Golf cabrio III a IV różnice

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

maniek26gda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 13, 2015 09:17

Golf cabrio III a IV różnice

Post autor: maniek26gda » śr cze 17, 2015 11:56

Witam, mam pytanie do was, czym się różnią te golfy? Wiadomo przenie światła ale dach jest taki sam, tył i lampy widzę, że chyba też? Czy np drzwi, klapa tył od IV pasuje do III?



Awatar użytkownika
krystinho_96
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt sie 05, 2014 01:36
Lokalizacja: Orzesze

Golf cabrio III a IV różnice

Post autor: krystinho_96 » śr sie 05, 2015 23:31

W IV z tyłu jest tablica na zderzaku, a w III na klapie, inna jest kierownica, no i przód. Konstrukcyjnie oba są takie same, w zasadzie golf IV cabrio to tzw. golf 3 i pół, z IV dużo wspólnego nie ma.


Zapraszam do mojego MK3 Cabrio --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=556591

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: Golf cabrio III a IV różnice

Post autor: WichuTM » pn sie 10, 2015 10:53

maniek26gda pisze:Witam, mam pytanie do was, czym się różnią te golfy? Wiadomo przenie światła ale dach jest taki sam, tył i lampy widzę, że chyba też? Czy np drzwi, klapa tył od IV pasuje do III?
Mk4 cabrio to taki mk3 po liftingu. Blacharsko takie same są w sumie tylko drzwi. Dach jest taki sam, chodź z fabryki mk4 wychodziły z materiałem sonnenland, a nie pcv, ale na rynku wtórnym i mk3 z tym sonnenland spotkasz. Silniki te same, chodź archaiczne 1.8 już bardzo rzadko, często są 1.6 AFT, 2.0 AGG na początku, a potem częściej ABA, jest dużo diesli, łatwiej trafić 110 konną wersje. W środku trochę różnic jest, przede wszystkim deska rozdzielcza ma specyficzną strukturę, kierownica jest trójramienna skórzana jak w mk4, włącznik awaryjnych przeniesiony na konsolę nawiewów, są inne tapicerki, licznik, klamki drzwi metalowe i pewnie kikka innych dupereli. Ogólnie poczujesz różnicę jak wsiądziesz do jednego i drugiego. Na pewno mk4 cabrio miały większe wyposażenie w standardzie, już rzadko się spotyka korby, co w mk3 jest bardzo często. Ja bym na Twoim miejscu szukał mk3 z końca produkcji w dobrej wersji wyposażenia, albo jakiejś limitowanej, moim zdaniem wygląda to lepiej niż takie poliftowe.



maniek26gda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 13, 2015 09:17

Golf cabrio III a IV różnice

Post autor: maniek26gda » sob sie 29, 2015 10:18

Dziękuję za pomoc... czyli co do części ew dach drzwi mogę szukać z mk4 cabrio?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości