Wymiana poduszek

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zoltecek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: sob lis 19, 2005 14:21
Lokalizacja: Olsztynek/Mrągowo

Wymiana poduszek

Post autor: Zoltecek » ndz lut 10, 2008 12:28

mam mały problem bo drgania podczas jazdy sa przenoszone na bude pojazdu. domyslam sie ze to wina poduszek (silnik mozna poruszac 1 reka) chciałem sie zapytac jak zdiagnozowac uszkodzona poduszke? czy wymieniac wszystkie czy tylko uszkodzona i najwazniejsze czy trzeba miec specjalne narzedzia do tego i czy wogole to skomplikowany zabieg?

[ Dodano: Nie Lut 10, 2008 11:32 ]
ile taki zabieg moze kosztowac u mechanika?


Garett T3 ready to aplication :D

Awatar użytkownika
pavello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: pavello » pn lut 11, 2008 14:21

dziwie sie ze nikt nie odpowiedzial.to dosc czesty problem i chetnie poznamy odpowiedz.pomozcie bo ja tez musze wyeminic poduszki!


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images12.fotosik.pl/63/ec7bc7e88b6fa39c.jpg[/img][/url]

darek05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw sie 10, 2006 19:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: darek05 » pn lut 11, 2008 14:25

No przecież jest mnóstwo tematów na ten temat, poszukajcie.


Helix Blue 62 + Kenwood KDC-W657

lukasz78

Re: Wymiana poduszek

Post autor: lukasz78 » pn lut 11, 2008 15:10

Zoltecek pisze:mam mały problem bo drgania podczas jazdy sa przenoszone na bude pojazdu. domyslam sie ze to wina poduszek (silnik mozna poruszac 1 reka) chciałem sie zapytac jak zdiagnozowac uszkodzona poduszke? czy wymieniac wszystkie czy tylko uszkodzona i najwazniejsze czy trzeba miec specjalne narzedzia do tego i czy wogole to skomplikowany zabieg?

[ Dodano: Nie Lut 10, 2008 11:32 ]
ile taki zabieg moze kosztowac u mechanika?
Diagnozować najlepiej w dwie osoby, potrzebny jest kanał, zaciągasz ręczny i "ruszasz" gwałtownie ale na tyle delikatnie żeby nie jeździć po kanale - niech ręczny trzyma auto, "robisz starty" a ktoś na dole - najlepiej mechanik obserwuje poduszki i ich zachowanie.
czy skomplikowany zależy od tego jaka poduszka do wymiany czy drogi również.

Pozdrawiam,
lukasz



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » sob lut 16, 2008 18:11

najgorzej jest wymienic poduszke ta co na skrzyni biegow jest(ostatnio wymienialem)wczesniej zajelem sie ta z przodu i ta pod turbinka i nie bylo ciezko:)zeby wymienic trzeba miec kanal i wytrzymale klucze:)mialem to samo co wy tz drgania podczas jazdy tak ok 110 120 czyli ok 3 tys obr i po wymianie jest minimalnie lepiej ale naprawde nieznacznie :otepienie:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości