Paliwo z hipermarketów - moje pesymistyczne wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » wt mar 27, 2007 14:25

Adamm pisze:a ja kupowalem na stacji geant'a na ursynowie i sobie chwale :D nie mialem klopotow tak samo moj szef ktory tam tankuje swojego traffica dci :D
Tata tankuje tam Carisme tylko w benzynie tam i chwali sobie tam paliwo.Mówił mi że tam jest najtaniej w Warszawie.Ja tankuje na Neste i jestem zadowolony.Kiedyś na Shellu tylko a teraz patrze gdzie taniej i różnicy nie odczuwam żadnej :bigok:



Awatar użytkownika
Seaman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 21:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Seaman » wt mar 27, 2007 15:19

a w Szczecinie kolo castoramy i geantu na gumiencach tak chrzcili ze 3 lata temu ze szwaby tankujace tam hektolitrami (tanio!!) nie dojechali w jeden dzien do granicy. :grin: nasi raczej tam nie tankowali a jak juz to desperaci. afera sie zrobila jak diabli poszly jakies odszkodwoania... ja rowniez dziekuje dziwnym stacjom, opalom, rzepakom i innej konopinie :green_fuck:



Awatar użytkownika
olo95
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 13, 2007 16:49
Lokalizacja: Guzów k/ Żyrardowa
Kontakt:

Post autor: olo95 » wt mar 27, 2007 20:19

nie ma co oszczędzać ja wolę zapłacić więcej i latać na pewnym paliwku
tankuję Shell V-power Diesel albo BP Ultimate i z klekotem nie ma problemów



Wawro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 04, 2005 00:27
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Wawro » wt mar 27, 2007 21:31

Rok temu zatankowalem na neste w okresie przejśiowym zima-wiosna. Auto dzialało, odpalało normalnie. Ale ździwiłem się bardzo kiedy rano (5.30 rano, kilka stopni mrozu), na prostym odcinku silnik po prostu zgasł. Nie pomogło zapalenie z biegu (kiedy jeszcze się toczyłem ze 100 km/h), po kolei 4, 3 , 2 bieg. Dopiera po kilku minutach na poboczu i kręcenia silnikiem zaszkoczył i do pracy się wyrobiłem. Potem następny przypadek, po przejechaniu 20 kilometrów, znów taka sama przygoda. Potem zatankowałem shella i problem znikł. Od tego czasu neste omijam.
A co do tankowania na tesco. Tankuje moje auta zawsze pod korek. I jakimś dziwnym trafem kiedy tankowalem na tesco wchodziło mi 38 , 39 litrów ropki, a na shellu, bądź BP przy takim stanie paliwa (rezerwa) wchodziło 36 litrow ropki max. Od tesco też się wyleczyłem.


I did it all for the nookie ... :D

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr mar 28, 2007 08:07

Wawro pisze:I jakimś dziwnym trafem kiedy tankowalem na tesco wchodziło mi 38 , 39 litrów ropki, a na shellu, bądź BP przy takim stanie paliwa (rezerwa) wchodziło 36 litrow ropki max.
heh dobre
jest taka stacja paliw na trasie Iława-Ostróda na drodze nr 16 w warm-mazur.,
na której po podniesieniu pistoletu i nie wlaniu ani jednego grama paliwa
już było nabite 0,50 zł :-)


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » śr mar 28, 2007 16:21

ja czasami tankuje w netto jak jest promocja na OR(2,64) i jeżdze bez żadnych problemów.jestem tego zdania ze zamiast kupować gdzieś tania robe lepiej zalać dobry opał albo OR lub zgadać się z jakimś kierowcą tira albo pks'u.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

M.P.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn lut 26, 2007 00:01
Lokalizacja: świdwin
Kontakt:

Post autor: M.P. » wt kwie 03, 2007 20:57

panowie pół na pół i bedzie ok tak jak na 100% ON


Lepiej powoli jechać niż szybko iść

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt kwie 03, 2007 21:13

Wczoraj znajomy wydal 1.5k zl w 1Z za naprawe pompy wtryskowej. Przez rok tankowal rope z orlenu ktora to przywozono do bazy firmy w ktorej pracowal.. Pompa sie zatarla..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

KrisT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 22:44
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: KrisT » wt kwie 03, 2007 21:34

Pompa się zatarła bo paliwko było zbyt "suche" , jakby nie patrzeć kiedyś ropa była znacznie tłuściejsza w dotyku a i zapach był wyczuwalny z większej odległości. A teraz? ropa praktycznie jest bezzapachowa a i kolor jakiś taki blado słomkowy...
Fachowe opracowania mówią że wystarczy dolać do ropy na bak z 3-6l OR aby poprawiło się smarowanie o jakies 30%, bynajmniej dodatek naturalny i spala się doskonale.. :grin:



M.P.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn lut 26, 2007 00:01
Lokalizacja: świdwin
Kontakt:

Post autor: M.P. » wt kwie 03, 2007 22:26

Panowie zdradze małą tajemnice ja jezdże na takim wynalazku powiem tylko że na 10 literków leje 1 rzepaku idzie jak burza nie szkoda pompy zaoszczędze tyle że nowa co rok mozna kupywac zbiornik paliwka kosztuje mnie niecałe 20 zł


Lepiej powoli jechać niż szybko iść

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr kwie 04, 2007 09:53

Gitner pisze:Wczoraj znajomy wydal 1.5k zl w 1Z za naprawe pompy wtryskowej. Przez rok tankowal rope z orlenu ktora to przywozono do bazy firmy w ktorej pracowal.. Pompa sie zatarla..
a jednak z firmowymi też coś nie halo ...

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2007 09:53 ]
KrisT pisze:Pompa się zatarła bo paliwko było zbyt "suche" , jakby nie patrzeć kiedyś ropa była znacznie tłuściejsza w dotyku a i zapach był wyczuwalny z większej odległości.
i co jeszcze ? :chytry: :jezor:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr kwie 04, 2007 13:09

RobertP pisze:
Gitner pisze:Wczoraj znajomy wydal 1.5k zl w 1Z za naprawe pompy wtryskowej. Przez rok tankowal rope z orlenu ktora to przywozono do bazy firmy w ktorej pracowal.. Pompa sie zatarla..
a jednak z firmowymi też coś nie halo ...
Ja wychodze z takiego zalozenia, ze na stacjach zakladowych dochodzi do przekretow, obslugujacy dzieli sie z kierowca paliwem, doleja wody i potem wychodzi, a wiadomo ze zwykly diesel (ciezarowe) pojedzie na smieciach, ale jesli do kogos nie dochodzi ze paliwo moze byc zle nie dociera, to potem sie placi za konsekwencje.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr kwie 04, 2007 13:26

Gitner pisze:
RobertP pisze:
Gitner pisze:Wczoraj znajomy wydal 1.5k zl w 1Z za naprawe pompy wtryskowej. Przez rok tankowal rope z orlenu ktora to przywozono do bazy firmy w ktorej pracowal.. Pompa sie zatarla..
a jednak z firmowymi też coś nie halo ...
Ja wychodze z takiego zalozenia, ze na stacjach zakladowych dochodzi do przekretow, obslugujacy dzieli sie z kierowca paliwem, doleja wody i potem wychodzi, a wiadomo ze zwykly diesel (ciezarowe) pojedzie na smieciach, ale jesli do kogos nie dochodzi ze paliwo moze byc zle nie dociera, to potem sie placi za konsekwencje.

Pozdro
Gitner
no niestety :)

i chyba wiem o kogo chodzi hehe


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Krzysiek W.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1279
Rejestracja: pn mar 05, 2007 11:06
Lokalizacja: Pisz/Białystok

Post autor: Krzysiek W. » śr kwie 04, 2007 13:42

Witam. Jestem z Białegostoku. Wcześniej lałem paliwo z przemytu, i tu jest przemyt i przemyt. Miałem dwa żródła: 1 paliwo od znajomego - samochód był słaby, odpalał z oporem. 2 paliwo z wioski - i tu bezproblemowa eksploatacja, zero problemów. Autko super przyszpiesza, żadnych problemów przy przymrozkach. A teraz mieszam raz kupuje w auchanie, a raz na statoil lub shell. Co do poszczególnych stacji (market,czy markowa ropa), nie odczuwam żadnej różnicy. :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości