Kopci na czarno po wymianie filtra powietrza

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mrKAPON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:53
Lokalizacja: Śląsk

Kopci na czarno po wymianie filtra powietrza

Post autor: mrKAPON » sob gru 29, 2007 19:16

Witam wszystkich. Jestem nowy i zielony :crazy: Mam problem z moim Golfem otóż: wymieniłem filtr powietrza i nie wiem czy dobrze go założyłem ponieważ zaczął mi strasznie kopcić na czarno i z rury wydechowej wylatywała aż sadza, poza tym gdy troszkę poprawiłem filtr dymienie nie do końca, ale troszkę ustało za to golf ma gorsze przyspieszenie i przy przyspieszaniu głośniej zaczyna chodzić (w kabinie jest to uciążliwe). Nie wiem czy nie słychać tak głośno wydechu bo silnik raczej pracuje tak jak wcześniej. proszę was o pomoc, czy jest to wina filtra czy raczej coś innego, dodam że do tej pory pracował bardzo cicho i bez problemów.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony sob gru 29, 2007 23:06 przez mrKAPON, łącznie zmieniany 1 raz.



ONEIG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 20:35
Lokalizacja: małopolska

Post autor: ONEIG » sob gru 29, 2007 20:48

Sprawdź rure na dolocie od filtra do kolektora ssącego. Na 90% jakaś nieszczelność na dolocie.



Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » sob gru 29, 2007 21:22

Odpinales przeplywke na dolocie??


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob gru 29, 2007 21:24

DJ Tomekk pisze:Odpinales przeplywke na dolocie??
to w SDI jest przepływomierz :P :?:



Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » sob gru 29, 2007 21:26

damcio151 pisze:
DJ Tomekk pisze:Odpinales przeplywke na dolocie??
to w SDI jest przepływomierz :P :?:
:jezor: kurde musze sprawdzic u ojca, moze faktycznie nie ma, ale ja ofkorz mam wiec tym sie sugerowalem :helm:


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

mrKAPON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mrKAPON » sob gru 29, 2007 22:31

no tak coś tam odpinałem ale potem wpinałem z powrotem, a czy ten spadek mocy o głośna praca (moim zdaniem wydechu) może być spowodowana złym założeniem tego filtra??
bo te owe dymienie praktycznie znikło po poprawieniu filtra ale ten hałas został i dalej nie mam mocy jak przedtem.



Awatar użytkownika
buli56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw mar 01, 2007 20:27
Lokalizacja: gliwice
Kontakt:

Post autor: buli56 » sob gru 29, 2007 23:29

A może przy wyciąganiu starego filtra dostał sie jakiś paproch do kasety filtra i poszedł z powietrzem do turbo. Po wyciągnięciu filtra kasetę najlepiej oczyścić odkurzaczem.Jeżeli to był drobny "śmieć" to myślę ,że to po dymienie po jakimś czasie ustanie.


buli

Awatar użytkownika
cyra
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:19
Lokalizacja: Grochów- Warszawa
Kontakt:

Post autor: cyra » sob gru 29, 2007 23:30

u siebie już nie raz przerabiałem głośniejszą pracę silnika przy kombinowaniu przy filtrze powietrza.

jak coś poruszyłem i źle się spasowało automatycznie wzrastał hałas. Z tym, że żadnego zwiększonego dymienia nigdy nie stwierdziłem :bigok:

Zawsze pomagało ponowne złożenie.

Ostatnio założyłem filtr Knechta i muszę powiedzieć, że tak cicho to jeszcze nie miałem.



mrKAPON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mrKAPON » sob gru 29, 2007 23:47

buli56 pisze:A może przy wyciąganiu starego filtra dostał sie jakiś paproch do kasety filtra i poszedł z powietrzem do turbo. Po wyciągnięciu filtra kasetę najlepiej oczyścić odkurzaczem.Jeżeli to był drobny "śmieć" to myślę ,że to po dymienie po jakimś czasie ustanie.


No jak pisałem na początku jestem zielony, ale wydaje mi się że silnik sdi to silnik bez turbo, poprawcie mnie jeśli się mylę.
a faktycznie zobaczę jeszcze raz, założę filtr i sprawdzę czy jest jakaś różnica.
Głównym problemem jest ten uciążliwy hałas, nie wiem dokładnie skąd on dochodzi i jak się tam wziął a najważniejsze jak się go pozbyć.



mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » sob gru 29, 2007 23:48

damcio151 pisze:to w SDI jest przepływomierz
jak z bezposrednim wtryskiem to tak bo jak na posrednim wtrysku to nie i w dodatku nie bedzie to sdi tylko d

[ Dodano: 29 Gru 2007 22:48 ]
najlepiej napisz oznaczenie silnika

[ Dodano: 29 Gru 2007 22:50 ]
najprawdopodobniej zle złozyles obudowe filtra i dlatego tak glosno ciagnie powietrze



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz gru 30, 2007 00:10

mular pisze:jak z bezposrednim wtryskiem to tak
no właśnie biorąc na logikę to SDI ma nastawnik itd. więc i przepływka powinna być , tylko nigdzie się nie mogę doszukać tego przepływomierza ;)



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz gru 30, 2007 00:47

damcio151 pisze:więc i przepływka powinna być , tylko nigdzie się nie mogę doszukać tego przepływomierza
SDI jest identycznie rozwiązany jak TDI więc ma wszystkie elementy jak w TDI oprócz turbo i elementów z nim związanych czyli N-75 itd , ale przepływka jest , pozycja 22 w etce
Obrazek


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości