyścić dach

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Mgost90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: sob sty 11, 2014 09:32
Lokalizacja: Pomorze

mk IV czym czyścić dach

Post autor: Mgost90 » czw cze 19, 2014 18:09

witam zakupiłem piękne cabrio pytanie czym zlikwidować to paskudztwo ? czy są jakieś specjalne preparaty ? jeżeli tak to jakie ? dziękuje za pomoc :)

foto

Obrazek



Awatar użytkownika
kamilex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 14:50
Lokalizacja: Wielkopolska

mk IV czym czyścić dach

Post autor: kamilex » pn cze 23, 2014 16:41

jaki to dach szmaciany czy ten ala skórkowy??? No i co on takiego ma bo na zdjęciu nie widzę nic??? byłeś gdzieś na karcherze??? a jak nie to podejrzewam że płyn do plandek samochodowych tylko mocno rozcieńczony, czyni cuda tylko uważaj na lakier, choć myślę że chwila na myjce wystarczy!!!
A tak apropo nie słyszałem o specjalnej chemii do dachów, podpowie ktoś??? choć i tak mi to nie potrzebne bo mam nowy szmaciany dach który jest chyba jedną z najlepszych opcji i słyszałem że długo wytrzymują!!!


Kto może jak nie golfiorze!!!
Kupię ori projektory hella w dobrej cenie do golfa mk3...
Moje czerwone cabrio...
Wbijajcie i komentujcie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=543910" onclick="window.open(this.href);return false;

Mgost90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: sob sty 11, 2014 09:32
Lokalizacja: Pomorze

Re: mk IV czym czyścić dach

Post autor: Mgost90 » wt cze 24, 2014 18:58

kamilex pisze:jaki to dach szmaciany czy ten ala skórkowy??? No i co on takiego ma bo na zdjęciu nie widzę nic??? byłeś gdzieś na karcherze??? a jak nie to podejrzewam że płyn do plandek samochodowych tylko mocno rozcieńczony, czyni cuda tylko uważaj na lakier, choć myślę że chwila na myjce wystarczy!!!
A tak apropo nie słyszałem o specjalnej chemii do dachów, podpowie ktoś??? choć i tak mi to nie potrzebne bo mam nowy szmaciany dach który jest chyba jedną z najlepszych opcji i słyszałem że długo wytrzymują!!!

jest to z drzew klonowych syrop zaschnięty próbowałem wanishem i nic nie schodzi naszorowałem sie na myjce nie byłem bo boje sie ,ze uszkodze, myslałem urzadzeniu do prania tapicerek samochodowych ?



Awatar użytkownika
kamilex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 14:50
Lokalizacja: Wielkopolska

mk IV czym czyścić dach

Post autor: kamilex » wt cze 24, 2014 20:11

ja cały czas jeżdżę na myjnie bezdotykowe i nic się nie dzieje, wierz mi!!! jedyne na co uważaj to tylko jak myjesz styk szyby z dachem, bo jak będziesz miał źle spasowany dach do ci trochę pocieknie, oczywiście jak będzie dobrze spasowany to też może ale na pewno tylko pare kropel się przedostanie, więc warto jechać, to sprawdzisz przy okazji dach :-) A skoro to jest: ''drzew klonowych syrop zaschnięty'' to zakupiłbym płyn do plandek do tirów i odpowiednio rozcieńczył a potem karcherem potraktował!!! Ale ja się nie znam więc nic nie polecam... Poszperam trochę w necie bo mnie też może to kiedyś spotkać że stanę pod jakimś h... drzewem...


Kto może jak nie golfiorze!!!
Kupię ori projektory hella w dobrej cenie do golfa mk3...
Moje czerwone cabrio...
Wbijajcie i komentujcie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=543910" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kamilex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 14:50
Lokalizacja: Wielkopolska

mk IV czym czyścić dach

Post autor: kamilex » czw lip 17, 2014 20:24

I co tam??? wyczyszczone???


Kto może jak nie golfiorze!!!
Kupię ori projektory hella w dobrej cenie do golfa mk3...
Moje czerwone cabrio...
Wbijajcie i komentujcie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=543910" onclick="window.open(this.href);return false;

Mgost90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: sob sty 11, 2014 09:32
Lokalizacja: Pomorze

Re: mk IV czym czyścić dach

Post autor: Mgost90 » pt lip 18, 2014 16:17

kamilex pisze:I co tam??? wyczyszczone???

witam :) no niestety po praniu tapicerki odkurzaczem niczym nie pomogło , myjką ciśnieniową również nie pomogło



Mgost90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: sob sty 11, 2014 09:32
Lokalizacja: Pomorze

Re: mk IV czym czyścić dach

Post autor: Mgost90 » wt wrz 09, 2014 14:26

Mgost90 pisze:
kamilex pisze:I co tam??? wyczyszczone???

witam :) no niestety po praniu tapicerki odkurzaczem niczym nie pomogło , myjką ciśnieniową również nie pomogło

ma ktoś jakiś pomysł w załączniku zdjęcie ,
Obrazek



Awatar użytkownika
kamilex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 14:50
Lokalizacja: Wielkopolska

mk IV czym czyścić dach

Post autor: kamilex » wt wrz 09, 2014 23:25

a byłeś może w jakiejś myjni ale gdzie ci ktoś by umył samochód, może coś poradzą, w końcu oni mają jakąś chemie...


Kto może jak nie golfiorze!!!
Kupię ori projektory hella w dobrej cenie do golfa mk3...
Moje czerwone cabrio...
Wbijajcie i komentujcie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=543910" onclick="window.open(this.href);return false;

Mgost90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: sob sty 11, 2014 09:32
Lokalizacja: Pomorze

Re: mk IV czym czyścić dach

Post autor: Mgost90 » wt wrz 16, 2014 19:01

kamilex pisze:a byłeś może w jakiejś myjni ale gdzie ci ktoś by umył samochód, może coś poradzą, w końcu oni mają jakąś chemie...
byłem i nic może ktoś mi coś w końcu poradzi ??? halooo pomocyyyy bo już nie mam na to nerwów



Awatar użytkownika
kamilex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 14:50
Lokalizacja: Wielkopolska

mk IV czym czyścić dach

Post autor: kamilex » wt wrz 16, 2014 22:04

Ogólnie w ten weekend próbowałem ruszyć ten temat z kumplem (pedant w sprawie dbania o lakier i tego typu rzeczy) który też ma cabrio, obiecał że coś poszuka...
A w między czasie otworzyłem katalog który dostałem przy kupnie wosku firmy Maguiar's (efekt widoczny od razu) i znalazłem środek do czyszczenia dachu: "CONVERTIBLE & CABRIOLET CLEANER" (Piszą że czyści nawet plamy po oleju wieć może być dobre) i do konserwacji: "CONVERTIBLE & CABRIOLET WEATHERPROOFER" już uprzedzam twoje pytanie cena za pierwsze 450ml 49,90 a za to drógie 500ml 59,90... Jak chcesz to mam nawet adresz polecanych sklepów tylko podaj mniej więcej lokalizacje...


Kto może jak nie golfiorze!!!
Kupię ori projektory hella w dobrej cenie do golfa mk3...
Moje czerwone cabrio...
Wbijajcie i komentujcie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=543910" onclick="window.open(this.href);return false;

Mgost90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: sob sty 11, 2014 09:32
Lokalizacja: Pomorze

Re: mk IV czym czyścić dach

Post autor: Mgost90 » wt wrz 16, 2014 22:24

kamilex pisze:Ogólnie w ten weekend próbowałem ruszyć ten temat z kumplem (pedant w sprawie dbania o lakier i tego typu rzeczy) który też ma cabrio, obiecał że coś poszuka...
A w między czasie otworzyłem katalog który dostałem przy kupnie wosku firmy Maguiar's (efekt widoczny od razu) i znalazłem środek do czyszczenia dachu: "CONVERTIBLE & CABRIOLET CLEANER" (Piszą że czyści nawet plamy po oleju wieć może być dobre) i do konserwacji: "CONVERTIBLE & CABRIOLET WEATHERPROOFER" już uprzedzam twoje pytanie cena za pierwsze 450ml 49,90 a za to drógie 500ml 59,90... Jak chcesz to mam nawet adresz polecanych sklepów tylko podaj mniej więcej lokalizacje...

w końcu coś konkretnego :) proszę adresy na pw :)



Awatar użytkownika
sympatyk wiatru
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt lut 11, 2014 09:28
Lokalizacja: Warszawa

mk IV czym czyścić dach

Post autor: sympatyk wiatru » śr wrz 17, 2014 11:29

Nie widzę dokładnie na fotce, nawet w zbliżeniu. Ja w moim używałem sonax do czyszczenia i następnie impregnat, też sonax.
U mnie dział ten środek, ale dach bez plam. Tylko zwykłe czyszczenie i impregnacja.
Z tego co widzę twój dach ma plamy jakby żywiczne z drzew?
Mnóstwo cabrioletów na południu Europy ma taki dach - szczególnie tam gdzie dużo takich drzew: sosna, cedr, czy inne iglaki. Szczególnie Włochy, Chorwacja.
Na te plamy nie ma ratunku - jeżeli dach materiałowy. Z dachu winylowego powinno zejść.
Pozostaje jeszcze druga opcja, że plamy sa z pleśni pomiędzy podsufitką i zewnętrznym poszyciem. Na to też nie ma ratunku, pleśń będzie wychodzić praktycznie zawsze.
Niestety, ale w tym przypadku plamy wyglądają właśnie na żywiczne z drzew lub pleśń.


trudno iść przez życie wieloma drogami. co wybierasz?

Mgost90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: sob sty 11, 2014 09:32
Lokalizacja: Pomorze

Re: mk IV czym czyścić dach

Post autor: Mgost90 » śr wrz 17, 2014 14:37

sympatyk wiatru pisze:Nie widzę dokładnie na fotce, nawet w zbliżeniu. Ja w moim używałem sonax do czyszczenia i następnie impregnat, też sonax.
U mnie dział ten środek, ale dach bez plam. Tylko zwykłe czyszczenie i impregnacja.
Z tego co widzę twój dach ma plamy jakby żywiczne z drzew?
Mnóstwo cabrioletów na południu Europy ma taki dach - szczególnie tam gdzie dużo takich drzew: sosna, cedr, czy inne iglaki. Szczególnie Włochy, Chorwacja.
Na te plamy nie ma ratunku - jeżeli dach materiałowy. Z dachu winylowego powinno zejść.
Pozostaje jeszcze druga opcja, że plamy sa z pleśni pomiędzy podsufitką i zewnętrznym poszyciem. Na to też nie ma ratunku, pleśń będzie wychodzić praktycznie zawsze.
Niestety, ale w tym przypadku plamy wyglądają właśnie na żywiczne z drzew lub pleśń.
a pomalować go ?



Awatar użytkownika
sympatyk wiatru
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt lut 11, 2014 09:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: mk IV czym czyścić dach

Post autor: sympatyk wiatru » śr wrz 17, 2014 15:06

Mgost90 pisze:a pomalować go ?
Takiego rozwiązania nie znam i się nie wypowiem. Na pewno materiał jest jakoś fabrycznie farbowany, ale czy zrobisz to sam? I jak wyjdzie?
Moim zdaniem nie realne farbowanie :(
Poza tym jeżeli to pleśń między podsufitką a zewnętrznym pokryciem - to malowanie też nic nie da.
Zobacz jaki masz dach: jeżeli jest taki jakby śliski, skajowy (fachowo to winylowy chyba) to odpada wersja z żywicą z drzew. Zostaje wersja z pleśnią.
Tego typu pokrycia żywica nie przebarwi trwale (na pewno nie sosna, cedr). Chyba, że jakieś inne drzewo?
Jeżeli masz dach materiałowy (tak jakby brezent) to może być zarówno żywica z drzew jak również pleśń.

Z tego co widzę na fotce w zbliżeniu to masz dach winylowy (skaj)? ale nie jestem pewien?
Jeżeli tak to masz pleśń pomiędzy poszyciem. I żadne mycie środkami nic nie da. Trzeba u fachowca od cabrio rozebrać i robić wytłumienie dachu - bo tam może siedzieć pleśń.


trudno iść przez życie wieloma drogami. co wybierasz?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości