Woda z tylu pod dywanikiem Golf IV cabrio

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Grzesinek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sie 22, 2020 19:26
Lokalizacja: Rohrbach
Auto: Golf 3 GTi,Golf 3/4 cabrio

Woda z tylu pod dywanikiem Golf IV cabrio

Post autor: Grzesinek40 » sob wrz 26, 2020 13:51

Witam.Tak jak w temacie.Mam duzo wody pod dywanikiem z tylu za pasazerem.Auto stoi pod gorke lekka.Wczesniej tego nie bylo choc tez stal na deszczu. Gdzie jest odplyw dachu? Zdejmowac boczek i tam szukac czy jak? Ktos,cos?



Grzesinek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sie 22, 2020 19:26
Lokalizacja: Rohrbach
Auto: Golf 3 GTi,Golf 3/4 cabrio

Re: Woda z tylu pod dywanikiem Golf IV cabrio

Post autor: Grzesinek40 » pt paź 30, 2020 14:52

Dobra bo widze,ze do odpowiedzi garnie sie tyle ludzi...Wzialem sprawy w swoje rece i okazalo sie,ze przyczyna jest prozaiczna.Otoz uszczelki,ktore sa de facto odplywami troche sie porozsuwaly i woda lala sie do srodka.Pozsuwalem wszystko do kupy,woda sobie plynie i problem rozwiazany. To tak dla potomnosci.



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Re: Woda z tylu pod dywanikiem Golf IV cabrio

Post autor: KoguT » pt paź 30, 2020 15:23

Ktore uszczelki? Powiedz więcej. Przegladnie u siebie👍



Grzesinek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sie 22, 2020 19:26
Lokalizacja: Rohrbach
Auto: Golf 3 GTi,Golf 3/4 cabrio

Re: Woda z tylu pod dywanikiem Golf IV cabrio

Post autor: Grzesinek40 » sob paź 31, 2020 12:53

KoguT pisze:
pt paź 30, 2020 15:23
Ktore uszczelki? Powiedz więcej. Przegladnie u siebie👍
Siema.Wiec masz uszczelki na styku dachu z szybami.To sa defacto odplywy.U mnie od strony pasazera na tylnej szybce lekko sie rozsunely i woda nie splywala do tylu tylko na polowie szyby wlewala sie do srodka. Na myjni to zauwazylem.Wystarczy lekko reka docisnac do siebie te uszczelki i po problemie.Na wszelki wypadek przelalem wszystkie odplywy na podszybiu i z tylu na wysokosci tylnego zaglowka po bokach sa takze odplywy.To tyle.Powodzonka.



Grzesinek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sie 22, 2020 19:26
Lokalizacja: Rohrbach
Auto: Golf 3 GTi,Golf 3/4 cabrio

Re: Woda z tylu pod dywanikiem Golf IV cabrio

Post autor: Grzesinek40 » sob lip 10, 2021 14:54

Wiec problem powrocił i pochyliłem sie nad ta woda bardziej.I juz wiem gdzie problem.Otoz woda za fotelem pasazera i kierowcy bierze sie z odpływow z tyłu.Nawet nie jest problemem ich zatkanie bo u mnie sa drozne.Bardziej mnie dziwi patent VW.Otoz zrobiłem foto ale nie wiem jak je tu wstawic.Ale sprobuje opisac.A wiec za tylnymi boczkami po obu stronach sa tak jakby takie plastikowe zbiorniczki z podłaczonym wezykiem do odpływu wody.Ale nie wiem czemu jest tam jedna mała dziurka do odpływu a po srodku...duza dziura fabrycznie wycieta.Jak po duzym deszczu jest za duzo wody to ona nie nadazy wylac sie przey odpływ i szuka wyjscia gdzie indziej m.in przez ta srodkowa dziure i przez boki tego plastiku choc jest on przykrecony na sruby i dodatkowo uszczelniony czarna masa.No ale po 20 latach pewno ta masa nie trzyma juz tak ładnie wiec uszczelniłem to od nowa silikonem a ta srodkowa dziure zakleiłem tasma i na to silikon.Dodatkowo u mnie sprawe pogarsza fakt,ze auto parkuje pod gorke a odpływ jest dokładnie po drugiej stronie.Dodatkowo sprawdzcie czy pod kanapa z tyłu macie fabryczne kawałki gabki po obu stronach bo one... zatrzymuja wode,ktora jak juz sie wydostanie z tych plastikowych zbiorniczkow to wpływa nam wprost pod nogi pasazerow z tyłu.Uff ale pisania.Moze ktos zrozumiał te moje wypociny a jak macie jakies pytania to słuze rada i fotami.



Grzesinek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sie 22, 2020 19:26
Lokalizacja: Rohrbach
Auto: Golf 3 GTi,Golf 3/4 cabrio

Re: Woda z tylu pod dywanikiem Golf IV cabrio

Post autor: Grzesinek40 » wt lis 09, 2021 14:56

Sprawdycie sobie jeszcze tylna szybe.U mnie rozwulkanizowała sie w miejscach łaczenia z dachem i woda pływała sobie z tyłu na połce.Przysiegam Bogu,ze z dachu w Golfie cabrio bede zaniedługo mogl pisac doktorat.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości