Golf 4 cabrio 2.0 tarcze tył

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Grzesinek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sie 22, 2020 19:26
Lokalizacja: Rohrbach
Auto: Golf 3 GTi,Golf 3/4 cabrio

Golf 4 cabrio 2.0 tarcze tył

Post autor: Grzesinek40 » wt mar 16, 2021 01:55

Panowie jak w temacie.Wymieniłem juz przod ale z tyłu jest problem.Mechanik twierdzi(ja tego nie widziałem),ze musza byc tarcze z łozyskiem i koronka ABS.Z tego co poszperałem po necie to moj Golf ma tzw.tarczopiaste.I z tego co patrzylem to sa te tarcze z koronka ABS ale nie ma tarczy z łozyskiem.Czy mi sie wydaje czy mechanik cos pokickał z ta tarcza razem z łozyskiem?Niech mi ktos pomoze.



Dawca08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt wrz 25, 2018 20:48
Auto: Golf IV Cabrio 1.6 1E7 1998r.
Silnik: AKS

Re: Golf 4 cabrio 2.0 tarcze tył

Post autor: Dawca08 » wt mar 16, 2021 15:58

tarcze tył są zwykłymi tarczami, łożysko i pierścień abs'u znajduję się w jednej "bryle".
Mówiąc w prost, piasta z czopem jest przykręcona do belki, na czop idzie łożysko z koronką (nr. części 1J0614149) i na to wszystko tarcza



Grzesinek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sie 22, 2020 19:26
Lokalizacja: Rohrbach
Auto: Golf 3 GTi,Golf 3/4 cabrio

Re: Golf 4 cabrio 2.0 tarcze tył

Post autor: Grzesinek40 » śr mar 17, 2021 01:37

Dawca08 pisze:
wt mar 16, 2021 15:58
tarcze tył są zwykłymi tarczami, łożysko i pierścień abs'u znajduję się w jednej "bryle".
Mówiąc w prost, piasta z czopem jest przykręcona do belki, na czop idzie łożysko z koronką (nr. części 1J0614149) i na to wszystko tarcza
Dziekuje kolego za rozjasnienie tematu.Widze,ze sam bede musiał zrzucic koło i zabrac sie do roboty.Jak wrzuciłem ten numer co podałes w internet to wyskakuja mi tarcze z piercieniem nadajnika impulsow ABS.Musze to obejrzec na aucie.



Grzesinek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sie 22, 2020 19:26
Lokalizacja: Rohrbach
Auto: Golf 3 GTi,Golf 3/4 cabrio

Re: Golf 4 cabrio 2.0 tarcze tył

Post autor: Grzesinek40 » śr kwie 07, 2021 20:15

No wiec moge napisac jak to wyglada.Moze sie komus przyda. Zdejmujemy zacisk i jarzmo.Nastepnie odkrecamy srube centralnaluzujac zabezpieczenie z zapinki.I tu zonk poniewaz tarcza jest z lozyskiem i ringiem ABS.Trzeba to przeprasowacze starej tarczy do nowej tudziez (jak zrobiłem ja) kupic nowe czesci.Potem wprasowałem u kumpla łozysko i załozyłem koronke ABS-u.No a pozniej składamy wszystko do kupy zusammen.Niestety tarcz kotwicznych nie zmieniłem bo przyszły oczywiscie złe. Odnowiłem tylko te stare.I to tyle.Ten sam system jest tez w Ibizie II.



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Re: Golf 4 cabrio 2.0 tarcze tył

Post autor: KoguT » wt paź 19, 2021 13:22

Dawca08 pisze:
wt mar 16, 2021 15:58
tarcze tył są zwykłymi tarczami, łożysko i pierścień abs'u znajduję się w jednej "bryle".
Mówiąc w prost, piasta z czopem jest przykręcona do belki, na czop idzie łożysko z koronką (nr. części 1J0614149) i na to wszystko tarcza
Niestety kolego mijasz się z prawdą.
Taki układ jest w MK4 a nie w MK4 Cabrio.
Tutaj jest czop przykręcony do belki. A łożyska wprasowuje się w biastę która jest jednocześnie tarczą hamulcową. I na nią od wewnątr zakłada się koronkę od ABSu. To rozwiązanie jest stosowane w MK2 MK3 i MK4 Cabrio bo to technicznie MK3.
Jest możliwe zamontowanie układu podobnego jak w MK4 ale musi pochodzić z któregoś nowszego Polo. Tam jest czop zintegrowany z uszami do jarzma zacisku i na czopie jest piasta z łożyskami. Od MK4 czop z piastą nie podejdzie ponieważ uszy od jarzma są na belce.


Nie ma za co😂👍



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości