Uszczelki w drzwiach. Co zrobić aby wychodziły na zewnątrz.

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Uszczelki w drzwiach. Co zrobić aby wychodziły na zewnątrz.

Post autor: Rafit » wt gru 12, 2006 09:35

Mam taki mały problem, który zauważyłem podczas deszczu jak woda ciurkiem wpływa mi do auta.
Przy zamykaniu drzwi uszczelka tylko do połowy wyskakuje za auto.
Muszę otworzyć szybę i zamknąć, aby wyszła na zewnątrz (Wtedy jest ok).
Jest jakiś patent aby tak się nie robiło? Może ją czymś nasmarować czy coś?



Awatar użytkownika
voytus2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 14:19
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: voytus2 » wt gru 12, 2006 13:28

U mnie jest tak samo tylko ze otworzy szybe i zamkne a ona dalej przepuszcza wode.Mozesz pokombinowac z regulacja klamek ale u mnie osobiscie nic to nie dalo.Kupilem nowy dach i jeszcze nie montowalem ale mam nadzieje ze z tamtym bedzie lepiej :)


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a54438d85717f614][img]http://images2.fotosik.pl/192/a54438d85717f614m.jpg[/img][/url]

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » czw gru 28, 2006 16:12

Nie no dach to mam praktycznie nojka sztuka ;-)
To najwyżej co zamkniecie drzwi będę opuszczał i podnosił szybę :)

EDIT:

Kurcze zaczyna mnie to denerwować :( Nie dość, że musze otwierać i zamykać szybki, aby uszczelka wchodziła na swoje miejsce to do tego i tak nie chodzi do końca, bo blokuje się przy lusterkach i woda dalej sobie wpływa do auta w tym miejscu :(

Obrazek

Co z tym zrobić



adolf 1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:40
Lokalizacja: frombork
Kontakt:

Post autor: adolf 1 » czw gru 28, 2006 23:19

mi w mk1 tez kapie,tak jakby na kolano ;) myslalem ze to kwestia wieku ale widze,ze koledzy w niestarych przeciez mk3 tez to maja. umnie niby uszczelka jest jak powinna,klamki mam dociagniete na maxa i kij,dalej to samo. postoi dluzej na deszczu i pokapuje. a jak niedajboze odmuruje drzwi czy okno to pompa normalnie. i tez mnie to nie bawi ;(



Awatar użytkownika
kolanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:20
Lokalizacja: jarocin/norwich
Kontakt:

Post autor: kolanek » sob gru 30, 2006 02:35

Rafit pisze:Nie no dach to mam praktycznie nojka sztuka ;-)
To najwyżej co zamkniecie drzwi będę opuszczał i podnosił szybę :)

EDIT:

Kurcze zaczyna mnie to denerwować :( Nie dość, że musze otwierać i zamykać szybki, aby uszczelka wchodziła na swoje miejsce to do tego i tak nie chodzi do końca, bo blokuje się przy lusterkach i woda dalej sobie wpływa do auta w tym miejscu :(

[url=http://img72.imageshack.us/img72/5389/img0099df0.th.jpg]Obrazek[/URL]

Co z tym zrobić
przestawic blokade szyby zeby nizej podchodzila, potem podciagnac klamy dachu i gra... a jak sie juz uszczelka odksztalcila przez ciagle dociskanie szybą to jeszcze uszczeleczke proponuje zmienic ;)
milego dlubania



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » sob gru 30, 2006 02:39

No uszczelka jest już porządnie odkształcona i przydałoby się ją wymienić, a ktoś wie jaki może być przybliżony koszt w ASO ?



Awatar użytkownika
Domier
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 698
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Domier » sob gru 30, 2006 13:30

heh kapanie na kolano... jak ja to kocham, a juz najgorzej jak sie chce zapalic i uchylic szybe zeby przez nia petowac... bajecznie, ja moge tylko minimalnie zeby nie puscila uszczelki bo inaczej leje sie do srodka... ech w deszczu palic ciezko



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » sob gru 30, 2006 17:39

Domier pisze:heh kapanie na kolano... jak ja to kocham, a juz najgorzej jak sie chce zapalic i uchylic szybe zeby przez nia petowac... bajecznie, ja moge tylko minimalnie zeby nie puscila uszczelki bo inaczej leje sie do srodka... ech w deszczu palic ciezko
Ja w furce nie jaram, ale fakt że się nie da okna otworzyć w deszcz. Max 2 cm się da



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » ndz gru 31, 2006 01:23

A ktoś wie jak tak uszczelka się nazywa fachowo, bo jak nie będzie za droga to zamówię sobie nowe w ASO :bajer: , lub ewentualnie jakiś zamiennik, ale musze znać numer częsci. Szukam na Etce, ale nie mogę znaleźć która to będzie uszczelka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości