Kolejny mocny AAZ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
smadny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lis 02, 2004 10:23
Lokalizacja: VW Silesia Club-Katowice
Kontakt:

Kolejny mocny AAZ

Post autor: smadny » sob cze 30, 2007 17:11

Pragne sie pochwalic iz z dniem dzisiejszym, na slasku pojawil sie kolejny mocny AAZ :goof: , zmianie uleglo: turbo pin od SB :hmm: :satan: , zmiana dawki paliwa, cisnienie doladowania 1 bar :) Auto przyspiesza lepiej, choc szczerze powiem iz, myslalem ze bedzie lepiej ... :grin: od razu chcialem podziekowac SouleR'owi za kilka trafnych porad, ten cisnieniomierz wcale tak glosno nie pyka :P



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz lip 01, 2007 09:04

najmocniejszy na slasku jest moj :P w tym momencie jakies 100+ na seryjnym silniku. doslownie lekko pogrzebana fabryka. daje rade hondzie 1.4 mimo masy, takze nie jest zle. dalsza moc musi poczekac na fmic i pompe 10mm. dodam, ze narazie doladowanie jest tylko 1bar.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz lip 01, 2007 13:12

SouleR pisze:najmocniejszy na slasku jest moj :P w tym momencie jakies 100+ na seryjnym silniku. doslownie lekko pogrzebana fabryka. daje rade hondzie 1.4 mimo masy, takze nie jest zle. dalsza moc musi poczekac na fmic i pompe 10mm. dodam, ze narazie doladowanie jest tylko 1bar.
SouleR a jak z trwałością głowicy a szczególnie uszczelki po głowicą :bajer: Pytałem się w firmie tuningowej ze robia z silnika AAZ ok 100KM tak jak pisaliscie tylko dawkę i cisnienie turbo ustawiają na przyrzadach zeby za bardzo silniczek nie dymił. Poza tym od razu proponuja wymianę uszczelkę pod głowcicą na mocniejsza i wymiane gniazd zaworowych i takie tam. Twierdzą ze orginalna uszczelka najpóźniej da znac po10 tys km i moment przy takim cisnienu sie przedmucha. Co o tym sądzisz????



Awatar użytkownika
tuha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr lis 29, 2006 22:49
Lokalizacja: KielCe
Kontakt:

Post autor: tuha » ndz lip 01, 2007 13:21

ja juz mam 9tys na doladowaniu 0.9 i podkreconej dawce i nic sie nie dzieje (bez IC)


jak nie jak tak
0,9 turbo boost:)
[img]http://images13.fotosik.pl/62/9447bd1f4a9bcf7cmed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz lip 01, 2007 18:40

PinkFloyd glupoty gadaja. u mnie powoli tez zbliza sie wymiana uszczelki, bo fabryczna to ze starosci sie nie nadaje. ustawianie na przyrzadach? :bajer: dobre sobie. tu nie ma co ustawiac. technika oko-ucho w tym przypadku wystarczy zupelnie, by bezpiecznie osiagnac 100 kucykow. powiem tyle 1.6 bar nie wydmuchal mi uszczelki. oczywiscie najlepsza jest metalowa uszczelka. wtedy mozna sie bawic.

zreszta jak ktos ma ochote na troche mocy w td, a nie wie jak, to ja mu zrobie ;) po taniosci
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2007 20:38 przez souler, łącznie zmieniany 1 raz.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » ndz lip 01, 2007 18:54

SouleR pisze: powiem tyle 1.6 bar nie wydmuchal mi uszczelki. oczywiscie najlepsza jest metalowa uszczelka. wtedy mozna sie bawic.


dokładnie tak jak kolega wspomina w moim AAZ uszczelka była metalowa i była od nowości nie wymieniana jak podłączyłem wskaźnik pod turbo to byłem bardzo zdziwiony bo wskazywał 1.7 bara ale sprawdziłem na innych wskaźnikach i tak było nie wiem ile poprzedni właściciel tak jeździł ale ja napewno 3 miesiące w niewiedzy i uszczeleczka dała rade i tyle latek wytrzymała 92-07 i 267tys przebiegu !



Awatar użytkownika
smadny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lis 02, 2004 10:23
Lokalizacja: VW Silesia Club-Katowice
Kontakt:

Post autor: smadny » wt lip 03, 2007 17:34

SouleR pisze:najmocniejszy na slasku jest moj w tym momencie jakies 100+ na seryjnym silniku
a czy ja mowie ze "oto przedstawiam najmocniejszego AAZta na slasku ;> ja tylko sie chwale ze jest kolejny mocny :P wzialem sie odtatnio z vectra B, ale nie wiem jaki silnik, nawet jesli 1,6 to dostal po dupie, przy 140 popuscilem gazu bo szkoda mi silnika coby tak mocno krecic ;]


Volkswagen Klub Polska #555
----------------------------------
VW Silesia Club - old school memmber ;P

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » wt lip 03, 2007 17:53

gdybym mial normalna pompe to moze by bylo wiecej. trzeba poczekac i zrobic 10mm


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

Post autor: powertrain » ndz maja 25, 2008 11:29

nie widzieliście jak ten wygląda i jak lata..a bielsko to też śląskie więc pa pa :bigok:



Awatar użytkownika
dzidzia24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: czw lis 01, 2007 10:43
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: dzidzia24 » ndz maja 25, 2008 20:26

souler pisze:najmocniejszy na slasku jest moj w tym
A na podlasiu mój :helm:
Dzisiaj na kresce dałem baty Mondeo ST-wykres z hamowni 184KM
Audi 1.8 20v-125KM
New Beattle tdi 90km+chips :bajer:
Hundai Coupe 2.0 16v-136KM
No i na koniec :chytry: Audi 1.8 turbo po chipie(u kogoś w wawie)

A tydzień wcześniej
Skoda tdi 130ps-pompowtrysk
Skoda 2.0tdi po programie u rogala (widziałem wykres 184ps,niutków nie pamiętam)-fakt że miał problem z trakcją i póżniej mnie dochodził ale kogo to obchodzi ważne jest kto pierwszy dojechał :green_fuck:
Jutro może wkleję filmiki z paru przejazdów :grin:


[size=134][color=red][b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1783997&highlight=#1783997]Moje MK3 AAZ POWER :-)[/url][/b][/color][/size]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości