drgajacy silnik przy hamowaniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Marco1414

Post autor: Marco1414 » pn sty 21, 2008 13:54

Piotrek.cz. w którym miejscu odłacza sie ten czujnik bo też musze to sprawdzic i zobacze jaki będzie efekt.



piotrek.cz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 01, 2008 19:19
Lokalizacja: Cieszyn (śląskie)

Post autor: piotrek.cz. » pn sty 21, 2008 16:30

Marco1414 pisze:Piotrek.cz. w którym miejscu odłacza sie ten czujnik bo też musze to sprawdzic i zobacze jaki będzie efekt.
Jak otworzysz maskę, to kieruj się w stone skrzyni biegów- prawa strona. Wtyczka wystaje ze skrzyni biegów do góry(patrz pod serwo). Ja odłączając ten czujnik nie mam tych drgań, jedynie na drugim biegu może Ci trochę poszarpać, ale to normalne bo to komputer warjuje gdy nie ma odczytu prędkości. Zobacz co będzie i napisz co się dzieje.

pozdrawiam


Szukam kogoś z okolic Cieszyna kto ma Vag i zna się na rzeczy.

Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » pn sty 21, 2008 18:58

Mi ostatnio na VAG-u wywalilo blad czujnika predkosci, moze przez to tez u mnie silnik drga przy hamowaniu?

Ktos ma moze rysunek, gdzie jest ten czujnik?


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

piotrek.cz.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 01, 2008 19:19
Lokalizacja: Cieszyn (śląskie)

Post autor: piotrek.cz. » pn sty 21, 2008 19:14

DJ Tomekk pisze:Mi ostatnio na VAG-u wywalilo blad czujnika predkosci, moze przez to tez u mnie silnik drga przy hamowaniu?
Bardzo dużo posiadaczy MK4 ma objawy uszkodzonego koła dwumasowego, ale po odłączeniu czujnika prędko0ści drgania ustają. Narazie nie znalazłem odpowiedzi na forum dlaczego tak jest! Wstrzymałem sie z wymianą. Rysunku nie mam, ale widziałem taki na forum.


Szukam kogoś z okolic Cieszyna kto ma Vag i zna się na rzeczy.

Awatar użytkownika
czajaa22
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:23
Lokalizacja: Elblag/UK
Kontakt:

Post autor: czajaa22 » pn sty 21, 2008 22:07

Witam u mnie te objawy wystepuja rzadko czy to napewno te kolo ? Moje drugie pytanie to czy mozna z tym jezdzic i ile i jakie ebda dalsze objawy? A przy zapalaniu na zimnym tylko drgnie na sekunde to nie od pecherzykow powietrza?


R TDI PROJECT IN PROGRES http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=62&t=127178&p=1414461#p1414461 NA SPRZEDAZ

SynZygfryda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:33
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Post autor: SynZygfryda » pn lut 11, 2008 11:36

Może jakaś fotka dotycząca odłączania tego czujnika? Jestem lamerem i początkującym kierowcą. I właśnie w sprawie tych drgań tu zajrzałem. Obroty silnika trzyma mi stabilnie, a silnik pod maską lata jak szalony, że aż mi cały samochód się huśta.'

Jeśli problem mam od 4 dni to ile jeszcze mogę z tym pojeździć zanim wszystko padnie? Pytam bo na razie nie mam kasy na wymianę. Wprowadza to duże szkody dla samochodu?
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2008 11:38 przez SynZygfryda, łącznie zmieniany 1 raz.



Marco1414

Post autor: Marco1414 » pn lut 11, 2008 12:07

u mnie ten problem pojawił sie już 2 miesiące temu i jak narazie jeszcze smigam ale może w tym tygodniu podłącze sie pod kąmpa może coś sie wyjasni.



lukasz78

Hej - czy są szkody...?

Post autor: lukasz78 » pn lut 11, 2008 12:10

SynZygfryda pisze:Może jakaś fotka dotycząca odłączania tego czujnika? Jestem lamerem i początkującym kierowcą. I właśnie w sprawie tych drgań tu zajrzałem. Obroty silnika trzyma mi stabilnie, a silnik pod maską lata jak szalony, że aż mi cały samochód się huśta.'

Jeśli problem mam od 4 dni to ile jeszcze mogę z tym pojeździć zanim wszystko padnie? Pytam bo na razie nie mam kasy na wymianę. Wprowadza to duże szkody dla samochodu?
Powiem tak ja kupiłem MK4 1.9 Tdi 90KM ALH z takimi drganiami, czyli jeżdżony już był chwile na pewno, za dwumas zabieram się początkiem przyszłego tygodnia, ale doszedłem do wniosku że dwumas i jego drgania "wybiły mi" amortyzator napinacza paska alternatora, który też musiałem wymienić (200zł) i od tego zacząłem.

Co do tego czy szarpie na zimnym czy na ciepłym - chyba nie ma reguły. w sobote zrobiłem 800km i po takiej trasie drgania były spore jak stanąłem w korku i podjeżdżałem na pół sprzęgle. Mam przebieg 145 tys.km i powiem tak jak ktoś chce takim autem jeździć niech kupi sobie dwumas i nie kombinuje z przejściem na zamach.

Ja kupiłem w auto-częściach "FOTA" kpl sprzęgło z dwumasem za 1400zł, wymiana to około 250zł ale jest pewność że autko zrobi następne 150.000km... tak więc krótko licząc 1650zł:150.000km daje nam 0,011zł/1km - nie jest to drogo, ale trzeba autem pojeździć żeby się opłaciło...

Pozdrawiam
lukasz



Marco1414

Post autor: Marco1414 » pn lut 11, 2008 17:03

posłuchaj Lukasz wszystko fajnie ale co będzie gdy po wymianie okaże sie ze drgania wcale nie ustały?
.



SynZygfryda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:33
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Post autor: SynZygfryda » pn lut 11, 2008 17:08

A i jeszcze jedno... przepraszam jeśli śmiecę temat, ale mam silnik 1.4 benzyna. Ale w tym topicu było najwięcej o tym. Pojawianie się tego problemu ma związek z dieselem tylko czy występuje przy innych silnikach też?



lukasz78

Post autor: lukasz78 » wt lut 12, 2008 08:02

Marco1414 pisze:posłuchaj Lukasz wszystko fajnie ale co będzie gdy po wymianie okaże sie ze drgania wcale nie ustały?
.
Tutaj masz racje (w moim przypadku jestem na 90% przekonany że to od sprzęgła) ale zawsze zostaje te 10% że i ja i mechanik się mylimy.... poduszki sprawdzaliśmy na kanale niby są ok.



Łukasz1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt paź 12, 2007 10:11
Lokalizacja: Podlasie/Łomża i okolice
Kontakt:

Post autor: Łukasz1984 » pn lut 18, 2008 18:52

Pięknie,mam podobny problem.Chciałem zapytac,czy z tym mozna jeździć,czy jest ryzyko że samochód ustanie mi w trasie?



Awatar użytkownika
gpmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 18, 2008 23:43
Lokalizacja: slask (Żory)

Post autor: gpmaster » pt sty 09, 2009 11:19

a czy ktos moze wytlumaczyc fakt ustania drgan przy odlaczaniu czujnika od skrzyni biegow ?? moze jakis krotki opisik..i czy mozna jezdzic na dluzsza mete z odpietym tym czujnikiem ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości